TVN24 | Polska

Staroń nie dostała zgody na objęcie stanowiska RPO. Tak głosowali senatorowie

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
TVN24
Senat nie zgodził się na powołanie Lidii Staroń na Rzecznika Praw ObywatelskichTVN24
wideo 2/13
TVN24Senat nie zgodził się na powołanie Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich

Za zgodą na powierzenie Lidii Staroń stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich głosowało 45 senatorów, 51 było przeciwko, a trzech się wstrzymało. Senator niezależna, której kandydaturę na RPO wysunęło Prawo i Sprawiedliwość, nie zostanie zatem następczynią Adama Bodnara. Sprawdziliśmy, jak rozłożyły się głosy w Senacie.

Większość senacka nie wyraziła zgody na powołanie Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. Za powierzeniem jej tego stanowiska głosowało 45 senatorów, przeciwko - 51. Trzech senatorów wstrzymało się od głosu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Lidię Staroń poparło 45 senatorów z klubu Prawa i Sprawiedliwości, dwóch z nich wstrzymało się od głosu (Dorota Czudowska i Andrzej Pająk), jeden senator nie głosował (Janina Sagatowska).

Przeciwko Staroń głosowało wszystkich 42 senatorów klubu Koalicji Obywatelskiej, wszyscy trzej senatorowie koła Koalicja Polska-PSL (Ryszard Bober, Jan Filip Libicki i Michał Kamiński), jeden senator koła Polska 2050 (Jacek Bury), jeden senator niezrzeszony (Stanisław Gawłowski), dwóch senatorów Lewicy (Wojciech Konieczny i Gabriela Morawska-Stanecka) oraz dwóch z trzech senatorów niezależnych (Krzysztof Kwiatkowski i Wadim Tyszkiewicz).

Sama Lidia Staroń, senator niezależna, wstrzymała się od głosu.

>> Staroń komentuje porażkę w głosowaniu

Głosy senatorów w sprawie wyboru Lidii Staroń na RPOsenat.gov.pl

Autor:akw//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24