Ktoś groził ministrowi zdrowia. Policja już go szuka

TVN24 | Polska

Autor:
mart/pm
Źródło:
PAP
Ministrowie Szumowski i Kamiński opuszczają siedzibę PiSTVN24
wideo 2/4
TVN24Ministrowie Szumowski i Kamiński opuszczają siedzibę PiS

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje postępowanie w sprawie gróźb karalnych pozbawienia życia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. O postępowaniu poinformowała w czwartek rzecznik tej prokuratury Mirosława Chyr.

Jak przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr, podstawą wszczęcia postępowania w sprawie gróźb karalnych pozbawienia życia Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego była wiadomość przesłana za pośrednictwem poczty elektronicznej do kancelarii Ministerstwa Zdrowia. - Obecnie trwają czynności zmierzające do wykrycia sprawcy - przekazała Chyr.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wiadomości z pogróżkami

Informację o wszczęciu śledztwa jako pierwszy podał portal RMF24, który informował, że szef resortu zdrowia od kilku dni dostaje groźby.

Chodzi o wiadomości, w których ktoś grozi mu śmiercią i użyciem broni, a które są przesyłane zarówno na służbową skrzynkę ministra zdrowia, jak i na prywatny numer telefonu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w związku z tym minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński postanowił przyznać Łukaszowi Szumowskiemu ochronę.

Autor:mart/pm

Źródło: PAP