Rząd znosi część restrykcji w związku z epidemią. "Decyzji o dalszym luzowaniu nie ma"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/pm
Źródło:
TVN24
Emilewicz: decyzji o dalszym luzowaniu nie maTVN24
wideo 2/4
TVN24Emilewicz: decyzji o dalszym luzowaniu nie ma

W piątek opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie znoszące część restrykcji związanych z epidemią COVID-19. - Widzimy wakacyjne rozluźnienie, w czasie którego pojawiają się nowe przypadki (zakażeń). Na razie decyzji o dalszym luzowaniu nie ma - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 

We wtorek miały wejść w życie decyzje dotyczące luzowania kolejnych obostrzeń w związku z epidemią COVID-19, ale w ostatnich dniach liczba wykrywanych nowych zakażeń nie spada, a krzywa zachorowań utrzymuje się na stałym poziomie. - Widzimy wakacyjne rozluźnienie, w czasie którego pojawiają się nowe przypadki (zakażeń - red.) właściwie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Na razie decyzji o dalszym luzowaniu nie ma - powiedziała w "Faktach po Faktach" TVN24 wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Myślę, że będziemy podejmować rozmowy o tym, w jaki sposób egzekwować mocniej czy przypominać o restrykcjach i protokołach bezpieczeństwa - dodała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Minister rozwoju przyznała, że nie wszędzie Polacy przestrzegają zaleceń korzystania z maseczek w sklepach czy w zakresie dezynfekcji rąk w miejscach, w których jest ona wymagana. - To czas, kiedy powinniśmy ten guzik alarmowy włączyć, przypomnieć o restrykcjach i zacząć je egzekwować - podkreśliła w piątek Jadwiga Emilewicz. Tego samego dnia w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW Z 24 LIPCA

Z nowego rozporządzenia wynika między innymi, że prowadzenie przez przedsiębiorców działalności związanych z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje czy spotkania, jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż jedna osoba na 2,5 metra kwadratowego - w do tej pory obowiązującym rozporządzeniu z 19 czerwca są to cztery metry kwadratowe.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Przewoźnicy lotniczy nie będą musieli czyścić powierzchni samolotów, z którymi pasażerowie mieli styczność, po każdym odcinku lotu z pasażerami. Dezynfekcja samolotu odbywać się będzie przed i po każdej operacji lotniczej z pasażerami trwającej co najmniej sześć godzin. Znoszone zostają również niektóre obostrzenia dotyczące organizacji imprez sportowych. Z kolei z aquaparków będzie mogło korzystać nie maksymalnie połowa obłożenia obiektu, a 75 procent.

Autor:asty/pm

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: