Medal Wolności Słowa. Laureatami Adam Bodnar, Andrzej Poczobut i Agnieszka Jankowiak-Maik

Aktualizacja:
Źródło:
Fundacja Grand Press, tvn24.pl
Wręczono Medale Wolności Słowa
Wręczono Medale Wolności SłowaTVN24
wideo 2/8
Wręczono Medale Wolności SłowaTVN24

Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich, Andrzej Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej" na Białorusi, obecnie uwięziony przez reżim Alaksandra Łukaszenki oraz Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka historii znana jako Babka od Histy zostali laureatami pierwszego w historii Medalu Wolności Słowa. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel. Medal Wolności Słowa za świadectwo życia przyznano byłemu więźniowi obozu Auschwitz-Birkenau Marianowi Turskiemu. Uroczysta gala odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Podczas uroczystej gali Medalu Wolności Słowa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, poznaliśmy laureatów (w tym zdobywcę wyróżnienia specjalnego) Medalu Wolności Słowa.

OGLĄDAJ UROCZYSTĄ GALĘ MEDALU WOLNOŚCI SŁOWA W TVN24 GO

Medale w trzech kategoriach

Medale Wolności Słowa zostały wręczone po raz pierwszy w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel. Do 30 lipca Fundacja Grand Press zbierała zgłoszenia kandydatur. W kategorii Media mogły ich dokonać kolegia redakcyjne polskich mediów, w kategorii Instytucja zgłaszającymi były organizacje pozarządowe, fundacje oraz stowarzyszenia, a w kategorii Obywatel - pełnoletni internauci.

W kategorii Instytucja laureatem został Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich. Nominowani byli także Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 oraz Ewa Wrzosek, prokurator, członkini stowarzyszenia Lex Super Omnia.

W kategorii Media zwycięzcą został Andrzeja Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej" na Białorusi, obecnie uwięziony przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Fundacja Grand Press wskazała wcześniej także kandydatury Jarosława Jabrzyka, redaktora naczelnego "Superwizjera" TVN oraz Piotra Pacewicza, redaktora naczelnego OKO.press.

W kategorii Obywatel laureatką została Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka historii znana jako Babka od Histy. Nominowane były także: Katarzyna Augustynek, aktywistka uliczna znana jako Babcia Kasia oraz Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Medal Wolności Słowa za świadectwo życia przyznano byłemu więźniowi obozu Auschwitz-Birkenau Marianowi Turskiemu.

Zgodnie z regulaminem wyróżnienie Medalem Wolności Słowa mogą otrzymać osoby angażujące się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in.: obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową, dziennikarską i publicystyczną. Wydarzenie jest organizowane w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej oraz wybitnych osób je głoszących, dojrzałą debatę publiczną oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce.

Nominowani do Medalu Wolności SłowaFundacja Grand Press

Prezes Fundacji Grand Press: zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa

Prezes Fundacji Grand Press Weronika Mirowska zwróciła uwagę, że "wśród 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który spisali strajkujący przed 41 laty, dopiero siódmy dotyczył spraw płacowych". - Za to już w punkcie trzecim robotnicy żądali: przestrzegać zagwarantowanej w konstytucji PRL wolności słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezalenych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań - wskazywała.

Oceniła, że "to smutny paradoksu, że po ponad trzech dekadach po upadku PRL to żądanie jest wciąż aktualne". - Jak wtedy robotnicy, tak i my dziś żądamy przestrzegania zagwarantowanej w konstytucji wolności słowa i nie represjonowania niezależnych mediów, w tym telewizji - oświadczyła.

- Gdy kilkanaście miesięcy temu zaczynaliśmy prace nad Medalem Wolności Słowa, nie sądziliśmy, że rok 2021 będzie taki trudny, że celem władzy będzie zamykanie ust dziennikarzom i ograniczenie obywatelskiego prawa do informacji. Rok temu wierzyliśmy, że Polska nie pójdzie drogą Węgier, które straciły swoje wolne media. Dziś wiemy, że byliśmy naiwni - mówiła Mirowska.

Jak powiedziała, "zniszczenie polskich mediów publicznych, przejęcie przez państwo prasy regionalnej oraz lex TVN, czyli próba przejęcia kontroli nad największym prywatnym nadawcą telewizyjnym, to już nie są sygnały ostrzegawcze, to już jest alarm". - Alarm ten głośno i odważnie wszczynają kandydaci do Medalu Wolności Słowa i im chcielibyśmy za to bardzo serdecznie podziękować. Zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa - podsumowała.

Prezes Fundacji Grand Press: zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa
Prezes Fundacji Grand Press: zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowaTVN24

Jourova: wolności słowa warto bronić każdego dnia

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova, która wręczyła nagrodę w kategorii Instytucja mówiła, że "wolności słowa warto bronić każdego dnia". - Gdzieżby nie wyrazić tego, jak tu w Gdańsku, który zawsze cenił sobie wolność - dodała. 

- Musimy powiedzieć, że tego rodzaju postawa wymaga wielkiej odwagi, to, że ktoś odważy się podnieść głos, to, że stara się kontrolować władzę dzięki wolności słowa - mówiła.

Jourova: wolności słowa warto bronić każdego dnia
Jourova: wolności słowa warto bronić każdego dniaTVN24

Bodnar: nie pozwólmy, żeby prawa i wolności były łamane ponownie

Adam Bodnar powiedział, że nagroda jest "docenieniem wysiłku całego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, jego kolegów i koleżanek, którzy naprawdę każdego dnia starają się walczyć o standardy praworządności, zwłaszcza wolności słowa na różne sposoby".

- Znajdujemy się w Europejskim Centrum Solidarności, mówimy o wolności słowa i chciałbym powtórzyć trzy liczby: 14, 54 i 213. W tych artykułach konstytucji mowa jest o wolności słowa. Nie bez przyczyny aż trzy razy, nie bez przyczyny preambuła mówi o tym, że powinniśmy być pomni gorzkich doświadczeń z czasów, kiedy podstawowe prawa i wolności były w naszej ojczyźnie łamane. Nie pozwólmy, żeby były one łamane ponownie - podkreślił były rzecznik praw obywatelskich. 

Adam Bodnar: nieprzypadkowo w trzech artykułach konstytucji jest mowa o wolności słowa
Adam Bodnar: nieprzypadkowo w trzech artykułach konstytucji jest mowa o wolności słowaTVN24

Skworz: nie waham się nazwać postawy Andrzeja Poczobuta heroiczną

- Nie będzie go dziś z nami, nie połączy się choćby zdalnie, bo nie ma telefonu komórkowego, a bywają takie miesiące, że naczelnik więzienia nie pozwala mu przekazać nawet ocenzurowanych listów od żony. Bo do więzienia wtrącił go nie żaden dyktatorek, ale dyktator, który kontroluje swoich obywateli, porywa samoloty i za nic ma prawo międzynarodowe. Ale jemu przedstawia łaskawą ofertę. Wolność w zamian za ukorzenie się przed władcą. On temu władcy odmawia, bo nie chce wyrzec się samego siebie - mówił Andrzej Skworz, redaktor naczelny magazynu "Press" o Andrzeju Poczobucie, wyróżnionym w kategorii Media.

- Nie waham się nazwać jego postawy heroiczną. Jest w niej coś nieludzkiego czy raczej ponadludzkiego - dodał. 

- Andrzeju, przepraszam cię, że mamy dla ciebie tylko ten krążek metalu - powiedział Skworz. 

Andrzej Poczobut z Medalem Wolności Słowa (materiał z 30.08.2021)
Andrzej Poczobut z Medalem Wolności Słowa.TVN24

Wieliński: Poczobut walczy o wolność słowa, jak żaden z nas

Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej", który odebrał nagrodę w imieniu Poczobuta powiedział, że "mamy w Polsce taki moment, że dochodzi do paskudnej inflacji pojęć". - Wmawia nam się, że wolność słowa to jest prawo do obrzucenia każdego błotem, do mówienia najgorszych rzeczy o przeciwnikach politycznych, mamy taki moment, że ludzie, którzy nazywają się niepokornymi dziennikarzami są w zasadzie klakierami władzy. Wisi gdzieś nad nami przymiotnik niezłomność. On jest karykaturalny, bo wiemy, kto go wypowiedział, co obiecywał, co z tego wyszło - powiedział.

- Andrzej Poczobut jest taką osobą, która tę niezłomność uosabia w stu procentach, jest osobą, która jest niepokorna i jest osobą, która walczy o wolność słowa jak żaden z nas - dodał. 

"Mamy w Polsce taki moment, że dochodzi do paskudnej inflacji pojęć"
"Mamy w Polsce taki moment, że dochodzi do paskudnej inflacji pojęć"TVN24

Jankowiak-Maik: interpretuję ten wspaniały medal jako pochylenie się nad edukacją

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która wręczyła nagrodę w kategorii Obywatel mówiła, że "chodzi o to, żeby byli obywatele świadomi, którzy znają historię, ale także myślą o przyszłości". - Obywatele, którzy będą chcieli sięgać po książki, którzy będą wiedzieli, co znaczy wolność słowa i co to znaczy wolność mediów. Dlatego cieszę się, że stoję tutaj z moimi kolegami, którzy tę wolność słowa rozumianą bardzo szeroko zawsze wspierają - dodała. 

Agnieszka Jankowiak-Maik z Medalem Wolności Słowa
Agnieszka Jankowiak-Maik z Medalem Wolności SłowaTVN24

- Interpretuję ten wspaniały medal jako pochylenie się nad edukacją i nad tysiącami nauczycieli i nauczycielek, ale też organizacji pozarządowych, które o tę edukację walczą - powiedziała, odbierając nagrodę Agnieszka Jankowiak-Maik. 

Agnieszka Jankowiak-Maik: edukacja jest najważniejsza, jest fundamentem, niesie nas do przyszłości
Agnieszka Jankowiak-Maik: edukacja jest najważniejsza, jest fundamentem, niesie nas do przyszłościTVN24

Marian Turski: Musimy być uważni. Słowo może zabijać

Marian Turski w trakcie swojego przemówienia przywołał słowa profesora Bogdana de Barbaro o "mediach, które mediują z naszą psychiką, żeby ona miała się dobrze". - Jest to teraz szczególnie groźne, bo zaraza to jest okres szczególny - podkreślił.  

- Dawniej zawsze zaraza wywoływała szczególne lęki, niepewność, co się będzie działo i niepewność istnienia. Tu jest miejsce, że człowiek boi się i gotów jest oddać swój los w ręce jakiejś grupy albo jednego człowieka (…) Dlatego zaraza jest szczególnym miejscem, gdzie musimy się zastanowić - mówił.  

Marian Turski: to jest temat, który mnie drąży cały czas, ponieważ historia się powtarza
Marian Turski: to jest temat, który mnie drąży cały czas, ponieważ historia się powtarzaTVN24

- Profesor de Barbaro w ostatniej "Gazecie Wyborczej" przypomniał mi słowa Tadeusza Różewicza z wiersza "Skąd zło": "Żadne stworzenie poza człowiekiem nie posługuje się słowem, które może być narzędziem zbrodni, słowem, które kłamie, kaleczy, zaraża". Tak było w Rwandzie. To Radio Rwanda potrafiło w krótkim czasie przemienić nastawienie, psychikę ludzi. My musimy być uważni. Słowo może zabijać - powiedział Turski.

Autorka/Autor:pp, karol, akr,js, asty

Źródło: Fundacja Grand Press, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Uwaga na trudne warunki pogodowe w południowej Polsce. Na obszarach podgórskich w nocy i w niedzielę będzie mocno wiać, a w rejonie Dolnego Śląska mają pojawić się też intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Jak informuje rzeczniczka prasowa policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda, w sobotę na oświetlonym przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, a razem z nim jego matka, która została zahaczona przez lusterko pojazdu.

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Źródło:
TVN24

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Sprawca zamachu w Magdeburgu przebywa obecnie w areszcie śledczym. Zarzuca mu się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób. Wśród ofiar jest dziewięcioletnie dziecko. Trwa śledztwo w sprawie.

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Trzydzieści osiem osób zginęło w sobotę na południowym wschodzie Brazylii w wyniku zderzenia autobusu pełnego pasażerów z ciężarówką - poinformowała straż pożarna. W autobusie wiozącym 45 pasażerów pękła opona i kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Źródło:
PAP, Reuters

W Zambii aresztowano dwóch mężczyzn oskarżonych o próbę rzucenia uroku na prezydenta. Przy podejrzanych znaleziono amulety oraz żywego kameleona. "Spisek obejmował użycie czarów w celu skrzywdzenia prezydenta" - poinformował rzecznik policji.

Udaremniono zamach na prezydenta. "Spisek obejmował użycie czarów"

Udaremniono zamach na prezydenta. "Spisek obejmował użycie czarów"

Źródło:
PAP, BBC

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Patrol obsługi autostrady A4 na wysokości gminy Rudzieniec (Śląskie) zauważył psa, przywiązanego do bariery. Policjanci z Gliwic poszukują osób, które mogły być świadkami porzucenia zwierzęcia lub są w stanie pomóc w ustaleniu jego właściciela.

Pies przywiązany do bariery na autostradzie. Szukają świadków

Pies przywiązany do bariery na autostradzie. Szukają świadków

Źródło:
tvn24.pl/KWP Katowice

Prawie 20 milionów euro w ciągu 10 lat przelały firmy farmaceutyczne na konta organizacji pacjentów w Polsce. Według ustaleń polskich naukowców sumy wciąż rosną - to potencjalnie groźne dla niezależności tych organizacji, bo czy te firmy płacą im bezinteresownie?

Producenci leków pompują coraz więcej pieniędzy w organizacje pacjentów. To może mieć złe skutki

Producenci leków pompują coraz więcej pieniędzy w organizacje pacjentów. To może mieć złe skutki

Źródło:
Fakty TVN

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie jest szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP

Zbliża się koniec roku. Pora na podsumowanie najważniejszych, najbardziej interesujących tematów, którymi zajmowali się nasi reporterzy w "Faktach po Południu" TVN24. Wśród nich jest zdrowie, a dokładnie nasze kręgosłupy i ich złamania. Zdarza się, że objawy takiego urazu nie są oczywiste i nie zawsze do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Kogo dotykają najczęściej i jak wygląda diagnostyka?

Objawy złamania kręgosłupa mogą nie być takie oczywiste. Jak dziecko mówi, że go bolą plecy, to warto to zbadać

Objawy złamania kręgosłupa mogą nie być takie oczywiste. Jak dziecko mówi, że go bolą plecy, to warto to zbadać

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dramatycznie przeplatana rzeczywistość - okrutna wojna zmieszana z prozą życia. Meldunki o kolejnych zabitych i kartki ze świątecznymi życzeniami. W Ukrainie to codzienność.

"Nikt nigdy nie zrozumie bólu tych ludzi". Jak wygląda życie we Lwowie w cieniu wojny?

"Nikt nigdy nie zrozumie bólu tych ludzi". Jak wygląda życie we Lwowie w cieniu wojny?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl