TVN24 | Polska

Ministerstwo Zdrowia: 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
mart,
akw//ec
Źródło:
TVN24
Cessak o COVID-19: szykujemy się na prawdopodobieństwo zachorowań jesienno-zimowych
Cessak o COVID-19: szykujemy się na prawdopodobieństwo zachorowań jesienno-zimowychRedio Plus
wideo 2/21
Koronawirus w Polsce

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. W sumie tego dnia liczba zakażonych wzrosła o 49 osób. Łącznie w Polsce potwierdzono 287 zakażeń nowym patogenem. Pięć osób zmarło.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę wieczorem o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z województwa mazowieckiego, czterech z województwa śląskiego, dwóch osób z województwa dolnośląskiego oraz po jednej osobie z województw: pomorskiego i opolskiego.

Wcześniej tego dnia resort zdrowia dwukrotnie informował o wzroście liczby potwierdzonych zachorowań - rano o ośmiu nowych przypadkach, a po południu - o pięciu.

W sumie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 287, w tym pięć osób zmarłych.

Pierwszy zdrowy pacjent

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce odnotowano 4 marca u mężczyzny w wieku 66 lat. Pacjent, mieszkaniec Cybinki w województwie lubuskim, przyjechał autokarem z Niemiec. Trafił do szpitala w Zielonej Górze. Według lekarzy mężczyzna jest już zdrowy. Kolejny test dał wynik negatywny. Zgodnie z zapowiedziami jeszcze w środę, po ponad dwóch tygodniach, miał wyjść do domu. Tak się jednak nie stało.

Łukasz Szumowski o sytuacji związanej z koronawirusem

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w poniedziałek w "Tak jest" w TVN24 poinformował, że przygotowano "dziesięć tysięcy łóżek i 700 respiratorów". Zapowiedział też, że "liczba testów wzrośnie drastycznie".

Zdaniem ministra, ze szczytem epidemii będziemy walczyć za dwa lub trzy tygodnie. - Pamiętajmy też, że nie wszyscy chorzy będą wtedy hospitalizowani. Nawet jeżeli ktoś ma wynik dodatni, a jest w dobrym stanie, będzie mógł być w izolacji domowej - powiedział minister.

ŁUKASZ SZUMOWSKI W "TAK JEST" O SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z KORONAWIRUSEM >>>

Szumowski o sytuacji związanej z koronawirusem
Szumowski o sytuacji związanej z koronawirusemTVN24

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:mart, akw//ec

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości