TVN24 | Polska

Okrzyki w trakcie przemówienia marszałek Witek. "Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie"

TVN24 | Polska

Autor:
akr
Źródło:
TVN24
Witek: jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła
Witek: jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła TVN24
wideo 2/4
TVN24Witek: jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła

Jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła - mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Otyniu. Zwróciła się w ten sposób do oponentów rządu, którzy zakłócali jej spotkanie z mieszkańcami. - Warto by się było unieść honorem i od tego "wrednego" rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie - stwierdziła. Marszałek mówiła również o dorównaniu Europie Zachodniej "w sposobie życia, nie w stylu życia". - Nie oddamy naszych wartości - dodała Witek.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się w sobotę z mieszkańcami Otynia (województwo lubuskie). W trakcie prezentacji założeń Polskiego Ładu grupa osób skandowała między innymi "konstytucja". Zgromadzeni skandowali także "gdzie jest prawo" czy "wolne sądy". Doszło do interwencji policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Witek mówiła między innymi, że projektów, które PiS kieruje do obywateli "jest naprawdę bardzo dużo". - I nawet do tych przeciwników - dodała.

- Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60/65 (lat - red.), a może ktoś nie bierze 500 plus, albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo mówią, że jak dają, to się bierze - kontynuowała.

- A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od tego "wrednego" rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. (...) To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła - dodała marszałek Sejmu. 

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na spotkaniu z mieszkańcami Otynia
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek na spotkaniu z mieszkańcami OtyniaTVN24

Witek o dorównaniu Europie Zachodniej "w sposobie życia, nie w stylu życia"

Witek mówiła również, że "ci przeciwnicy mówią, że trzeba szanować wartości europejskie, takie jak demokracja, takie jak szacunek dla innego człowieka i jak tolerancja".

- Ja powiedziałam, zgadzam się. Jeśli demokracja, to znaczy, że szanujemy demokratyczny wybór przy urnach (wyborczych – red.) Polaków, którzy wybrali rząd Prawa i Sprawiedliwości, który ma prawo realizować swój program. Jeżeli mówimy o szacunku dla innych, to nie mówimy o tym, że trzeba Węgry zagłodzić, nas rzucić na kolana i że nas się łaje bez przerwy. A jeżeli mówimy o tolerancji, to tolerancja bez narzucania siłą komukolwiek swoich poglądów. Z tym się całkowicie zgadzam - wyliczała.

Marszałek przekonywała również, że rząd chce za sprawą Polskiego Ładu "wrócić jak najszybciej na ścieżkę szybkiego rozwoju". - Bo zasługujemy na to, żeby dorównać Europie Zachodniej w sposobie życia, nie w stylu życia. Bo, proszę państwa, nie oddamy naszych wartości - powiedziała.

Na spotkaniu obecna była także europosłanka PiS Elżbieta Rafalska. - Zaprosiliśmy do województwa lubuskiego drugą osobę w państwie, marszałka Sejmu. Ja wiem, że my mamy największą lesistość w Polsce, ale opozycja nam zdziczała po prostu - mówiła między innymi. - Wiemy już, co myślicie. Wiemy, jak kłamiecie. Dosyć tego, wystarczy - dodała.

Google Maps

Autor:akr

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości