Macierewicz ujawnia oś swoich prac

Macierewicz: Będziemy się zajmować tym, co działo się przed katastrofą
Macierewicz: Będziemy się zajmować tym, co działo się przed katastrofą
TVN24
TVN24Macierewicz: Będziemy się zajmować tym, co działo się przed katastrofą

Prezydium parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej spotka się w środę z pełnomocnikami rodzin ofiar - poinformował szef zespołu Antoni Macierewicz. Zapowiedział też, że osią prac zespołu będą wydarzenia sprzed 10 kwietnia.

Macierewicz wyjaśnił, że pełnomocnicy rodzin mają przedstawić na spotkaniu m.in. ich problemy związane z toczącym się postępowaniem w sprawie katastrofy oraz relacje z prokuraturą (w środę rodziny ofiar spotkały się ze śledczymi).

Spotkanie pierwotnie zapowiadane na godz. 15 zostało przesunięte w związku z przeciągającymi się rozmowami rodzin ofiar katastrofy z prokuratorami prowadzącymi śledztwo.

Zapowiedział też, że w ciągu najbliższego miesiąca zespół będzie się zajmował przede wszystkim wydarzeniami sprzed katastrofy: przygotowaniem wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu przez Kancelarię Prezydenta, Premiera i 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego, który odpowiada za przewożenie najważniejszych osób w państwie.

- Będziemy się zapewne koncentrowali na tej części problematyki, która dotyczy przygotowywania wizyty, tego wszystkiego, co działo się przed samą katastrofą. Nie wykluczamy oczywiście innych spraw, ale to, co się działo przed katastrofą - w najbliższym czasie będzie osią naszych prac - zapowiedział Macierewicz.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości