Lex anty-TVN. Eksperci o konsekwencjach przyjęcia noweli ustawy i oświadczeniu amerykańskich senatorów

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24
Halina Parafianowicz o oświadczeniu amerykańskich senatorów w sprawie lex anty-TVN
Halina Parafianowicz o oświadczeniu amerykańskich senatorów w sprawie lex anty-TVNTVN24
wideo 2/23
Halina Parafianowicz o oświadczeniu amerykańskich senatorów w sprawie lex anty-TVNTVN24

O konsekwencjach ustawy lex anty-TVN, projektu nowelizacji ustawy medialnej złożonego przez PiS, oraz o wspólnym oświadczeniu senatorów Stanów Zjednoczonych w tej sprawie mówili w piątek w TVN24 profesor Małgorzata Zachara-Szymańska, doktor Tomasz Płudowski oraz profesor Halina Parafianowicz. - To jest rzadki przypadek, żeby w sytuacji bardzo poprawnych relacji, bardzo przyjaznych relacji partnerskich można było dostrzec takie wypowiedzi - oceniła Parafianowicz.

W związku ze złożonym przez Prawo i Sprawiedliwość projektem noweli ustawy medialnej, nazywanym lex anty-TVN, wspólne oświadczenie wydali w tym tygodniu demokratyczni i republikańscy senatorowie USA. "Ustawa ta, w połączeniu z odmową Polski odnowienia koncesji dla TVN-u, to kolejny krok w kierunki zagrażającym polskiej demokracji" - ocenili. Napisali też, że gdyby projekt "został przyjęty i stał się prawem, dyskryminowałby firmy spoza Unii Europejskiej oraz prawdopodobnie doprowadziłby do wyjścia z Polski poważnego amerykańskiego inwestora".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

O stanowisku amerykańskich senatorów rozmawiali we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 profesor Małgorzata Zachara-Szymańska z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz doktor Tomasz Płudowski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Collegium Civitas.

CZYTAJ TAKŻE: List senatorów USA w sprawie lex anty-TVN. Wicemarszałek Terlecki komentuje >>>

Senatorowie z USA piszą w sprawie lex anty-TVN. Zachara-Szymańska: to oświadczenie ma wagę

Według Małgorzaty Zachary-Szymańskiej "to oświadczenie ma wagę". - Ono sygnalizuje, że w polityce bilateralnej nie można jednocześnie mieć ciastko i zjeść ciastko, jak - wydaje się - chciałby polski obóz rządzący - mówiła.

Dodała, że "nie można cieszyć się statusem zaufanego partnera, do którego kierowane są inwestycje, w tym inwestycje wrażliwe, związane z obronnością, a jednocześnie w momencie, w którym dyktuje to krótkowzroczny interes polityczny, łamać podstawowe zasady, na których ten sojusz się opiera".

Zachara-Szymańska o oświadczeniu senatorów z USA o lex anty-TVN: to oświadczenie ma wagę
Zachara-Szymańska o oświadczeniu senatorów z USA o lex anty-TVN: to oświadczenie ma wagęTVN24

Płudowski o konsekwencjach ewentualnego przyjęcia ustawy lex anty-TVN

Płudowski ocenił natomiast, że w przypadku przyjęcia zaproponowanej przez PiS noweli ustawy medialnej "konsekwencje mogą być poważne".

- My do końca nie wiemy, jak to się skończy. Nie wiemy, czy ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest to tylko pewien rodzaj zagrywki taktycznej, czy rzeczywiście oni będą obstawali przy tym. Ale konsekwencje mogą być dalekie. Najdalej idące to są konsekwencje związane z osłabieniem obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie oczywiście - powiedział.

Płudowski mówił też, że jeśli nowelizacja zostanie uchwalona "nastąpi osłabienie Polski w relacji ze Stanami Zjednoczonymi, osłabienie pozycji Polski również w strukturach międzynarodowych, odejście biznesu amerykańskiego, ale i międzynarodowego (…) i zmiana wizerunku Polski - jako kraju, który jest nieprzewidywalny ze strony biznesowej, politycznej, w którym inwestorzy nie znają dnia ani godziny".

Płudowski o oświadczeniu senatorów z USA o lex anty-TVN i możliwych konsekwencjach przyjęcia nowelizacji
Płudowski o oświadczeniu senatorów z USA o lex anty-TVN i możliwych konsekwencjach przyjęcia nowelizacjiTVN24

Terlecki mówił o senatorach USA. Zachara-Szymańska: to niedyplomatyczne

Goście "Wstajesz i wiesz" komentowali również wypowiedź wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego na temat wspólnego oświadczenia amerykańskich senatorów. Ocenił on, że "czytają różne głupstwa" i "nie wiedzą, co się dzieje". - A czy my jesteśmy dokładnie zorientowani w tym, co dzieje się w Senacie amerykańskim? MSZ jest od tego - wyjaśnił.

- Wydaje się, że nie jest zasadne dezawuowanie takich postaci, które pełnią istotną rolę w budowaniu relacji międzynarodowych Stanów Zjednoczonych - powiedziała Zachara-Szymańska. Jak mówiła, "Polska jednak ma więcej interesów w Ameryce niż Ameryka ma w Polsce". - Więc wydaje się, że przy formułowaniu takich nieco niezręcznych opinii należałoby zachować jednak ostrożność, bo to jest zwyczajnie niedyplomatyczne - oceniła.

Przekonywała też, że senatorowie "oczywiście mają całkiem dobry wgląd w to, czym może grozić wprowadzenie takiej regulacji". - To będzie miało swoje konsekwencje. Konsekwencje zarówno polityczne, jak i związane z tym, jak Polska będzie postrzegana - dodała.

Amerykanie "czytają różne głupstwa". Terlecki o liście senatorów w sprawie lex anty-TVNTVN24

Płudowski: Terlecki chce dać pstryczka

Według Płudowskiego "jest to zachowanie dosyć dziwaczne". - Natomiast można je wytłumaczyć tym, że politycy ostatnio kierują inny przekaz do wewnątrz, do swojego elektoratu głównie i na zewnątrz. Jeśli marszałek mówi coś takiego, to głównie chce dać pstryczka, chce pokazać, że on nie szanuje państwa, nie szanuje tej stacji telewizyjnej - TVN-u i kieruje ten przekaz głównie do swoich wyborców - wyjaśniał politolog.

- Natomiast żyjemy w takich czasach, że właściwie wszystkie słowa wypowiedziane publicznie stają się dostępne na całym świecie - dodał. Jego zdaniem Terlecki "być może nie zauważył, że jednocześnie dezawuuje senatorów amerykańskich, czyli osoby, które decydują między innymi o finansowaniu wojsk amerykańskich za granicami kraju".

Parafianowicz o oświadczeniu amerykańskich senatorów

Profesor Halina Parafianowicz z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku na antenie TVN24 zwróciła natomiast uwagę, że wspólne oświadczenie amerykańskich senatorów to "inicjatywa ponad podziałami politycznymi" w USA. Wskazywała, że podpisali się pod nim zarówno demokraci, jak i republikanin.

Jak mówiła Parafianowicz, senatorowie wypowiadają się "w sprawach bardzo podstawowych dla demokracji amerykańskiej, dla Ameryki jako państwa, ale [też – red.] tych wartości, na które Ameryka się powołuje odwołując się do konstytucji, do historii, do ideałów". - Podkreśla się też ten interes wspólny obu krajów, interes także biznesowy, wspólnotę interesów amerykańsko-polskich - dodała.

Oceniła też, że "wyraźnie ci politycy pokazują swoje stanowisko w szerszym kontekście". - Że to są obawy o wartości, o odchodzenie przez Polskę od tych wartości, czyli swobody, wolności mediów - wyjaśniała.

Halina Parafianowicz o oświadczeniu amerykańskich senatorów w sprawie lex anty-TVN
Halina Parafianowicz o oświadczeniu amerykańskich senatorów w sprawie lex anty-TVNTVN24

Parafianowicz: język w oświadczeniu senatorów USA jest bardzo mocny, bardzo ostry

Profesor Parafianowicz mówiła też, że język użyty w piśmie senatorów USA "jest wbrew pozorom bardzo mocny, bardzo ostry". - Ta wypowiedź, niezależnie od kontekstu dyplomatycznego (…), pokazuje jakąś groźbę następstw, konsekwencji nieprzestrzegania tych elementarnych zasad, wartości wolności mediów - dodała.

Według niej "to jest rzadki przypadek, żeby w sytuacji bardzo poprawnych relacji, bardzo przyjaznych relacji partnerskich można było dostrzec takie wypowiedzi, taką ingerencję".

Autorka/Autor:akr\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Trwa rosyjska ofensywa na Wowczańsk i okoliczne miejscowości w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy. Władze lokalne podają, że w mieście pozostało około stu osób, ale zaznaczają jednocześnie, że "wróg nie zdobył miasta". Ewakuacja mieszkańców jest utrudniona przez ciągły ostrzał.

Dramatyczna sytuacja w Wowczańsku na wschodzie Ukrainy. W mieście pozostało sto osób

Dramatyczna sytuacja w Wowczańsku na wschodzie Ukrainy. W mieście pozostało sto osób

Źródło:
PAP

Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili zawetowała ustawę o zagranicznych agentach. Od tygodni przeciwko kontrowersyjnemu prawu protestowały tysiące Gruzinów. Partia władzy ma jednak dość głosów, by to weto odrzucić.

Ustawa o zagranicznych agentach zawetowana

Ustawa o zagranicznych agentach zawetowana

Źródło:
Reuters, PAP, Civil Georgia

Lekarz z Ukrainy Andrij K. jest podejrzany o zabójstwo 86-letniego Daniela Z., poprzez odłączenie go od urządzeń podtrzymujących życie. Do ministra sprawiedliwości trafił list otwarty w jego obronie podpisany przez dwa tysiące lekarzy, pielęgniarek, profesorów i autorytetów w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Lekarz z zarzutem zabójstwa po odłączeniu pacjenta od urządzeń podtrzymujących życie. "Nie jest winny"

Lekarz z zarzutem zabójstwa po odłączeniu pacjenta od urządzeń podtrzymujących życie. "Nie jest winny"

Źródło:
PAP

To rzecz zupełnie naturalna, że język się cały czas zmienia. Jeżeli się nie będzie zmieniał, to po prostu w pewien sposób umrze - powiedział w TVN24 Maciej Makselon, polonista i nauczyciel akademicki. Komentował zmiany w ortografii, które zdecydowała się wprowadzić Rada Języka Polskiego. Zaznaczył, że ma uwagę do jednej. Mówił o niej, że "to trochę tak, jak dać komuś w pysk, ale z wyrazami szacunku".

Zmiany w ortografii do "przyklaśnięcia". Ale jedna "trochę jak dać komuś w pysk, ale z wyrazami szacunku"

Zmiany w ortografii do "przyklaśnięcia". Ale jedna "trochę jak dać komuś w pysk, ale z wyrazami szacunku"

Źródło:
TVN24

Gdzie jest burza? W sobotę 18.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Pada i wieje, uwaga na grad

Gdzie jest burza? Pada i wieje, uwaga na grad

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Drugi rok z rzędu w Wielkiej Brytanii spadła liczba miliarderów, choć majątek otwierającej listę najbogatszych mieszkańców rodziny Hinduja wzrósł po poziomu, jakiego nikt wcześniej w jej historii nie osiągnął - wynika z dorocznego rankingu "The Sunday Times Rich List". Dopiero na 258. miejscu jest król Wielkiej Brytanii Karol III, którego majątek został oszacowany na 610 milionów funtów. Wyżej od niego znajduje się premier Rishi Sunak.

Najbogatsi ludzie w Wielkiej Brytanii. Król Karol w trzeciej setce

Najbogatsi ludzie w Wielkiej Brytanii. Król Karol w trzeciej setce

Źródło:
PAP

Prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie, który jest podejrzany o brutalne zabójstwo swojej matki. W czwartek, w jednym z mieszkań na Mokotowie, odnaleziono ciało starszej kobiety. 50-latek został aresztowany.

Brutalne zabójstwo starszej kobiety. Jej syn usłyszał zarzuty i został aresztowany

Brutalne zabójstwo starszej kobiety. Jej syn usłyszał zarzuty i został aresztowany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ulewne deszcze nawiedziły zachodnie Niemcy. Woda zalała ulice wielu miast, wdarła się do piwnic i spowodowała osunięcia ziemi. W kraju związkowym Saary wprowadzono stan wyjątkowy, a służby ratunkowe przeprowadziły ponad 3000 interwencji.

Zachodnie Niemcy pod wodą. "Wszędzie przeprowadzamy ewakuacje"

Zachodnie Niemcy pod wodą. "Wszędzie przeprowadzamy ewakuacje"

Źródło:
Reuters, tagesschau.de, BR24

Stany Zjednoczone dostarczyły Ukrainie sprzęt artyleryjski z zastrzeżeniem, że nie może być on używany do ataków na terytorium Rosji. Dziennik "Wall Street Journal" podaje, że Ukraina zwróciła się o zezwolenie na użycie broni także w Rosji. "Władze amerykańskie nadal rozważają ukraiński wniosek" - podaje amerykańska gazeta.

Media: Ukraina zwróciła się o zezwolenie na użycie amerykańskiej broni na terytorium Rosji

Media: Ukraina zwróciła się o zezwolenie na użycie amerykańskiej broni na terytorium Rosji

Źródło:
PAP

W sobotę podejrzany o przeprowadzenie zamachu na Roberta Ficę Juraj C. stanął przed sądem specjalnym w Pezinku w pobliżu Bratysławy. Sąd zdecydował o umieszczeniu podejrzanego w areszcie tymczasowym, o co wnioskowała słowacka prokuratura. Przesłuchanie Juraja C. jest zaplanowane na dziś. Grozi mu nawet dożywocie.

Juraj C. przed sądem. Jest decyzja w sprawie tymczasowego aresztowania

Juraj C. przed sądem. Jest decyzja w sprawie tymczasowego aresztowania

Źródło:
PAP, TVN24, Dennik N

Utrudnienia na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Doszło tam do pożaru autobusu. Jak informują służby, pasażerowie zdążyli bezpiecznie opuścić pojazd.

Pożar autobusu na autostradzie pod Krakowem

Pożar autobusu na autostradzie pod Krakowem

Źródło:
tvn24.pl

Kleszcz afrykański, nazywany też wędrownym, pojawił się w Europie, a być może także w Polsce. Maciej Grzybek z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśnił na antenie TVN24, że badanie obecności tego pajęczaka w naszym kraju jest ważne ze względu na przenoszone przez niego choroby. Jak opowiadał, każdy z nas może pomóc w poszukiwaniach.

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Źródło:
TVN24, tvnmteo.pl

Podjęliśmy decyzję, aby zainwestować w nasze bezpieczeństwo, a przede wszystkim w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych. Rozpoczynamy wielki projekt budowy bezpiecznej granicy, w tym systemu fortyfikacji - poinformował w sobotę premier Donald Tusk.

Tusk: zainwestujemy w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych

Tusk: zainwestujemy w bezpieczną wschodnią granicę 10 miliardów złotych

Źródło:
TVN24, PAP

- Jesteśmy nie do zatrzymania w walce o równość - powiedział europoseł Nowej Lewicy Robert Biedroń przed Marszem Równości w Krakowie. Dodał, że Lewica będzie walczyła o to, aby każda Polka czuła się w kraju bezpiecznie. Na czele Marszu szedł prezydent Krakowa, Aleksander Miszalski.

Po równość i tolerancję. Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Równości

Po równość i tolerancję. Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Równości

Źródło:
PAP

Szczegółowa analiza sprawy skłoniła mnie do tego, żeby tego ułaskawienia udzielić - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda. Odniósł się do decyzji w sprawie samotnej matki czwórki dzieci, skazanej na trzy lata więzienia za ugodzenie nożem sąsiada. - To był czyn specyficzny, to była obrona przez nią miru domowego, to była obrona jej rodziny - mówił Duda.

Ułaskawił matkę czwórki dzieci. Prezydent Andrzej Duda o swojej decyzji

Ułaskawił matkę czwórki dzieci. Prezydent Andrzej Duda o swojej decyzji

Źródło:
PAP, TVN24

Proponowany przez MEN pomysł na łączenie klas na lekcjach religii spotkał się z "mocnym sprzeciwem" członków Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Zdaniem komisji, "jest to wbrew wszelkim zasadom pedagogicznym, psychologicznym i dydaktycznym". Projektowana nowelizacja rozporządzenia ma wejść w życie od nowego roku szkolnego. Komisja zaapelowała do wszystkich wierzących o zabranie głosu w tej sprawie.

"Mocny sprzeciw" z episkopatu wobec propozycji zmian w lekcjach religii

"Mocny sprzeciw" z episkopatu wobec propozycji zmian w lekcjach religii

Źródło:
PAP

W nocy z piątku na sobotę Rosjanie zaatakowali dronami obiekty infrastruktury energetycznej znajdujące się w regionach wschodniej i środkowej części Ukrainy - przekazała agencja Ukrinform. Na prośbę Kijowa prąd awaryjnie dostarczają trzy kraje sojusznicze, w tym Polska.

Polska rozpoczęła awaryjne dostawy prądu

Polska rozpoczęła awaryjne dostawy prądu

Źródło:
PAP

Dziesięć par jednopłciowych zostało pobłogosławionych w parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie. - Nasze błogosławieństwo jest sposobem na powiedzeniem tym parom, że ich miłość nie jest gorsza od miłości osób heteroseksualnych, że również ich miłość podoba się Bogu - mówi proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej ks. Michał Jabłoński.

Duchowni pobłogosławili pary jednopłciowe. "Pierwszy taki gest w Polsce"

Duchowni pobłogosławili pary jednopłciowe. "Pierwszy taki gest w Polsce"

Źródło:
PAP

Polacy pokochali wyjazdy do krajów basenu Morza Śródziemnego. W tym sezonie mogą liczyć na tańsze wycieczki z biurami podróży do krajów takich jak Turcja, Egipt czy Hiszpania - wskazują eksperci rynku turystycznego. A to w dużej mierze za sprawą zagoszczenia na naszym rynku dwóch nowych touroperatorów. Umocnienie się polskiej waluty i spadki cen paliwa również miały wpływ na tegoroczne przeceny.

Polski język będzie słychać wzdłuż i wszerz. "Król jest jeden"

Polski język będzie słychać wzdłuż i wszerz. "Król jest jeden"

Źródło:
tvn24.pl

W piątek przyznano nagrody imienia Janusza Korczaka 2024. Wśród laureatów znalazła się między innymi Justyna Suchecka z redakcji tvn24.pl. "Jestem bardzo dumna i wzruszona, że mogę się znaleźć w takiej drużynie" - napisała dziennikarka.

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Przyznano Nagrody Korczaka 2024. Wśród laureatów dziennikarka tvn24.pl

Źródło:
tvn24.pl, Głos Nauczycielski

Były minister sprawiedliwości Marcin Warchoł wypomniał obecnie rządzącym, że chcą oskładkować umowy o dzieło. Tymczasem oskładkowanie umów śmieciowych pojawiło się w Krajowym Planie Odbudowy przyjętym przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Oskładkowanie umów o dzieło. Warchoł krytykuje rząd, a to pomysł... PiS

Oskładkowanie umów o dzieło. Warchoł krytykuje rząd, a to pomysł... PiS

Źródło:
Konkret24

Proboszcz parafii w Potoku Wielkim (woj. lubelskie) ks. Artur Dyjak miał przepraszać wiernych za zgorszenie, które - jak twierdził - wywołała posłanka KO Marta Wcisło przez swoją obecność tuż przy ołtarzu podczas mszy w kościele. Posłanka jest oburzona, że w świątyni użyty został język nienawiści.

Ksiądz w kazaniu miał mówić o posłance KO i "skandalu". Ta nazywa to językiem nienawiści

Ksiądz w kazaniu miał mówić o posłance KO i "skandalu". Ta nazywa to językiem nienawiści

Źródło:
tvn24.pl

W wyniku spożycia zatrutego piwa w kilku miejscowościach w południowej Zambii zmarło co najmniej 10 osób, a wiele trafiło do szpitala - poinformowała w piątek zambijska policja. Do produkcji piwa wykorzystano alkohol metylowy i pastę do butów.

Pasta do butów w piwie. Nie żyje co najmniej 10 osób

Pasta do butów w piwie. Nie żyje co najmniej 10 osób

Źródło:
PAP

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie leku Viglita, stosowanego przy leczeniu cukrzycy. Powodem jest stwierdzenie wady jakościowej. 

Lek na cukrzycę wstrzymany w obrocie

Lek na cukrzycę wstrzymany w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Wietnamczycy zorganizowali wsparcie dla swoich rodaków, którzy ucierpieli w pożarze hali handlowej Marywilska 44. Kupcy otrzymali w sobotę pierwszą pomoc.

Wsparcie po pożarze Marywilskiej 44. "Każdy otrzyma od nas pomoc, jesteśmy solidarni"

Wsparcie po pożarze Marywilskiej 44. "Każdy otrzyma od nas pomoc, jesteśmy solidarni"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Myślę, że do Polski mogło przyjechać kilkadziesiąt tysięcy osób, które chciały teoretycznie studiować, ale chodziło tylko o to, żeby mieć wizę - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (Lewica). Jego zdaniem "wiele prywatnych uczelni powstawało tylko po to, żeby ten proceder prowadzić". Przekazał, że jest przygotowana w tym zakresie biała księga.

Wieczorek: to mógł być jeden z elementów afery wizowej

Wieczorek: to mógł być jeden z elementów afery wizowej

Źródło:
TVN24

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami. Gwałtowna aura spodziewana jest w większości województw, a miejscami porywy wiatru mogą sięgnąć 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie może być groźnie.

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Źródło:
IMGW

Europejczycy sobie budowali i budują całkiem nowy system polityczny. System integracji, który nie jest imperium i nie jest państwem narodowym, a który służy obywatelom i funkcjonuje bardzo dobrze - mówił o Unii Europejskiej prof. Timothy Snyder z Uniwersytetu Yale. Podkreślał też, że "my jesteśmy dłużnikami (Ukraińców - red.), nie odwrotnie". - Rosja stoi na przeszkodzie lepszej ukraińskiej przeszłości - mówił historyk w rozmowie z dziennikarzem TVN24 BiS Janem Niedziałkiem.

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Snyder: my jesteśmy dłużnikami Ukraińców, nie odwrotnie

Źródło:
TVN24 BiS

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o filmie "Monster" nagrodzonym w Cannes, który trafił właśnie do kin. Wspomniała o serialu "Diuna: Proroctwo", który zadebiutuje jesienią na platformie MAX. Fragment programu poświęcono także amerykańskiej piosenkarce Billie Eilish i jej nowemu albumowi.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl