TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i śmierci

TVN24 | Polska

Autor:
momo,
pp/adso
Źródło:
tvn24.pl
Niedzielski: wariant delta staje się wariantem dominującym w Polsce
wideo 2/21
Niedzielski: wariant delta staje się wariantem dominującym w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 164 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Resort przekazał też, że w ciągu ostatniej doby zmarły cztery osoby z COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 883 448 zakażeń, które doprowadziły do śmierci 75 269 osób.

Najwięcej ze 164 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano 29 infekcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: małopolskiego (27), lubelskiego (12), podlaskiego (11), śląskiego (11), kujawsko-pomorskiego (10), łódzkiego (dziewięć), podkarpackiego (dziewięć), pomorskiego (dziewięć), dolnośląskiego (siedem), wielkopolskiego (siedem), zachodniopomorskiego (siedem), opolskiego (trzy), świętokrzyskiego (dwa), warmińsko-mazurskiego (dwa) i lubuskiego (jedno).

Osiem zakażeń to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Jak przekazał resort zdrowia, minionej doby z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby. Wszystkie z nich miały też inne schorzenia.

Od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce u 2 883 448 osób, spośród których 75 269 zmarło.

Dane ze szpitali. Ile jest zajętych respiratorów? Ile osób wyzdrowiało?

Z opublikowanego w środę raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6072 łóżka są przeznaczone dla pacjentów z COVID-19 (-5 w stosunku do dnia poprzedniego), - z tego 292 łóżka są zajęte przez pacjentów z COVID-19 (-3), - 595 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (bez zmian) - z tego 39 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (-1), - 75 282 osoby są objęte kwarantanną (-1722).  - 2 653 981 osób wyzdrowiało (+47).

Minister zdrowia o wariancie Delta w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił w piątek, że rząd jest przygotowany na większą liczbę zakażeń. Mówił także o obecności w naszym kraju Delty, bardziej zakaźnej mutacji koronawirusa.

- Patrząc na ostatni miesiąc, przekroczyliśmy już 60 procent udziału wariantu Delta - poinformował. - Oznacza to, że rzeczywiście wariant Delta staje się wariantem dominującym. Jeżeli popatrzymy na ostatni tydzień, to wręcz te parametry opisujące udział wariantu Delta w całej liczbie badanych próbek dochodzi do 80 procent - mówił.

Minister zdrowia przekazał też, że Delta dominuje w największym stopniu w województwie pomorskim.

Autor:momo, pp/adso

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: