"Kolejna tura wymazywania kopalni". Rzecznik resortu: będzie wzrost potwierdzonych zachorowań

TVN24 | Polska

Autor:
ads/pm
Źródło:
TVN24
Andrusiewicz o kolejnych testach wśród górnikówTVN24
wideo 2/35
TVN24Andrusiewicz: pod koniec tego tygodnia będziemy mieć skalę wzrostów zachorowań na Śląsku

Przeprowadzimy 17,5 tysiąca testów wśród górników - zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W związku z tym - mówił - pod koniec tego tygodnia można się spodziewać ponownego wzrostu liczby potwierdzonych zachorowań na Śląsku.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 205 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach koronawirusa w Polsce. W sobotę, niedzielę i poniedziałek dobowy przyrost zakażeń przekraczał 570. Większość przypadków została odnotowana na Śląsku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Dzisiaj zapewne ten wynik będzie mniejszy. Widać to też po wynikach z samego rana - powiedział na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zaznaczył jednak, że "to nie oznacza, że to koniec wyników ze Śląska". - Na Śląsku mamy w sumie przeprowadzonych 160 tysięcy badań genetycznych pod kątem koronawirusa. Samych tylko górników przetestowaliśmy w granicach 60 tysięcy. Mamy około 10 100 zakażeń na Śląsku, z tego 5 200 to zakażenia wśród górników - przekazał Andrusiewicz.

Kolejna tura wymazywania kopalni. 17,5 tysiąca testów wśród górników

Zapowiedział, że w tym tygodniu zostanie wykonanych kolejne 17,5 tysiąca testów wśród górników. - Rozpoczynamy kolejną turę wymazywania kopalni Ziemowit, Marcel i Bzie. To druga tura wymazywania tych kopalni. Rozpoczynamy również testowanie kopalni Borynia - zapowiedział rzecznik.

Zaznaczył, że decyzja o testowaniu całej kopalni zapada, gdy zostanie tam potwierdzone 10 zakażeń.

Andrusiewicz wyraził przypuszczenie, że "pod koniec tego tygodnia będziemy mieć skalę wzrostów zachorowań na Śląsku". - Pod koniec tygodnia wyniki zapewne będą wyższe - mówił.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:ads/pm

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: