Medal Wolności Słowa. Laureatami Adam Bodnar, Andrzej Poczobut i Agnieszka Jankowiak-Maik

Aktualizacja:
Źródło:
Fundacja Grand Press, tvn24.pl
Wręczono Medale Wolności Słowa
Wręczono Medale Wolności SłowaTVN24
wideo 2/8
Wręczono Medale Wolności SłowaTVN24

Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich, Andrzej Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej" na Białorusi, obecnie uwięziony przez reżim Alaksandra Łukaszenki oraz Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka historii znana jako Babka od Histy zostali laureatami pierwszego w historii Medalu Wolności Słowa. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel. Medal Wolności Słowa za świadectwo życia przyznano byłemu więźniowi obozu Auschwitz-Birkenau Marianowi Turskiemu. Uroczysta gala odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Podczas uroczystej gali Medalu Wolności Słowa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, poznaliśmy laureatów (w tym zdobywcę wyróżnienia specjalnego) Medalu Wolności Słowa.

OGLĄDAJ UROCZYSTĄ GALĘ MEDALU WOLNOŚCI SŁOWA W TVN24 GO

Medale w trzech kategoriach

Medale Wolności Słowa zostały wręczone po raz pierwszy w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel. Do 30 lipca Fundacja Grand Press zbierała zgłoszenia kandydatur. W kategorii Media mogły ich dokonać kolegia redakcyjne polskich mediów, w kategorii Instytucja zgłaszającymi były organizacje pozarządowe, fundacje oraz stowarzyszenia, a w kategorii Obywatel - pełnoletni internauci.

W kategorii Instytucja laureatem został Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich. Nominowani byli także Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 oraz Ewa Wrzosek, prokurator, członkini stowarzyszenia Lex Super Omnia.

W kategorii Media zwycięzcą został Andrzeja Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej" na Białorusi, obecnie uwięziony przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Fundacja Grand Press wskazała wcześniej także kandydatury Jarosława Jabrzyka, redaktora naczelnego "Superwizjera" TVN oraz Piotra Pacewicza, redaktora naczelnego OKO.press.

W kategorii Obywatel laureatką została Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka historii znana jako Babka od Histy. Nominowane były także: Katarzyna Augustynek, aktywistka uliczna znana jako Babcia Kasia oraz Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Medal Wolności Słowa za świadectwo życia przyznano byłemu więźniowi obozu Auschwitz-Birkenau Marianowi Turskiemu.

Zgodnie z regulaminem wyróżnienie Medalem Wolności Słowa mogą otrzymać osoby angażujące się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in.: obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową, dziennikarską i publicystyczną. Wydarzenie jest organizowane w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej oraz wybitnych osób je głoszących, dojrzałą debatę publiczną oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce.

Nominowani do Medalu Wolności SłowaFundacja Grand Press

Prezes Fundacji Grand Press: zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa

Prezes Fundacji Grand Press Weronika Mirowska zwróciła uwagę, że "wśród 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który spisali strajkujący przed 41 laty, dopiero siódmy dotyczył spraw płacowych". - Za to już w punkcie trzecim robotnicy żądali: przestrzegać zagwarantowanej w konstytucji PRL wolności słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezalenych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań - wskazywała.

Oceniła, że "to smutny paradoksu, że po ponad trzech dekadach po upadku PRL to żądanie jest wciąż aktualne". - Jak wtedy robotnicy, tak i my dziś żądamy przestrzegania zagwarantowanej w konstytucji wolności słowa i nie represjonowania niezależnych mediów, w tym telewizji - oświadczyła.

- Gdy kilkanaście miesięcy temu zaczynaliśmy prace nad Medalem Wolności Słowa, nie sądziliśmy, że rok 2021 będzie taki trudny, że celem władzy będzie zamykanie ust dziennikarzom i ograniczenie obywatelskiego prawa do informacji. Rok temu wierzyliśmy, że Polska nie pójdzie drogą Węgier, które straciły swoje wolne media. Dziś wiemy, że byliśmy naiwni - mówiła Mirowska.

Jak powiedziała, "zniszczenie polskich mediów publicznych, przejęcie przez państwo prasy regionalnej oraz lex TVN, czyli próba przejęcia kontroli nad największym prywatnym nadawcą telewizyjnym, to już nie są sygnały ostrzegawcze, to już jest alarm". - Alarm ten głośno i odważnie wszczynają kandydaci do Medalu Wolności Słowa i im chcielibyśmy za to bardzo serdecznie podziękować. Zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa - podsumowała.

Prezes Fundacji Grand Press: zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowa
Prezes Fundacji Grand Press: zróbmy wszystko, byśmy nie dali władzy, żadnej władzy, pomiatać wolnością słowaTVN24

Jourova: wolności słowa warto bronić każdego dnia

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova, która wręczyła nagrodę w kategorii Instytucja mówiła, że "wolności słowa warto bronić każdego dnia". - Gdzieżby nie wyrazić tego, jak tu w Gdańsku, który zawsze cenił sobie wolność - dodała. 

- Musimy powiedzieć, że tego rodzaju postawa wymaga wielkiej odwagi, to, że ktoś odważy się podnieść głos, to, że stara się kontrolować władzę dzięki wolności słowa - mówiła.

Jourova: wolności słowa warto bronić każdego dnia
Jourova: wolności słowa warto bronić każdego dniaTVN24

Bodnar: nie pozwólmy, żeby prawa i wolności były łamane ponownie

Adam Bodnar powiedział, że nagroda jest "docenieniem wysiłku całego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, jego kolegów i koleżanek, którzy naprawdę każdego dnia starają się walczyć o standardy praworządności, zwłaszcza wolności słowa na różne sposoby".

- Znajdujemy się w Europejskim Centrum Solidarności, mówimy o wolności słowa i chciałbym powtórzyć trzy liczby: 14, 54 i 213. W tych artykułach konstytucji mowa jest o wolności słowa. Nie bez przyczyny aż trzy razy, nie bez przyczyny preambuła mówi o tym, że powinniśmy być pomni gorzkich doświadczeń z czasów, kiedy podstawowe prawa i wolności były w naszej ojczyźnie łamane. Nie pozwólmy, żeby były one łamane ponownie - podkreślił były rzecznik praw obywatelskich. 

Adam Bodnar: nieprzypadkowo w trzech artykułach konstytucji jest mowa o wolności słowa
Adam Bodnar: nieprzypadkowo w trzech artykułach konstytucji jest mowa o wolności słowaTVN24

Skworz: nie waham się nazwać postawy Andrzeja Poczobuta heroiczną

- Nie będzie go dziś z nami, nie połączy się choćby zdalnie, bo nie ma telefonu komórkowego, a bywają takie miesiące, że naczelnik więzienia nie pozwala mu przekazać nawet ocenzurowanych listów od żony. Bo do więzienia wtrącił go nie żaden dyktatorek, ale dyktator, który kontroluje swoich obywateli, porywa samoloty i za nic ma prawo międzynarodowe. Ale jemu przedstawia łaskawą ofertę. Wolność w zamian za ukorzenie się przed władcą. On temu władcy odmawia, bo nie chce wyrzec się samego siebie - mówił Andrzej Skworz, redaktor naczelny magazynu "Press" o Andrzeju Poczobucie, wyróżnionym w kategorii Media.

- Nie waham się nazwać jego postawy heroiczną. Jest w niej coś nieludzkiego czy raczej ponadludzkiego - dodał. 

- Andrzeju, przepraszam cię, że mamy dla ciebie tylko ten krążek metalu - powiedział Skworz. 

Andrzej Poczobut z Medalem Wolności Słowa (materiał z 30.08.2021)
Andrzej Poczobut z Medalem Wolności Słowa.TVN24

Wieliński: Poczobut walczy o wolność słowa, jak żaden z nas

Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej", który odebrał nagrodę w imieniu Poczobuta powiedział, że "mamy w Polsce taki moment, że dochodzi do paskudnej inflacji pojęć". - Wmawia nam się, że wolność słowa to jest prawo do obrzucenia każdego błotem, do mówienia najgorszych rzeczy o przeciwnikach politycznych, mamy taki moment, że ludzie, którzy nazywają się niepokornymi dziennikarzami są w zasadzie klakierami władzy. Wisi gdzieś nad nami przymiotnik niezłomność. On jest karykaturalny, bo wiemy, kto go wypowiedział, co obiecywał, co z tego wyszło - powiedział.

- Andrzej Poczobut jest taką osobą, która tę niezłomność uosabia w stu procentach, jest osobą, która jest niepokorna i jest osobą, która walczy o wolność słowa jak żaden z nas - dodał. 

"Mamy w Polsce taki moment, że dochodzi do paskudnej inflacji pojęć"
"Mamy w Polsce taki moment, że dochodzi do paskudnej inflacji pojęć"TVN24

Jankowiak-Maik: interpretuję ten wspaniały medal jako pochylenie się nad edukacją

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która wręczyła nagrodę w kategorii Obywatel mówiła, że "chodzi o to, żeby byli obywatele świadomi, którzy znają historię, ale także myślą o przyszłości". - Obywatele, którzy będą chcieli sięgać po książki, którzy będą wiedzieli, co znaczy wolność słowa i co to znaczy wolność mediów. Dlatego cieszę się, że stoję tutaj z moimi kolegami, którzy tę wolność słowa rozumianą bardzo szeroko zawsze wspierają - dodała. 

Agnieszka Jankowiak-Maik z Medalem Wolności Słowa
Agnieszka Jankowiak-Maik z Medalem Wolności SłowaTVN24

- Interpretuję ten wspaniały medal jako pochylenie się nad edukacją i nad tysiącami nauczycieli i nauczycielek, ale też organizacji pozarządowych, które o tę edukację walczą - powiedziała, odbierając nagrodę Agnieszka Jankowiak-Maik. 

Agnieszka Jankowiak-Maik: edukacja jest najważniejsza, jest fundamentem, niesie nas do przyszłości
Agnieszka Jankowiak-Maik: edukacja jest najważniejsza, jest fundamentem, niesie nas do przyszłościTVN24

Marian Turski: Musimy być uważni. Słowo może zabijać

Marian Turski w trakcie swojego przemówienia przywołał słowa profesora Bogdana de Barbaro o "mediach, które mediują z naszą psychiką, żeby ona miała się dobrze". - Jest to teraz szczególnie groźne, bo zaraza to jest okres szczególny - podkreślił.  

- Dawniej zawsze zaraza wywoływała szczególne lęki, niepewność, co się będzie działo i niepewność istnienia. Tu jest miejsce, że człowiek boi się i gotów jest oddać swój los w ręce jakiejś grupy albo jednego człowieka (…) Dlatego zaraza jest szczególnym miejscem, gdzie musimy się zastanowić - mówił.  

Marian Turski: to jest temat, który mnie drąży cały czas, ponieważ historia się powtarza
Marian Turski: to jest temat, który mnie drąży cały czas, ponieważ historia się powtarzaTVN24

- Profesor de Barbaro w ostatniej "Gazecie Wyborczej" przypomniał mi słowa Tadeusza Różewicza z wiersza "Skąd zło": "Żadne stworzenie poza człowiekiem nie posługuje się słowem, które może być narzędziem zbrodni, słowem, które kłamie, kaleczy, zaraża". Tak było w Rwandzie. To Radio Rwanda potrafiło w krótkim czasie przemienić nastawienie, psychikę ludzi. My musimy być uważni. Słowo może zabijać - powiedział Turski.

Autorka/Autor:pp, karol, akr,js, asty

Źródło: Fundacja Grand Press, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Wybory w USA, w których o prezydenturę rywalizują Kamala Harris i Donald Trump, trwają. Spływają pierwsze, cząstkowe wyniki i sondaże. Według stacji CNN Kamala Harris zdobyła stan Vermont, Massachusetts, Maryland i Dystrykt Kolumbia, co daje jej 27 głosów elektorskich. Donald Trump zdobył Kentucky, Indianę, Wirginię Zachodnią, Florydę, Tennessee, Alabamę, Missouri i Oklahomę i ma w tej chwili 90 głosów elektorskich. W TVN24 i w TVN24 GO trwa całonocny program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

O rezultacie tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych rozstrzygną prawdopodobnie wyniki z siedmiu swing states, czyli stanów wahających się. To Pensylwania, Michigan, Wisconsin, Karolina Północna, Georgia, Arizona i Nevada. Łącznie do zgarnięcia w nich są 93 głosy elektorskie. Na bieżąco będziemy tu prezentowali spływające z tych stanów sondażowe wyniki.

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Źródło:
TVN24, CNN

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Miliarder Elon Musk przekazał, że spędzi wieczór wyborczy w Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie Donald Trump i jego sztab będą oczekiwać na wyniki wyborów. Właściciel Tesli, SpaceX i platformy X bardzo aktywnie wspierał republikanina w jego kampanii.

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Źródło:
PAP

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24