TVN24 | Polska

Lex TVN. Będzie weto prezydenta Andrzeja Dudy? Szef gabinetu komentuje

TVN24 | Polska

Autor:
ads
Źródło:
Radio Zet
Szef gabinetu prezydenta: Andrzej Duda jest gotowy zawetować lex TVN w obecnym kształcieRadio Zet
wideo 2/11
Radio ZetSzef gabinetu prezydenta: Andrzej Duda jest gotowy zawetować lex TVN w obecnym kształcie

Prezydent Andrzej Duda jest gotowy zawetować lex TVN w obecnym kształcie - przekazał szef jego gabinetu Paweł Szrot. W poniedziałkowej rozmowie z Radiem Zet stwierdził, że w imieniu głowy państwa "komunikował" to "stronie rządowej, inicjatorom projektu". Ustawa, po przyjęciu przez Sejm, trafiła do Senatu. W poniedziałek zajęły się nią trzy połączone senackie komisje, które zarekomendowały jej odrzucenie.

11 sierpnia Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną ustawą anty-TVN lub lex TVN. Poparło ją 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 głosach wstrzymujących się. Nowe przepisy, które przygotowali posłowie PiS, w zgodnej opinii ekspertów wymierzone są w niezależność stacji TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji, w kilkudziesięciu polskich miastach manifestowali obywatele.

Teraz lex TVN jest w Senacie. W poniedziałek zajęły się nią trzy połączone komisje. Senatorowie opowiedzieli się za odrzuceniem ustawy w całości.

Prezydent "jest gotowy zawetować" lex TVN

W poniedziałek gościem Radia Zet był Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta. Pytany o stosunek Andrzeja Dudy do lex TVN, odparł: - Prezydent publicznie mówił o obiekcjach dotyczących wolności gospodarczej, wolności słowa, o kwestiach dotyczących relacji z naszymi partnerami zagranicznymi.

- Prezydent mówił o tym wprost, a ja w jego imieniu komunikowałem to stronie rządowej, inicjatorom projektu, że w tym kształcie jest gotowy zawetować tę ustawę - powiedział Szrot. Strona rządowa - jak dodał - "przyjęła do wiadomości" przekazaną "bardzo konkretną opinię" prezydenta.

Autor:ads

Źródło: Radio Zet

Pozostałe wiadomości