TVN24 | Polska

Śmigłowiec wpadł do jeziora na Mazurach. Nagranie z momentu katastrofy

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa//now
Źródło:
TVN24 Pomorze/Kontakt 24/PAP
Moment uderzenia helikoptera w taflę wody
Moment uderzenia helikoptera w taflę wodyzdjęcia dzięki uprzejmości Hotelu Gołębiewski
wideo 2/9
zdjęcia dzięki uprzejmości Hotelu Gołębiewski Moment uderzenia helikoptera w taflę wody

Trzy osoby znajdowały się na pokładzie śmigłowca, który wpadł do jeziora w Mikołajkach na Mazurach. - Zostały podjęte z wody i żyją - przekazał rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Rafał Melnyk. Pierwsze zdjęcia z wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24. Hotel Gołębiewski udostępnił nam nagranie pokazujące moment katastrofy.

- Potwierdzam, że około godziny 9.30 otrzymaliśmy informację, że śmigłowiec z osobami na pokładzie wpadł do jeziora. Jedna osoba wypłynęła, dwie zostały wyciągnięte - przekazała nam aspirant sztabowa Joanna Dawidczyk, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Podróżowały nim trzy osoby, zostały podjęte z wody i żyją"

Policja początkowo informowała, że śmigłowiec wpadł do Jeziora Mikołajskiego. Straż pożarna sprecyzowała, że chodzi o jezioro Tałty, na wysokości hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Jak poinformował Rafał Melnyk, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, śmigłowiec znajduje się w wodzie. - Podróżowały nim trzy osoby, zostały podjęte z wody i żyją - przekazał.

Poszkodowani - pilot oraz dwie kobiety - według informacji przekazywanych przez służby mają urazy kręgosłupa i miednicy. Są przytomni. Jedna z tych osób ma złamaną nogę. Przewieziono je do szpitala.

Na miejsce wezwano również strażaków płetwonurków z Giżycka i Mrągowa, do przeszukania miejsca katastrofy.

Dzięki uprzejmości Hotelu Gołębiewski otrzymaliśmy nagranie z momentu katastrofy.

Moment uderzenia helikoptera w taflę wody
Moment uderzenia helikoptera w taflę wody06.07 | Trzy osoby znajdowały się na pokładzie śmigłowca, który wpadł do jeziora na Mazurach, w Mikołajkach w województwie warmińsko-mazurskim. - Zostały podjęte z wody i żyją - przekazał rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Rafał Melnyk. Pierwsze zdjęcia z wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.zdjęcia dzięki uprzejmości Hotelu Gołębiewski

Autor:eŁKa//now

Źródło: TVN24 Pomorze/Kontakt 24/PAP

Pozostałe wiadomości