"Język, którego Hitler by się nie powstydził". Palikot doniesie na Kaczyńskiego

Palikot o słowach Kaczyńskiego
Palikot o słowach Kaczyńskiego
Źródło: tvn24
Jeśli prokuratura nie rozpocznie z urzędu postępowania, to w trybie wyborczym zgłoszę zawiadomienie do sądu o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego - powiedział wspólprzewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot. To reakcja na słowa prezesa PiS o uchodźcach.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w trakcie spotkania z wyborcami w Makowie Mazowieckim wyraził swoje wątpliwości dotyczące przyjęcia uchodźców. Przekonywał, że sprawą imigrantów powinien zainteresować się minister zdrowia. - Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dezynteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, a mogą tutaj być groźne. To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować, ale sprawdzić trzeba - mówił Jarosław Kaczyński.

"Język rasistowski, faszystowski"

Do słów prezesa PiS odniósł się w środę Janusz Palikot. - To jest język, którego ani Hess, ani Goebbels, ani Hitler by się nie powstydził. To jest język rasistowski, faszystowski - stwierdził Palikot.

Jak podkreślił, "prokuratura każdego normalnego człowieka powinna właśnie za to karać, podjąć czynności z urzędu. - W Polsce jest zabronione mówienie w ten sposób - powiedział współprzewodniczący Twojego Ruchu.

Zapowiedział, że "jeśli prokuratura dzisiaj bądź jutro nie rozpocznie z urzędu postępowania, to w trybie wyborczym zgłosi zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego polegającego na szerzeniu faszyzmu i rasizmu w naszym kraju".

Autor: js/tr / Źródło: tvn24

Czytaj także: