20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie w środę 150. Od początku epidemii ponad tysiąc infekcji

Aktualizacja:
Autor:
mjz,
pp//now
Źródło:
TVN24
1051 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce
1051 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/25
TVN241051 potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce

W środę po godzinie 20.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie do tej pory w naszym kraju potwierdzono 1051 przypadków zakażenia, a zmarło 14 osób.

"Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego" - napisano w oświadczeniu Ministerstwa Zdrowia.

W poprzednich danych, po godzinie 18, informowano o 74 przypadkach i śmierci jednej osoby.

"Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.  Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące" - poinformowało MZ.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 1031.

Poprzedni komunikat pochodził z godziny 13.30. Mówił o 31 nowych przypadkach i śmierci trzynastej osoby.

W środę resort zdrowia o nowych przypadkach poinformował w pierwszym komunikacie około 9 rano. "Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego" - napisano w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano.

Drugi komunikat Ministerstwo Zdrowia opublikowało po godzinie 13. "Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego." - napisano.

Ministerstwo poinformowało także o śmierci 71-letniego mężczyzny w szpitalu w Bolesławcu.

"Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)." - brzmi komunikat Ministerstwa.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się

We wtorek rząd poinformował o wprowadzeniu nowych decyzji, które mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się z kilkoma wyjątkami: drogi do pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz załatwiania niezbędnych spraw życia codziennego (np. niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, wizyty u lekarza, opieki nad bliskimi lub wyprowadzenia psa).

Wprowadzono zakaz zgromadzeń. Ograniczenia dotyczą także obrzędów religijnych, zakładów pracy oraz komunikacji miejskiej, gdzie dozwolona liczba pasażerów ma odpowiadać połowie miejsc siedzących w danym środku transportu.

Stan epidemii w Polsce

Od 20 marca na terenie Polski obowiązuje stanu epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. Wcześniej wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca. Szef rządu Mateusz Morawiecki przekazał, że zostaną zaostrzone kary za złamanie kwarantanny. Grzywna wzrosła z pięciu tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Autor:mjz, pp//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości