Co rząd ukrywa w sprawie respiratorów?

Autor:
Szymon
Jadczak (szymon_jadczak@tvn.pl)
Źródło:
tvn24.pl
Joński: do końca października minister Niedzielski przekaże informacje odnośnie spłacenia pieniędzy za respiratory bądź nie
Joński: do końca października minister Niedzielski przekaże informacje odnośnie spłacenia pieniędzy za respiratory bądź nie TVN24
wideo 2/10
TVN24Joński: do końca października minister Niedzielski przekaże informacje odnośnie spłacenia pieniędzy za respiratory bądź nie

Ani Ministerstwo Zdrowia, ani Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie odpowiadają na pytania dziennikarzy dotyczące zakupów respiratorów, maseczek i szczepionek przeciwko grypie albo odpowiadają szczątkowo. Jak twierdzi poseł Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej, rząd dogadał się z handlarzem bronią w kwestii spłaty kilkudziesięciu milionów złotych za niedostarczone respiratory.

O skandalu z zakupem respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia piszemy od czerwca. Ówczesny wiceminister Janusz Cieszyński 14 kwietnia tego roku, mając do wyboru zakup urządzeń z unijnego przetargu, z pewnego źródła, od producentów i za niższą cenę, wybrał podpisanie umowy z firmą E&K z Lublina. Jej właściciel i prezes Andrzej Izdebski, który w przeszłości dał się poznać jako osoba zajmująca się międzynarodowym handlem bronią, wmówił polskim władzom, że ma respiratory. Jak się wkrótce okazało, wprowadził w błąd kierownictwo Ministerstwa Zdrowia, które w żaden sposób nie zweryfikowało jego obietnic. Za to jeszcze w dniu podpisania umowy przelało na konto E&K 35 mln euro, czyli 154 z 200 milionów złotych, które miała dostać lubelska firma.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Sprzęt niekompletny. Pieniędzy brak

Z 1241 respiratorów Andrzej Izdebski dostarczył 200, ale ani jednego w przewidzianym umową terminie. Jedynie 150 z nich odpowiadało wcześniejszemu zamówieniu. Z ujawnionych przez stowarzyszenie Sieć Obywatelska - Watchdog Polska dokumentów związanych z transakcją wynika, że dostarczony przez E&K sprzęt nie posiadał wymaganych dokumentów, w tym kart gwarancyjnych i instrukcji obsługi. Dostarczono go też w wersji na rynek brytyjski, co sprawiło, że nie dało się go podłączyć w polskich szpitalach.

Mimo tych wszystkich uchybień Ministerstwo Zdrowia do dziś nie potrafi wyegzekwować zwrotu pieniędzy od Andrzeja Izdebskiego. Ostatni przelew ze strony handlarza bronią wpłynął 26 czerwca. Od tego czasu minęło trzy i pół miesiąca, a ślad po kilkudziesięciu milionach złotych z publicznych pieniędzy zaginął.

Cała rozmowa z Szymonem Jadczakiem o sprawie zakupu respiratorów i odejściu Janusza Cieszyńskiego
Cała rozmowa z Szymonem Jadczakiem o sprawie zakupu respiratorów i odejściu Janusza Cieszyńskiego TVN24

Jakich kwot nie potrafi odzyskać polski rząd? Tego dokładnie nie wiadomo. Od kilkunastu dni portal tvn24.pl próbuje uzyskać od Ministerstwa Zdrowia odpowiedzi dotyczące tej kwestii. A także kilku innych.

Pierwszy mail, na który do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi został wysłany 22 września. Pytaliśmy w nim wówczas nie o nieoddane miliony, ale o przedmioty z listy zakupów związanych z COVID-19, opublikowanej przez MZ. Pod numerem 93 widnieje na tej liście pozycja "dreny zasilające wraz z instrukcją" w ilości 50 sztuk za łączną sumę 33 tys. od firmy Draeger. To producent 50 z 200 respiratorów dostarczonych przez E&K. Według naszych rozmówców z branży produktów medycznych ten zakup może świadczyć o tym, że ministerstwo musi na własną rękę kompletować osprzęt do niemieckich respiratorów dostarczonych przez E&K. 

Zapytaliśmy: - kiedy dokonano tego zakupu? - w jakim celu? - na potrzeby których respiratorów? - gdzie przekazano dreny?

Prośbę o odpowiedź ponawialiśmy 24 i 28 września. Ze względu na brak odpowiedzi 1 października przekierowaliśmy pytanie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pytania ponawialiśmy jeszcze 2 i 6 października. Bezskutecznie, zostały zignorowane. 

Co z maseczkami od instruktora narciarstwa?

Od 25 września próbujemy dowiedzieć się, z jaką aktualnie kwotą do spłaty zalega firma E&K. Zapytaliśmy też o inne podmioty, które nie wywiązały się ze zobowiązań wobec ministerstwa. Choćby o firmy powiązane z  Łukaszem G., instruktorem narciarstwa i znajomym byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który według doniesień mediów sprzedał rządowi bezwartościowe maseczki za 5 mln. Gdy w lipcu pytaliśmy o sposób rozliczenia tej transakcji, Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z Biura Komunikacji MZ odpisała nam, że "kontrahent przedstawił MZ ofertę zwrotu części środków i wymiany towaru, ale z uwagi na fakt, że była ona niekorzystna z punktu widzenia budżetu państwa, odrzuciliśmy ją. Oczekujemy pełnego zwrotu środków lub dostawy całej partii certyfikowanych masek".

Kolejnego maila z prośbą o udzielenie odpowiedzi wysłaliśmy 28 września. Znów zapytaliśmy o E&K oraz o maseczki od instruktora narciarstwa.

1 października ze względu na brak reakcji ministerstwa poprosiliśmy o reakcję kancelarię premiera Mateusza Morawieckiego. Być może to sprawiło, że 2 października otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia. "Wysokość przedpłat, do zwrotu których zobligowana jest firma E&K sp. z o.o. do 31 października 2020 roku: 11 921 805 EURO”.

Ale to nie była pełna odpowiedź na nasze pytania. Niespełna 12 milionów euro to jedynie wartość ponad 1000 niedostarczonych respiratorów. A co z karami dla spółki Andrzeja Izdebskiego? Co z odsetkami? Bez odpowiedzi.

Dopytaliśmy też o pozostałe firmy zalegające z rozliczeniami wobez MZ. Otrzymaliśmy odpowiedź, że "inne podmioty nie zalegają z płatnościami". W jaki sposób rozliczono się z instruktorem narciarstwa? To pytanie również pozostało bez odpowiedzi. 

Od środy czekamy też na odpowiedzi dotyczące zapotrzebowania na szczepionkę przeciwko grypie. 

Posłom też mówią niewiele

Z wyciągnięciem informacji z Ministerstwa Zdrowia mają też problem posłowie opozycji, Michał Szczerba i Dariusz Joński, którzy od wielu tygodni prowadzą kontrole w MZ. - Dochodzi do kuriozalnych sytuacji. Na nasze pytania i prośby o udostępnienie dokumentów i umów dostajemy odpowiedzi niepełne lub nie dostajemy ich wcale. W sprawie handlarza bronią udało nam się dowiedzieć jedynie, że zawarto jakieś porozumienie, ale Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że jest ono ściśle tajne. Ponoć kwota ma zostać zwrócona do końca miesiąca, ale nie znamy żadnych szczegółów tej umowy - rozkłada bezradnie ręce Szczerba. 

Posłowie PO: respiratory, które dostarczono są bez odpowiedniej dokumentacji
Posłowie PO: respiratory, które dostarczono są bez odpowiedniej dokumentacjiTVN24

To samo dotyczy informacji dotyczących szczepionek. Posłowie usłyszeli, że informacje ich dotyczące zostały zastrzeżone. - Nie wiadomo przez kogo, ani na jakiej podstawie - mówi Michał Szczerba.

Informacji dotyczących respiratorów ani szczepionek nie udziela też rzecznik ministerstwa. Wojciech Andrusiewicz nie odbiera telefonów, nie odpowiada też na prośby o kontakt przesyłane SMS-em. 

CBA zawzięcie milczy

Z kolei od 10 czerwca redakcja tvn24.pl czeka na odpowiedzi z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zapytaliśmy wtedy, czy Ministerstwo Zdrowia zgłaszało się do CBA z prośbą o sprawdzenie firmy E&K z Lublina w związku z planowanym zawarciem umowy z tą firmą? A jeśli tak, to na czym polegało ewentualne sprawdzenie? W jakim okresie miało miejsce? Jakie były jego efekty? W jakiej formie i kiedy zostały przekazane Ministerstwu Zdrowia?

Od tamtego czasu 12 razy prosiliśmy o odpowiedź na zadane pytania. CBA milczy.

W ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej zapytaliśmy też Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, co premier zrobił, żeby odzyskać pieniądze od Andrzeja Izdebskiego. KPRM przekazało nam, że to sprawa Ministerstwa Zdrowia. Które oczywiście nie odpowiedziało na pytania. 

Więcej szczęścia mieli posłowie Szczerba i Joński. Z pisma, które otrzymali w resorcie zdrowia wynika, że Andrzej Izdebski do 31 października zobowiązał się spłacić 69.5 miliona złotych, na które składają się pobrana wcześniej przedpłata oraz kara umowna. Nie wiadomo za to co z odsetkami za respiratory, których nigdy nie było.

Autor:Szymon Jadczak (szymon_jadczak@tvn.pl)

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. 44-latek został zatrzymany w sobotę rano przez dolnośląskich funkcjonariuszy. W piątek późnym wieczorem mężczyzna zaatakował z bronią w ręku dwóch policjantów. Jak dowiedział się nasz reporter, obaj mają rany postrzałowe głowy.

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów

Autor:
mm,
pp,
bż/ft,
adso,
b
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Taka sytuacja dawno nie miała miejsca. Takiej sytuacji chyba w ogóle nie było w policji, żeby dwóch policjantów dostało postrzał w głowę - mówił w "Faktach po Faktach" Rafał Jankowski, szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, komentując piątkowy atak na policjantów we Wrocławiu. Jak stwierdził Robert Sysik, były policjant i antyterrorysta, "jeśli prowadzący sprawę wiedziałby o tym", jak groźna jest osoba zatrzymywana ,"wysłałby tam jednostkę kontrterrorystyczną".

"Takiej sytuacji chyba w ogóle nie było w policji"

"Takiej sytuacji chyba w ogóle nie było w policji"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24, PAP

Koronawirus nie tylko atakuje nas w taki sposób, który wszyscy widzą, ale również oddziałuje na nasz układ odporności w dłuższym etapie - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Paweł Grzesiowski. Dodał, że czas w chorobach zakaźnych biegnie na naszą niekorzyść. Profesor Joanna Zajkowska zwracała uwagę, że aby uzyskać realną liczbę zachorowań to liczbę zakażeń podaną przez resort zdrowia "trzeba przemnożyć przez wielokrotność".

Trzy główne oczekiwania wobec nowego rządu w sprawie COVID-19. "To musi być bardzo szybko zorganizowane"

Trzy główne oczekiwania wobec nowego rządu w sprawie COVID-19. "To musi być bardzo szybko zorganizowane"

Autor:
mjz//mrz
Źródło:
TVN24

Po 13 latach sprzeciwu zakopiańscy radni przyjęli uchwałę antyprzemocową. Góralki, które wzywały do przegłosowania uchwały, podkreślają, że ofiary wreszcie nie będą bezradne, a sprawcy bezkarni. Teraz burmistrz Zakopanego ma dwa tygodnie, by powołać specjalny zespół i wdrożyć uchwałę.

Zakopane po 13 latach przyjęło uchwałę antyprzemocową. "To jest powód do wstydu, że dzieje się to dopiero teraz"

Zakopane po 13 latach przyjęło uchwałę antyprzemocową. "To jest powód do wstydu, że dzieje się to dopiero teraz"

Źródło:
Fakty TVN

Intensywnie padający śnieg sparaliżował Bawarię. Doszło do wielu wypadków drogowych. W sobotę zawieszone są połączenia do i z głównego dworca kolejowego w Monachium, a część pasażerów musiała spędzić noc w pociągach. Nie działa również monachijskie lotnisko.

Pasażerowie uwięzieni w pociągach, lotnisko w Monachium wciąż nie działa. Bawaria tonie w śniegu

Pasażerowie uwięzieni w pociągach, lotnisko w Monachium wciąż nie działa. Bawaria tonie w śniegu

Autor:
ps
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Przekazywana Izraelowi broń ma ułatwić usunięcie terrorystycznego Hamasu ze Strefy Gazy - podał "Wall Street Journal". Prezydent Francji Emmanuel Macron ostrzegł z kolei, że cel "całkowitego zniszczenia Hamasu" musi zostać "doprecyzowany", gdyż inaczej grozi to wywołaniem "dziesięcioletniej" wojny.

"WSJ": USA przekazały Izraelowi bomby do burzenia bunkrów. Macron ostrzega przed "dziesięcioletnią" wojną

"WSJ": USA przekazały Izraelowi bomby do burzenia bunkrów. Macron ostrzega przed "dziesięcioletnią" wojną

Autor:
ks//mrz
Źródło:
PAP

Wiceprezydent stolicy podpisał zarządzenie o przekazaniu w użytkowanie wieczyste działki na Odolanach kurii warszawskiej pod budowę kościoła. Od lat władze dzielnicy zabiegają, aby w tym miejscu powstała szkoła. Decyzję swojego zastępcy zakwestionował prezydent Rafał Trzaskowski.

Ratusz oddał kurii działkę pod budowę kościoła. Ale się wycofał. "Ważniejsza jest szkoła"

Ratusz oddał kurii działkę pod budowę kościoła. Ale się wycofał. "Ważniejsza jest szkoła"

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, "Gazeta Stołeczna"

Raport Szlachetnej Paczki przynosi liczby grozy: prawie dwa miliony Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, a niemal co dziesiątego nie stać na wykupienie leków. Pomóc takim osobom ma "Weekend cudów", którego finał już za kilkanaście dni. Co zrobić, żeby wziąć udział w inicjatywie? Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę, której potrzeby oraz marzenia chcemy spełnić. Na taką paczkę czeka między innymi pani Wanda i jej córka, którym przyda się nowa kuchenka gazowa, pieluchy i słodycze.

Żyją w trudnych warunkach, na jedzenie zostaje im 300 złotych. Pani Wanda z córką czekają na Szlachetną Paczkę

Żyją w trudnych warunkach, na jedzenie zostaje im 300 złotych. Pani Wanda z córką czekają na Szlachetną Paczkę

Autor:
Adrianna
Otręba
Źródło:
Fakty TVN

Zatrzymany powinien być dokładnie przeszukany, jeszcze zanim trafi do radiowozu - mówił w studiu TVN24 były policjant Andrzej Mroczek, odnosząc się do piątkowego postrzelenia dwóch funkcjonariuszy we Wrocławiu. Ocenił, że kryminalni mogli zaufać kolegom z innego pionu, którzy wcześniej zatrzymali Maksymiliana F. - Jest dużo pytań dotyczących procedur - dodał ekspert.

Pytania po postrzeleniu policjantów. "Zostały złamane zasady konwojowania"

Pytania po postrzeleniu policjantów. "Zostały złamane zasady konwojowania"

Autor:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Prawdopodobnie ten człowiek miał broń tak zwaną czarnoprochową. (...) Moim zdaniem dostęp do broni w Polsce jest bardzo łatwy, dlatego że broń czarnoprochową każdy sobie może kupić - stwierdził na antenie TVN24 Dariusz Nowak, były funkcjonariusz i rzecznik małopolskiej policji, który komentował sprawę zatrzymania 44-latka ściganego za ciężkie zranienie dwóch policjantów.

"Dostęp do broni w Polsce jest bardzo łatwy"

"Dostęp do broni w Polsce jest bardzo łatwy"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Mecenas Rafał Gawęcki, obrońca ginekolożki Marii Kubisy, której postawiono zarzuty popełnienia pięciu przestępstw polegających na udzielaniu pomocy w przerwaniu ciąży, odniósł się w rozmowie z TVN24 do oświadczenia śledczych dotyczących kwestii proceduralnych. Chodzi o doręczenie pisemnego uzasadnienia. W jego ocenie to uzasadnienie "nie spełnia wymogów formalnych". - To jest dosłownie pięć linijek tekstu, taka ogólna formuła - precyzował.

Adwokat doktor Kubisy: uzasadnienie zarzutów to dosłownie pięć linijek tekstu

Adwokat doktor Kubisy: uzasadnienie zarzutów to dosłownie pięć linijek tekstu

Autor:
mjz//mrz
Źródło:
TVN24, PAP

W piątek wieczorem mieszkańcy bloku przy ulicy Wilczej w Łodzi zaalarmowali, że w jednym z lokali doszło do awantury. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy w drzwiach zastali wychodzącego 21-latka. Jak się okazało, w mieszkaniu było ciało jego 70-letniej babci z rozległymi obrażeniami głowy i ranami ciętymi szyi.

"Ciało 70-latki było bardzo poważnie uszkodzone". Policja zatrzymała wnuka "w drzwiach"

"Ciało 70-latki było bardzo poważnie uszkodzone". Policja zatrzymała wnuka "w drzwiach"

Autor:
bż,mjz//mrz
Źródło:
tvn24.pl

Pacjenci kilkunastu ośrodków psychiatrycznych na Podlasiu boją się, że od nowego roku zostaną bez pomocy. Martwią się też lekarze, bo NFZ nie przedłużył im umów na kolejne lata, dlatego część z nich nie umawia nowych wizyt na przyszły rok. NFZ jednak zapewnia, że mieszkańcy wciąż będą mieć wsparcie, ale w ramach pilotażowego programu Centrów Zdrowia Psychicznego. Ten pomysł budzi sporo wątpliwości.

NFZ nie przedłużyło umów z ośrodkami psychiatrycznymi na Podlasiu. Mają je zastąpić pilotażowe Centra Zdrowia Psychicznego

NFZ nie przedłużyło umów z ośrodkami psychiatrycznymi na Podlasiu. Mają je zastąpić pilotażowe Centra Zdrowia Psychicznego

Autor:
Joanna
Wyrwas
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Na stronach Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów. Kilkoro parlamentarzystów nie wykazało w nich żadnych oszczędności. "Nie posiadam" - napisał w oświadczeniu majątkowym poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Dworczyk. Nie brakuje też przypadków, w których oszczędności nie przekraczają 1 tysiąca złotych.

Posłowie w "klubie zero". Ci parlamentarzyści nie wykazali żadnych oszczędności

Posłowie w "klubie zero". Ci parlamentarzyści nie wykazali żadnych oszczędności

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

W Czechach spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Służby informują o wypadkach drogowych blokujących główne szlaki komunikacyjne. Odnotowuje się przerwy w dostawach prądu, a władze samorządowe na południu kraju ogłosiły stan klęski żywiołowej.

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Autor:
anw
Źródło:
PAP
"Świat przyrody cichnie". Jedyna Polka na prestiżowej liście o tym, dlaczego warto się zatrzymać i posłuchać

"Świat przyrody cichnie". Jedyna Polka na prestiżowej liście o tym, dlaczego warto się zatrzymać i posłuchać

Maciej
Wacławik
Autor:
Maciej
Wacławik
Źródło:
tvn24.pl
Premium

W prognozie pogody na najbliższy czas widać opady śniegu, nie powinno już jednak sypać intensywnie. Tylko w nielicznych miejscach kraju temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy zero stopni. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na pięć dni.

 Czeka nas mroźny czas. Jak zimno będzie

Czeka nas mroźny czas. Jak zimno będzie

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

"Nowotwory, których dotąd medycyna nie widziała" - taki fałszywy przekaz o "turbo raku" wywołanym rzekomo przez szczepionki na COVID-19 przebił się do mediów. Wyjaśniamy, skąd pochodzi i dlaczego jest nieprawdziwy.

"Turbo rak" po szczepieniach na COVID-19? Skąd się wziął ten fake news

"Turbo rak" po szczepieniach na COVID-19? Skąd się wziął ten fake news

Autor:
oprac.
Krzysztof Jabłonowski
Źródło:
Konkret24

Jesteśmy tutaj ze wszystkimi, aby zrobić pierwszą wysyłkę. W tym momencie wysyłamy puszki, prawie 180 tysięcy takich puszek. Do tego plakaty. Do tego serduszka. 1685 sztabów, z czego 101 za granicą, otrzyma od nas właśnie to, co jest potrzebne na Finał - mówił na antenie TVN24 lider WOŚP Jurek Owsiak. - To jest tak niesamowity moment, kiedy potrafimy taką ogromną wysyłkę zrobić w kilka godzin - dodał.

WOŚP 2024. "Wysyłamy prawie 180 tysięcy puszek. Do tego plakaty. Do tego serduszka"

WOŚP 2024. "Wysyłamy prawie 180 tysięcy puszek. Do tego plakaty. Do tego serduszka"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Już za dwa tygodnie "Weekend cudów" Szlachetnej Paczki. Na liście potrzebujących jest jeszcze ponad półtora tysiąca rodzin. Każdego dnia może ich jednak przybywać, bo wysokie ceny sprawiają, że wielu z nas żyje się coraz trudniej.

Finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Ponad półtora tysiąca rodzin czeka na darczyńców

Finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Ponad półtora tysiąca rodzin czeka na darczyńców

Autor:
Marta
Warchoł
Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rosyjska armia może rozpocząć szerszą ofensywę w Ukrainie po spodziewanym zwycięstwie Władimira Putina w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku - prognozuje amerykańska telewizja CNN, powołując się na źródła w zachodnim wywiadzie.

CNN: Putin czeka na zwycięstwo w marcowych wyborach. Później przypuści ofensywę

CNN: Putin czeka na zwycięstwo w marcowych wyborach. Później przypuści ofensywę

Autor:
tas/ft
Źródło:
CNN

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na dużym obszarze południowej i południowo-wschodniej Polski, a także w dwóch województwach na północy. W części kraju prognozowana jest gołoledź, a deszcz może padać intensywnie, przed czym również ostrzega IMGW. Obowiązują alerty pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego, najwyższego, stopnia.

Alerty IMGW w 10 województwach

Alerty IMGW w 10 województwach

Aktualizacja:
Autor:
anw,dd,ps
Źródło:
IMGW

Aleksandra Karolina Wiśniewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej ma oszczędności przekraczające 386 tysięcy złotych. Jak poinformowała w oświadczeniu majątkowym, jest też właścicielką mieszkania o wartości około 1,3 miliona złotych. Aleksandra Karolina Wiśniewska jest córką polskiego przedsiębiorcy Radosława Wiśniewskiego, założyciela Redan SA, twórcy marki odzieżowej Top Secret.

Oszczędności, dwa mieszkania i samochód. Majątek córki polskiego biznesmena

Oszczędności, dwa mieszkania i samochód. Majątek córki polskiego biznesmena

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, ma ponad 529 tysięcy złotych oszczędności. Poseł Koalicji Obywatelskiej zarządza gospodarstwem rolnym o wartości 3,1 miliona złotych. Na stronach Sejmu opublikowano oświadczenie majątkowe Michała Kołodziejczaka.

Lider Agrounii w Sejmie. Michał Kołodziejczak pokazał majątek

Lider Agrounii w Sejmie. Michał Kołodziejczak pokazał majątek

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

Policjanci potraktowali sprawę 14-letniej Natalii jako "zaginięcie opiekuńcze", które ma niski priorytet i na ogół dotyczy na przykład dziecka, które "samowolnie oddaliło się" z domu poprawczego - wynika z nieoficjalnych ustaleń tvn24.pl. Raport autorstwa doświadczonych policyjnych kontrolerów, który w pełni oceni działania policjantów z Andrychowa, ma być gotowy w weekend.

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Autor:
Robert
Zieliński
Źródło:
tvn24.pl

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, ma ponad 311 tysięcy złotych oszczędności. Spłaca też pożyczkę. Lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro poinformował o sprzedanych udziałach w domu rodzinnym i posiadanej broni. Z kolei jeden z liderów Platformy Obywatelskiej Borys Budka jest właścicielem, wraz z żoną, domu i dwóch mieszkań. Włodzimierz Czarzasty z Lewicy ma między innymi jacht motorowy, obrazy i wyroby ze złota, których łączna wartość przekracza 200 tysięcy złotych. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe liderów partii zasiadających w Sejmie.

Broń Ziobry, pożyczka Kaczyńskiego, kryptowaluty Bosaka. Majątki liderów partii

Broń Ziobry, pożyczka Kaczyńskiego, kryptowaluty Bosaka. Majątki liderów partii

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Szymon Hołownia do oświadczenia majątkowego wpisał między innymi dom, mieszkanie, siedlisko wiejskie oraz dwa kredyty hipoteczne. Jako składniki mienia ruchomego marszałek Sejmu wymienił współczesną ikonę i obraz.

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Autor:
/dap
Źródło:
tvn24.pl

Abonament RTV jest nie do uratowania - uważa członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Jego zdaniem oczekiwania i praktyka ostatnich lat spowodowały, że abonament nie powinien być podstawową formą finansowania mediów publicznych. 

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP, RMF FM, tvn24.pl

Telewizja TVN24 w listopadzie 2023 roku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym, osiągając 7,2 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. To drugi najwyższy wynik w historii. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN, a w kategorii portali stacji informacyjnych - tvn24.pl.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Wielu Polaków deklaruje, że wybiera książkę na prezent pod choinkę. Chętnie sięgamy zarówno po beletrystykę, jak i biografie, reportaże, literaturę popularnonaukową czy książki historyczne. Rok 2023 obfitował w zarówno polskie, jak i zagraniczne ciekawe premiery. Co wybrać na świąteczny upominek? Podpowiadamy.

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

Autor:
Anna
Zaleska
Źródło:
tvn24.pl

Co obejrzeć na małym i dużym ekranie? W "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg w każdą sobotę, opowiada w TVN24 o najciekawszych wydarzeniach i premierach ze świata filmów, seriali i muzyki.

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl