Pawłowicz do Szwedów: zwróćcie zrabowany i wywożony flotyllami ogrom naszego narodowego dziedzictwa

Autor:
mart//now
Źródło:
tvn24.pl
Pawłowicz o fladze Unii Europejskiej: to szmata
Pawłowicz o fladze Unii Europejskiej: to szmataTVN24, YOUTUBE/ASCOTV, YOUTUBE/SUPEREXPRESS, YOUTUBE/ TV WARKA
wideo 2/5
TVN24, YOUTUBE/ASCOTV, YOUTUBE/SUPEREXPRESS, YOUTUBE/ TV WARKAPawłowicz o fladze Unii Europejskiej: to szmata

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, zabrała głos przed meczem Polski ze Szwecją na Euro 2020. Zwróciła się w mediach społecznościowych do Szwedów, aby przed rozgrywką zwrócili Polsce "zrabowany (...) ogrom naszego dziedzictwa". Potem wyjaśniła, że był to "żartobliwy przedmeczowy wpis". Komentarz sędzi Trybunału Konstytucyjnego został zauważony przez szwedzkie media.

W niedzielę sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz skomentowała zaplanowany na środę mecz Polska-Szwecja. "Szwedzi!!! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie" - napisała.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Krystyna Pawłowicz zabrała głos w mediach społecznościowychTwitter

"Tym razem zdjęcie symboliczne, ale i jednoznaczne"

Później Krystyna Pawłowicz zamieściła na Twitterze kolejny wpis, do którego dodała swoje zdjęcie z mieczem. "Niedbającym o polskie interesy, dziedzictwo narodowe, szydzącym nawet z żartobliwego przedmeczowego wpisu o zwrocie przez Szwecję zagrabionych dóbr RP, nienawidzącym Polski, tym razem zdjęcie symboliczne, ale i jednoznaczne..." - dodała.

Wpisy Krystyny Pawłowicz zostały zauważone przez szwedzki dziennik "Aftonbladet", który informację na ten temat zamieścił na głównej stronie swojego portalu, pisząc w nagłówku o "polskim ataku" i "barbarzyńskich złodziejach". Artykuł został zilustrowany fotografią przedstawiającą szwedzkich kibiców i Krystynę Pawłowicz.

Artykuł o Krystynie Pawłowicz w "Aftonbladet"Aftonbladet

Autor:mart//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Aftonbladet

Pozostałe wiadomości