Koncesja dla TVN24. Fragmenty protokołów z posiedzeń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Źródło:
"Dziennik Gazeta Prawna", tvn24.pl
TVN24 z formalną decyzją o przedłużeniu koncesji. Dziękujemy za wsparcie
TVN24 z formalną decyzją o przedłużeniu koncesji. Dziękujemy za wsparcieTVN24
wideo 2/19
TVN24 z formalną decyzją o przedłużeniu koncesji. Dziękujemy za wsparcie (materiał z 24 września 2021 roku)TVN24

"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował w czwartek fragmenty protokołów z posiedzeń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24, które nastąpiło we wrześniu 2021 roku po półtora roku oczekiwania. "Co najmniej rok temu członkowie rady mieli świadomość, że nieprzedłużenie koncesji TVN24 będzie trudne, jeśli nie niemożliwe" - napisała gazeta. Członkowie KRRiT w przytaczanych wypowiedziach między innymi analizowali strukturę własnościową i zastanawiali się, jakie konsekwencje grożą im w przypadku braku decyzji o przyznaniu koncesji.

22 września 2021 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla TVN24. Stacja czekała na to ponad półtora roku - wniosek o przedłużenie koncesji trafił do KRRiT w lutym 2020 roku. 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zwlekając z decyzją, twierdziła, że problem z przedłużeniem koncesji dla TVN24 leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu przypomniał, że w 2015 roku KRRiT zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN i podkreślił, że "struktura własnościowa Spółki jest zgodna z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji". Dodano, że "do czasu ubiegania się o przedłużenie koncesji dla programu TVN24 struktura własnościowa TVN nie budziła żadnych wątpliwości".

KONKRET 24: Lex TVN i koncesja TVN24: dwie różne sprawy, które połączono w czasie >>>

Od 2016 roku - w takich samych warunkach właścicielskich - KRRiT wydała wcześniej koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przyznanie koncesji TVN24 zgodne z przepisami. Przedstawiamy opinie prawne

Jak przekazywała we wrześniu rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, w głosowaniu "cztery głosy były za przyznaniem koncesji, jeden głos przeciwko".

Fragmenty protokołów z posiedzeń KRRiT w sprawie koncesji dla TVN24

"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował w czwartek fragmenty protokołów z posiedzeń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie koncesji dla TVN24. "Co najmniej rok temu członkowie rady mieli świadomość, że nieprzedłużenie koncesji TVN24 będzie trudne, jeśli nie niemożliwe"- napisała gazeta.

"DGP" przedstawiło wypowiedzi z różnych okresów pięciorga członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego, wiceprzewodniczącej Teresy Bochwic, Elżbiety Więcławskiej-Sauk, profesora Janusza Kaweckiego i Andrzeja Sabatowskiego. Wszyscy zostali powołani na stanowiska w 2016 roku. W protokołach pojawiają się również wypowiedzi urzędników KRRiT - dyrektor departamentu prawnego Kingi Szyguły oraz dyrektora departamentu regulacji Krzysztofa Zalewskiego.

Krajowa Rada Radiofonii i TelewizjiShutterstock

Pierwszy z fragmentów protokołu z posiedzenia KRRiT dotyczy wypowiedzi członków KRRiT z 22 października 2020 roku. "DGP" stwierdził, że "na rok przed końcem koncesji dla TVN, członkowie KRRiT mieli świadomość, że koncesji odebrać się nie da": - "Elżbieta Więcławska-Sauk zauważyła, że KRRiT jest w zasadzie bezradna. Nie ma podstaw, żeby nie przedłużyć koncesji na program TVN24 na kolejny okres". - "Witold Kołodziejski poinformował, że w związku z tym, że na TVN24 wpłynęło dużo skarg, chciałby zatem to wszystko dokładnie przeanalizować, aby uzyskać dokładny obraz skarg. Zaproponował, aby przełożyć dalsze rozpatrywanie sprawy na kolejne posiedzenie".

Kolejny fragment pochodzi z 17 czerwca 2021 roku. Jak napisała "DGP", "na posiedzeniach pojawiała się krytyka linii programowej stacji": - "Nadawca w grudniu ubiegłego roku otrzymał wezwanie przewodniczącego, żeby nie naruszał ustawy w ten sposób, że nazywa Trybunał Konstytucyjny 'Trybunałem Julii Przyłębskiej'. Nadawca, pomimo tego wezwania, stosował dalej taką nazwę" - mówił w czerwcu 2021 roku Janusz Kawecki, cytowany w protokole; - "Elżbieta Więcławska-Sauk uważa, że słynna próba wywołania puczu w grudniu 2016 roku była absolutnie wystarczającym powodem do cofnięcia koncesji i nie zmienia swojego zdania"; - "Janusz Kawecki nie wyobraża sobie, żeby to prawo zezwalało na to, żeby w Polsce był nadawca, który będzie jakby 'piątą kolumną' wobec państwa polskiego" (protokół z 2 września 2021 roku).

Członkowie KRRiT o "obecnej strukturze własnościowej i możliwej fuzji właściciela TVN"

"DGP" zwrócił uwagę, że na posiedzeniach KRRiT poruszano także kwestię "obecnej struktury własnościowej i możliwej fuzji właściciela TVN": - "Janusz Kawecki przypomniał, że już wcześniej mówił o tym, że dość szczegółowo przegląda wszystkie materiały po to, żeby sobie uzmysłowić, jak się to wszystko odbywało, poczynając od 2003 roku" (17 czerwca 2021 r.); - "Obowiązkiem KRRiT jest poinformowanie nadawcy, że KRRiT będzie prowadzić kontrole (zmian właścicielskich) i że nawet jeśli nastąpi ona za rok, to nadawca musi brać pod uwagę zgodność przyszłej transakcji z przepisami polskiego prawa" - mówił w jednym z protokołów Witold Kołodziejski; - "Andrzej Sabatowski podkreślił ponownie, że problem nie leży w tym, co będzie: problem dla KRRiT leży w tym, co było. W ocenie KRRiT zostało naruszone prawo obowiązujące przy przyznawaniu tej koncesji. KRRiT tylko pokazuje, że TVN w obszarze własnościowym od wielu lat funkcjonuje w sposób bezprawny" (17 czerwca 2021 r.); - "Sprawa tego, że Amerykanie mieli pośrednio 100 procent udziałów, była powszechnie znana od dawna" - mówił w czerwcu 2021 roku Krzysztof Zalewski. W protokole jest też wspomniane, że cytował wtedy opinię Tomasza Zdzikota, wicedyrektora departamentu prawnego KRRiT z 2015 r. - "brak jest przepisów prawa, które ograniczałyby podmiotom z siedzibą na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego, kontrolowanym przez spółki amerykańskie, wykonywania prawa głosu ponad 49 procent". "Takie stanowisko ukazało się jako oficjalne na stronie KRRiT" - dodał Zalewski.

Studio TVN24TVN24

"DGP" wskazał również, że członkowie KRRiT wypowiadali się w sprawie "możliwego nadawania przez TVN24 z Holandii, gdyby nie przedłużono koncesji w Polsce": - "Jeżeli jednak jakiś podmiot jest zarejestrowany w Holandii, a KRRiT ma na niego taki wpływ, że nie wpisze go do rejestru, dopóki nie dostosowuje się do zobowiązań, nie tylko kapitałowych, ale programowych, to odbiorcy wtedy odczuliby ten fakt. Musiałby ten podmiot przez jakiś czas być nieobecnym na rynku medialnym w Polsce" - analizował na posiedzeniu z 2 września 2021 roku Janusz Kawecki. - "Witold Kołodziejski wyjaśnia, że prawo, na które powołuje się p. Kawecki, nie ma zastosowania, a nawet gdyby KRRiT wszczęła taką procedurę, to skutek tego działania mogłaby wdrożyć za pięć miesięcy".

"Skąd wiadomo, że konkretny dokument należy udostępnić stronie?"

Gazeta w protokołach z posiedzeń KRRiT wyszczególnia również "kwestię udostępnienia TVN opinii sporządzonych dla Krajowej Rady": - "Kinga Szyguła poinformowała 22 lipca 2021 rok, że w trakcie postępowania strona ma prawo wglądu i odniesienia się do wszystkich materiałów zgromadzonych w aktach sprawy"; - "Janusz Kawecki powtórzył pytanie, czy wszystkie informacje, materiały, które były potrzebne do podjęcia decyzji, trzeba zebrać i przesłać stronie?"; - "Andrzej Sabatowski zwrócił się o rozwinięcie pojęcia 'dokumenty zgromadzone w aktach'. (...) 'Skąd wiadomo, że konkretny dokument należy udostępnić stronie?' - pytał, cytowany w protokole"; - "Kinga Szyguła wyjaśniła, że wszystkie dokumenty, które służą organowi do wyjaśnienia danej sprawy, i które są brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu, powinny znajdować się w aktach sprawy"; - "Witold Kołodziejski zauważył, że departament prawny odnosi się do wszystkich dokumentów zgromadzonych w aktach, ale jak można rozumieć, dokumenty te są w aktach wtedy, gdy sprawa jest rozstrzygnięta, czyli po wydaniu decyzji"; - "Kinga Szyguła poinformowała, że chodzi o wszystkie dokumenty zgromadzone w toku postępowania przed rozstrzygnięciem. Jest to materiał dowodowy, na podstawie którego organ wydaje rozstrzygnięcie".

TVN24 czekał na przedłużenie koncesji ponad półtora rokuTVN24

Członkowie KRRiT analizowali, jakie konsekwencje grożą im w przypadku braku decyzji

"Dziennik Gazeta Prawna" przytoczył również wypowiedzi z protokołów, gdzie analizowano, co grozi członkom KRRiT w przypadku braku decyzji w sprawie koncesji: - "Jakie skutki niesie to dla członków KRRiT, jakie dla nadawcy, który posiada także inne koncesje?" - pytała wiceprzewodnicząca Teresa Bochwic. - "Jeżeli nie zostanie wydane żadne rozstrzygnięcie, to pod uwagę należy brać roszczenia odszkodowawcze. W przypadku decyzji odmownej strona miałaby możliwość ochrony sądowej. Jednak w omawianym przypadku, ze względu na długi czas prowadzenia postępowania, strona może powoływać się na fakt, że została takiej ochrony pozbawiona. Strona może występować z roszczeniami zarówno przy braku rozstrzygnięcia, jak i w przypadku odmowy udzielenia koncesji na kolejny okres" - wskazywała Kinga Szyguła. - "Jakie konsekwencje grożą członkom KRRiT?" - dopytywała Bochwic. - "Kinga Szyguła poinformowała, że poza przedstawianymi już ewentualnymi konsekwencjami finansowymi, należy mieć na uwadze odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązku funkcjonariusza publicznego, przewidzianą przepisami Kodeksu karnego"; - "Elżbieta Więcławska-Sauk stwierdziła, że gdyby KRRiT odmówiła udzielenia koncesji na kolejny okres, to nie naraziłaby się na zarzut bezczynności organu"; - "Z pewnością strona podnosiłaby przewlekłość postępowania. Wydanie dzisiaj decyzji odmownej w zasadzie uniemożliwia nadawcy uzyskanie skutecznej ochrony sądowej, tym bardziej, że wydanie decyzji z uzasadnieniem może potrwać i prawdopodobnie w międzyczasie koncesja wygaśnie" - odparła Szyguła, cytowana w protokole; - "Elżbieta Więcławska-Sauk zauważyła, że gdyby Sejm RP przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, wówczas nadawca mógłby rozpowszechniać program na mocy przepisów zawieszających wszczęte postępowania. W takiej sytuacji nie byłoby mowy o postępowaniach sądowych"; - "Witold Kołodziejski rekomenduje udzielenie spółce TVN S.A. koncesji na kolejny okres na rozpowszechnianie programu TVN24 z jednoczesnym wezwaniem nadawcy do dostosowania struktury własnościowej do obowiązującego prawa. Podkreślił, że na obecnym etapie nie proponuje wydania decyzji nakazowej na podstawie uchwały KRRiT. Wezwanie mogłoby być poprzedzone stanowiskiem KRRiT, które wprost określi, jak organ interpretuje art. 35 ustawy o radiofonii i telewizji. Przy takim rozwiązaniu koncesja na program TVN24 mogłaby być realizowana, ale nie przez kolejne 10 lat, tylko do czasu dostosowania się do wezwania, chyba, że sąd rozstrzygnie inaczej. Takie działanie pozwoli prowadzić postępowania w odniesieniu do programu TVN24, a także innych programów tego nadawcy".

Autorka/Autor:pp/kab

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W australijskim stanie Wiktoria trwa walka z pożarem, który niemal tydzień temu wybuchł na terenie parku narodowego. W niedzielę płomienie ogarniały obszar 34 tysięcy hektarów i wciąż rozszerzały swój zasięg. Mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z parkiem musieli opuścić swoje domy i nie wrócą do nich przed świętami.

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, The Guardian, ABC News, 9news.com.au

Członek Państwowej Komisji Wyborczej Ryszard Kalisz ujawnił w TVN24, że otrzymał e-mail z informacją, że przewodniczący PKW Sylwester Marciniak "zarządził tryb obiegowy podjęcia uchwał", wśród których ma się znajdować uchwała w sprawie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS. Kalisz zgodził się, że jest to próba podjęcia uchwały "tylnymi drzwiami" przez przewodniczącego PKW. Sprawę komentowali politycy PSL, KO, a także szefowa kancelarii prezydenta.

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

Źródło:
TVN24

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Niebezpieczne warunki panują w południowych regionach Polski. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Turystyka kulinarna od lat jest ważnym trendem. Smakosze powinni mieć na oku Neapol, który znalazł się na szczycie listy Taste Atlas z najlepszymi kulinarnymi miastami na świecie.

Najlepsze kulinarne miasta świata

Najlepsze kulinarne miasta świata

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl