TVN24 | Polska

Trzy partie z dwucyfrowym wynikiem, łącznie pięć ponad progiem. Najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
ads/dap
Źródło:
TVN24
Sondaż partyjny Kantar dla Faktów TVN i TVN24
Sondaż partyjny Kantar dla Faktów TVN i TVN24TVN24, Kantar
wideo 2/4
TVN24, KantarSondaż partyjny Kantar dla Faktów TVN i TVN24

Na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32 procent respondentów, na Koalicję Obywatelską 26 procent, a na Polskę 2050 15 procent - wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 12-13 października 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 653 osobom.

Sondaż partyjny

Najwięcej ankietowanych wskazało na Zjednoczoną Prawicę. Na rządzącą koalicję zagłosowałoby 32 procent pytanych. W sondażu na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 procent, na trzecim Polska 2050 Szymona Hołowni - 15 procent.

Za podium uplasowałyby się Konfederacja - 9 procent i Lewica - 6 procent. Pozostałe partie - według sondażu - nie przekroczyłyby pięcioprocentowego progu. Na Koalicję Polską - Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowałoby 4 procent respondentów, na Porozumienie Jarosława Gowina - 1 procent, na Kukiz'15 - 0 procent.

7 procent ankietowanych odmówiło odpowiedzi lub odpowiedziało nie wiem/trudno powiedzieć.

Porównanie z poprzednim sondażem

W porównaniu do poprzedniego sondażu Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, który został opublikowany 12 września, Zjednoczona Prawica ma poparcie wyższe o 2 punkty procentowe. Taki sam wzrost zaliczyła Koalicja Obywatelska.

Polska 2050 przed miesiącem miała sondażowe poparcie o 1 punkt procentowy niższe. Tak samo Konfederacja. Poparcie o 1 punkt procentowy urosło również Lewicy i KP-PSL. Partia Kukiz'15 straciła jeden punkt procentowy sondażowego poparcia, a Porozumienie zyskało jeden punkt.

We wrześniowym sondażu aż 15 procent pytanych wybrało opcję nie wiem/trudno powiedzieć. To o 8 punktów procentowych niż tym razem.

ZOBACZ POPRZEDNI SONDAŻ PARTYJNY Z 12 WRZEŚNIA

Autor:ads/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości