Ponad 40 zakażeń w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. "Przyjęcia pacjentów nie są wstrzymane"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 22 tysiące testów na koronawirusa TVN24
wideo 2/4
TVN24W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 22 tysiące testów na koronawirusa

Podlaska Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała w środę, że do ponad 40 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Koronawirusa potwierdzono także w innych szpitalach: wojewódzkim w Suwałkach i powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem.

Ognisko koronawirusa w szpitalu w Choroszczy wykryto w połowie września, liczba zakażonych rośnie, na bieżąco wykonywane są testy. Dotychczas zakażenie potwierdzono u 17 pracowników i 23 pacjentów oraz dwóch osób z kontaktu - poinformowała kierownik działu epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Iwona Sienkiewicz.

Pierwotnie koronawirusa wykryto na oddziale ogólnopsychiatrycznym - IV Klinice Psychiatrii. Szpital w Choroszczy poinformował w środę, że we wtorek koronawirusa wykryto także na oddziale psychiatrii sądowej, który jest oddziałem o charakterze zamkniętym, pacjentów kieruje tam sąd.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- Przyjęcia pacjentów nie są wstrzymane. Pacjent, który zostanie skierowany na ten oddział, w momencie przyjęcia będzie miał wykonany test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Do czasu uzyskania wyniku będzie podlegał izolacji - poinformował Krzysztof Szeweluk ze szpitala w Choroszczy. Szpital podał także, że zakażeni pracownicy przebywają w izolacji domowej.

Wiadomo, że z kontaktu z ogniskiem koronawirusa w szpitalu związane są przypadki koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby w Choroszczy, ale sanepid podkreśla, że to jedno ognisko choroby.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Dochodzenie epidemiologiczne w Wysokiem Mazowieckiem

Wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna poinformowała także, że koronawirusa potwierdzono u sześciu osób (czterech pracowników i dwóch pacjentów) szpitala wojewódzkiego w Suwałkach oraz u pięciu osób ze szpitala powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Powiatowa stacja sanepidu w Wysokiem Mazowieckiem potwierdziła, że trwa dochodzenie epidemiologiczne i na razie nie podaje żadnych informacji w tej sprawie.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w środę, że dotychczas w województwie podlaskim potwierdzono 1648 przypadków zachorowania na COVID-19. W środę potwierdzono 22 nowe przypadki, zmarła kolejna osoba (łącznie dotychczas w regionie odnotowano 40 zgonów), wyzdrowiały 22 kolejne osoby.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: