Polska

Pielęgniarki zwinęły namioty

Polska


Po zakończeniu sejmowej debaty na temat projektu tzw. ustawy podwyżkowej, pielęgniarki zakończyły swoją akcję informacyjną przed gmachem Sejmu.

Podczas sejmowej debaty wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za przyjęciem rządowego projektu tzw. ustawy podwyżkowej dla pracowników ochrony zdrowia. Projekt gwarantuje im utrzymanie tego, co dostały przed rokiem - czyli 30-procentowych podwyżek z października 2006 r.

Jak powiedziała po zakończeniu debaty szefowa związku Dorota Gardias, pielęgniarek ustawa nie satysfakcjonuje.

Od środy do piątku, czyli w dniach posiedzenia Sejmu, pielęgniarki na pobliskim parkingu rozstawiły sześć namiotów, w tym dwa z napisem "Punkt Informacyjny". Rozdawały ulotki, które wyjaśniały, o co walczy ich grupa zawodowa. Rozmawiały także z posłami i przekonywały ich do poparcie poprawek, jakie związek pielęgniarek i położnych ma do rządowego projektu.

Pielęgniarki z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) były też obecne na posiedzeniach sejmowej komisji zdrowia oraz przysłuchiwały się m.in. debacie sejmowej na temat ustawy podwyżkowej.

Pielęgniarki zapowiadają, że będą pilnować projektu, aż do jego ostatecznego przyjęcia przez Sejm i dlatego znów powrócą przed gmach parlamentu przed kolejnym posiedzeniem Sejmu zaczynające się 5 września.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Pozostałe wiadomości