TVN24 | Polska

Jechali na pogrzeb, sami zginęli. Tragedia na drodze ekspresowej S3

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN24 Poznań, PAP
Jechali na pogrzeb, sami zginęli. Tragedia na drodze ekspresowej S3
Jechali na pogrzeb, sami zginęli. Tragedia na drodze ekspresowej S3KM PSP Zielona Góra
wideo 2/6
KM PSP Zielona GóraJechali na pogrzeb, sami zginęli. Tragedia na drodze ekspresowej S3

Zielonogórska policja ustala okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3. Zginęły dwie osoby, a jedna została poważnie ranna. Jak informuje straż pożarna, ofiary wypadku jechały na pogrzeb. Z ich samochodu strażacy wyciągali wieńce. Przyczyny zdarzenia - pod nadzorem prokuratury - bada policja.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 20 na 191. kilometrze drogi ekspresowej S3 między węzłami Zielona Góra Południe a Zielona Góra Północ. Uczestniczyły w nim dwa auta osobowe.

- Z nieustalonej przyczyny doszło do zderzenia nissana z oplem - powiedziała Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Strażacy z auta wyciągali wieńce

Oplem jechało troje seniorów. - Dwie osoby poniosły śmierć, a trzecia - w bardzo ciężkim stanie - została zabrana przez pogotowie do szpitala. Kierowcy nissana nic poważnego się nie stało, był trzeźwy - podaje Stanisławska.

Według nieoficjalnych informacji ofiary wypadku to rodzeństwo. - Ofiary jechały na pogrzeb, wieźli wieńce, które znajdowały się w aucie - mówi tvn24.pl Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Jak podkreśla, w momencie, gdy pierwszy zastęp straży pożarnej dojechał na miejsce, nic nie wskazywało na taką tragedię - przód nissana, który uderzył w opla nie był mocno uszkodzony. Dopiero gdy strażacy podeszli bliżej i oświetlili drugi samochód, zobaczyli, w jakim jest stanie.

- Cały przedział pasażerski był mocno zniszczony - mówi Kaniak. Dwóch osób jadących oplem nie udało się uratować, trzecią po reanimacji zabrano do szpitala. Kierowca nissana po przebadaniu został wypuszczony do domu.

W wypadku zginęły dwie osobyKM PSP Zielona Góra

Ustalają, co się stało

Policjanci ustalają przebieg i przyczynę wypadku. Wiadomo, że nie ma mowy o tym, by któryś z samochodów jechał droga S3 pod prąd. - Pojazdy poruszały się w jednym kierunku - podkreśla Kaniak.

Śledztwo w tej sprawie będzie nadzorowane przez prokuratora.

Droga ekspresowa S3 między węzłami Zielona Góra Południe a Zielona Góra Północ była zablokowana przez kilka godzin.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Zielona Góra

Pozostałe wiadomości