"Najtrudniejszy czas przed nami". Premier w szpitalu w Pyrzowicach

Autor:
akw/kg
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Niedziela Palmowa w polskich kościołach (wideo z 2021 roku)
Niedziela Palmowa w polskich kościołach (wideo z 2021 roku)TVN24
wideo 2/20
Koronawirus w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza szpital tymczasowy w Pyrzowicach na Śląsku. To jeden z regionów, które resort zdrowia wskazuje jako te z najwyższym wskaźnikiem zakażeń koronawirusem.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział we wtorek, że "duży niepokój" w kwestii rozwoju sytuacji epidemicznej "budzi to, co się dzieje w województwie śląskim i mazowieckim". Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas wideokonferencji w tym dniu z prezydentami, starostami i dyrektorami szpitali ocenił sytuację epidemiczną w regionie jako trudną i niepokojącą. Zaapelował o przygotowanie się na dalszy wzrost liczby zakażeń do końca tego tygodnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W środę premier Mateusz Morawiecki odwiedza szpital tymczasowy w Pyrzowicach. W ramach wizyty przewidziana jest wypowiedź dla mediów. Relacja na tvn24.pl:

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 10:49

  Zakończyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie przebiegu epidemii i szpitali tymczasowych. Dziękujemy za uwagę, dobrego dnia.

 • 10:49

  Premier: Jutro rano zaprezentujemy dodatkowe obostrzenia.

 • 10:49

  Premier o ewentualnym całkowitym lockodownie przed Wielkanocą i pomocy dla przedsiębiorców: Planujemy kolejną tarczę dla tych, którzy są najbardziej dotknięci.

 • 10:48

  Premier o przeciążeniu ratowników medycznych: Uruchamiamy wszystkie rezerwy i możliwości. Budżetowo jesteśmy przygotowani do każdej inwestycji, która jest potrzebna w ratownictwie medycznym, w LPR.

 • 10:47

  Premier nie odpowiedział na pytanie dotyczące sprawy prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

 • 10:45

  Premier o miejscach w Szpitalu Narodowym w Warszawie: Ten szpital, a także 27 innych szpitali w Polsce, były i są bardzo potrzebne.

 • 10:44

  Rozpoczyna się runda pytań od dziennikarzy.

 • 10:44

  Premier: Chcemy uniknąć selekcjonowania pacjentów. W Polsce takich przypadków nie może być. Szpitale tymczasowe służą właśnie temu, aby takich przypadków nie było.

 • 10:43

  Premier: Musimy zdusić trzecią falę, dlatego będziemy wdrażać kolejne obostrzenia, kolejne rygory, które będą obowiązywały przez dwa tygodnie, tydzień przed świętami i tydzień po świętach.

 • 10:42

  Premier: W najbliższych czterech tygodniach do Polski przyjedzie siedem milionów szczepionek AstraZeneca.

 • 10:42

  Premier: Zamieszanie ze szczepionką AstraZeneca było niepotrzebne. W tej sprawie wypowiedziała się Europejska Agencja Leków. Potwierdziła, że ta szczepionka jest bezpieczna.

 • 10:42

  KONFERENCJĘ RELACJONUJEMY NA ŻYWO NA ANTENIE TVN24 ORAZ W INTERNECIE

 • 10:41

  Premier: Mamy 75 procent zajętych łóżek covidowych i respiratorów. To miara obciążenia służby zdrowia. Ale miarą odpowiedzialności politycznej było to, że w odpowiednim momencie staraliśmy się utworzyć jak najwięcej nowych łóżek covidowych, nowych szpitali tymczasowych.

 • 10:41

  Premier: Najtrudniejszy czas jeszcze przed nami. Decyzja o powołaniu szpitali tymczasowych była słuszna.

 • 10:40

  Dzień dobry! Rozpoczyna się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach.

Analitycy z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu, którzy wspólnie z naukowcami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach realizują projekt sekwencjonowania koronawirusa z 1500 próbek pochodzących od pacjentów z COVID-19 ze Śląska ustalili, że już niemal 70 procent próbek zawiera jego brytyjski wariant, który jest bardziej zaraźliwy i może tez odpowiadać za cięższy przebieg choroby.

Autor:akw/kg

Źródło: tvn24.pl, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości