TVN24 | Polska

Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa, potrącił rowerzystę. 74-latek uderzył głową o krawężnik, trafił do szpitala

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Lubin
Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 74-latek trafił do szpitala
Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 74-latek trafił do szpitalaKPP Lubin
wideo 2/7
KPP LubinKierowca nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. 74-latek trafił do szpitala

W Lubinie (woj. dolnośląskie) kierowca samochodu potrącił rowerzystę, który wjechał na przejście z przejazdem rowerowym i chciał dostać się na drugą stronę ulicy. 74-latek doznał poważnych obrażeń głowy. Trafił do szpitala. Policja publikuje nagranie ku przestrodze.

Do zdarzenia doszło w piątek - na przejściu z przejazdem rowerowym - na ulicy Armii Krajowej. Jak informuje policja, kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa 74-letniemu mężczyźnie jadącemu jednośladem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nagranie z monitoringu

Wypadek zarejestrowała kamera monitoringu, a lubińska policja publikuje nagranie ku przestrodze. Widać na nim, jak rowerzysta odbija się od jadącego auta, spada na plecy i uderza głową w krawężnik.

74-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitalaKPP Lubin

- Poszkodowany doznał poważnych obrażeń głowy. Rowerzysta został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierujący skodą, 29-letni mieszkaniec Lubina, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - informuje Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Lubin

Źródło zdjęcia głównego: KPP Lubin

Pozostałe wiadomości