TVN24 | Polska

Lex TVN. Były szef KRRiT Jan Dworak o zakupie TVN przez Scripps Network w 2015 roku

TVN24 | Polska

Autor:
ads
Źródło:
TVN24
Były szef KRRiT Jan Dworak o zakupie TVN przez Scripps Network
Były szef KRRiT Jan Dworak o zakupie TVN przez Scripps NetworkTVN24
wideo 2/14
TVN24Były szef KRRiT Jan Dworak o zakupie TVN przez Scripps Network

Podczas dyskusji o lex TVN na posiedzeniu senackich komisji w poniedziałek były szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak mówił o sytuacji z 2015 roku, kiedy amerykańska spółka Scripps Network kupowała TVN. - Sprawa była jednoznaczna, transakcja zgodna ze stanem prawnym, który obecnie obowiązuje - podkreślił. Dodał, że od tamtego czasu nie potwierdziły się żadne z obaw członków KRRiT dotyczące przejęcia stacji przez amerykańską spółkę.

W poniedziałek połączone senackie komisje zajmowały się lex TVN i opowiedziały się za odrzuceniem ustawy w całości. W czasie posiedzenia o przyjętych przez Sejm przepisach krytycznie mówiło wielu ekspertów, prawników, konstytucjonalistów.

Były szef KRRiT o zakupie TVN przez Scripps Network

Głos zabrał między innymi Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2010-2016. - To za moich czasów, w 2015 roku, właściciele TVN postanowili TVN sprzedać - przypominał.

- W Krajowej Radzie zjawili się przedstawiciele nabywców, (amerykańskiej) grupy Scripps. My bardzo poważnie zastanawialiśmy się nad tą transakcją. Po krótkiej analizie prawnej okazało się, że sprawa jest zupełnie jednoznaczna i zgodnie ze stanem prawnym, który obecnie obowiązuje, taka transakcja jest dopuszczalna. W związku z tym rozmawialiśmy z przedstawicielami Scripps, kładąc nacisk na to, by nowi właściciele podtrzymali to, co jest najważniejsze w stacji, czyli jej wiarygodność, bezstronność i to, żeby była zanurzona w nurcie polskiego życia społecznego, żeby dziennikarze mieli możliwość wykonywania swojej misji - wspominał Dworak.

Przyznał, że członkowie Rady "z pewnym niepokojem patrzyli na to, co się będzie działo dalej z TVN i wszystkimi kanałami tego nadawcy". - Okazało się po sześciu latach, że nic z naszych obaw się nie potwierdziło. Wręcz przeciwnie. TVN należy do wiodących nadawców telewizyjnych. Pełni swoją funkcję szczególnie poprzez audycje i kanały informacyjne - mówił.

Dworak: TVN pełni swoją misję nadawcy w sposób niesłychanie ważny dla opinii publicznej

Podkreślił, że "TVN24 jest najchętniej oglądanym programem newsowym w Polsce ze względu na to, co sobą reprezentuje, wartości dziennikarskie, dociekliwość, bezstronność". - TVN pełni swoją misję nadawcy - bez żadnych wątpliwości - w sposób nie tylko nienaruszający prawa, ale też w sposób, który jest niesłychanie ważny dla polskiej opinii publicznej - ocenił były szef KRRiT.

Jego zdaniem lex TVN "nadaje się wyłącznie do odrzucenia".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:ads

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości