TVN24 | Polska

Niedzielski będzie rozmawiał z władzami kościelnymi o obostrzeniach

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kg
Źródło:
PAP, Wirtualna Polska
Niedzielski: wyłącznie naszą odpowiedzialnością możemy przełamać trzecią falę epidemiiTVN24
wideo 2/24
TVN24Niedzielski: wyłącznie naszą odpowiedzialnością możemy przełamać trzecią falę epidemii

Między innymi dziś będę rozmawiał z władzami kościelnymi na temat przestrzegania obostrzeń zwizanych z koronawirusem - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie powiedział, z kim konkretnie ze strony kościelnej się spotka.

O roboczym spotkaniu minister zdrowia poinformował w środowym wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Nie chciał ujawnić więcej szczegółów.

Pytany o obostrzenia dotyczące kościołów zaznaczył, że chciałby, aby regulacje dotyczące różnych obiektów, miejsc czy sektorów nie były dyskryminujące.

Przypomniał, że obecne normy w sklepach wielkopowierzchniowych i kościołach są takie same - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Niedzielski: będę rozmawiał z władzami kościelnymi na temat przestrzegania tych obostrzeń

Niedzielski zaznaczył, że docierają do niego informacje o weryfikacji realności tych limitów, które nie są raczej przestrzegane.

- Dlatego ja między innymi dziś (środa - red.) będę rozmawiał z władzami kościelnymi na temat przestrzegania tych obostrzeń - powiedział.

Niedzielski: rekomendowałbym ograniczenie kontaktów w święta

Niedzielski pytany o wyjazdy i spotkania świąteczne powiedział, że sytuacja jest trochę inna niż podczas poprzednich świąt, bo część seniorów jest już zaszczepiona.

- W sytuacji, gdy rodzina jest zaszczepiona, przygotowaliśmy takie rozwiązanie, że te zaszczepione osoby nie wliczają się do pięcioosobowego limitu wynikającego z obostrzeń - powiedział.

Zaznaczył, że mogą to być ostatnie święta, które będzie trzeba przeżyć jeszcze w odosobnieniu, niekoniecznie w dużym gronie. - Ja jeszcze tak po ludzku rekomendowałbym wstrzymanie się i ograniczenie tych kontaktów - dodał minister.

Autor:mjz/kg

Źródło: PAP, Wirtualna Polska

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek Jargiło/PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości