Ministerstwo Zdrowia: 300 nowych przypadków zakażenia w czwartek, 20 osób zmarło

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
ads/kg
Źródło:
tvn24.pl
"Jeżeli personel medyczny ma chociażby obawy o kontakt z osobą zakażoną powinien być testowany"TVN24
wideo 2/36
TVN24"Jeżeli personel medyczny ma chociażby obawy o kontakt z osobą zakażoną powinien być testowany"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek po południu o kolejnych 159 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce i o śmierci 16 osób zakażonych SARS-CoV-2 osób. Wcześniej tego dnia przekazano informację o 141 zakażeniach i śmierci czterech osób. Do tej pory w Polsce potwierdzono infekcję u 12 877 osób, spośród których 644 zmarło. Z danych przekazanych przez resort wynika, że rośnie liczba osób hospitalizowanych oraz objętych kwarantanną.

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 159 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (37), mazowieckiego (25), małopolskiego (19), łódzkiego (18), zachodniopomorskiego (dziewięć), wielkopolskiego (pięć), podlaskiego (dwie), świętokrzyskiego (jedna osoba) i podkarpackiego (jedna osoba). 

Jednocześnie przekazano informację o śmierci kolejnych 16 osób. CO WIEMY O OSOBACH, KTÓRE ZMARŁY? CZYTAJ TUTAJ

Wcześniej tego dnia, resort podał, że mamy 141 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowanych w województwach: śląskim (78 osób), wielkopolskim (21), zachodniopomorskim (siedem osób), kujawsko-pomorskim (siedem), dolnośląskim (sześć), podlaskim (sześć), pomorskim (cztery), opolskim (cztery), świętokrzyskim (trzy), małopolskim (dwie), warmińsko-mazurskim (dwie) i lubelskim (jedna osoba).

Przekazano też informację o śmierci czterech zakażonych osób: 72-letniej kobiety i 75-letniego mężczyzny ze szpitala w Raciborzu (Śląskie), 85-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach (Śląskie) i 86-letniej kobiety ze szpitala w Poznaniu.

"W związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dotyczącym wyników fałszywie dodatnich wykonanych w dniach 16-19.04 w laboratorium Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu informujemy, że wyniki 63 próbek są negatywne. Dlatego zostają odjęte ze statystyk" - poinformowano w czwartek.

Łącznie w Polsce od początku epidemii potwierdzono 12 877 zakażeń, a 644 pacjentów zmarło.

W środę resort zdrowia poinformował o 422 potwierdzonych przypadkach. To największa liczba od 10 dni.

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

O godzinie 9 ministerstwo przekazało dzienny raport o koronawirusie:

- 3 012 osób jest hospitalizowanych (39 więcej niż w środę); - 88 265 osób jest objętych kwarantanną (2428 więcej niż w środę); - 18 874 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym; - 3 236 osób wyzdrowiało.

Od 4 maja drugi etap odmrażania gospodarki

20 kwietnia rozpoczął się w Polsce pierwszy z czterech etapów tak zwanego "powrotu do nowej normalności". Zniesiony został między innymi zakaz wchodzenia do lasów i parków. Zwiększono też maksymalną liczbę osób, które jednocześnie mogą przebywać w sklepach.

Drugi etap - jak zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki - rozpocznie się 4 maja. Zmiany dotyczą między innymi galerii handlowych, hoteli, przedszkoli i żłobków oraz bibliotek i muzeów.

Drugi etap "odmrażania" gospodarkiKancelaria Premiera RP

Autor:ads/kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kancelaria Premiera RP