KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN24

Aktualizacja:
Autor:
ads,js,akr/adso
Źródło:
TVN24, tvn24.pl
KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN24. Za głosowały 4 osoby, przeciw - 1
KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN24. Za głosowały 4 osoby, przeciw - 1TVN24
wideo 2/3
TVN24KRRiT przyznała ją stacji w wieczornym głosowaniu. Za głosowały 4 osoby, przeciw - 1

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla stacji TVN24 - poinformowała w środę wieczorem rzecznika Rady Teresa Brykczyńska. Zaznaczyła, że przed głosowaniem Rada podjęła uchwałę. Stacja czekała na przedłużenie koncesji ponad półtora roku.

Wniosek o przedłużenie koncesji trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w lutym 2020 roku. W środę Rada ponownie się zebrała. Posiedzenie rozpoczęło się po godzinie 11. Po godzinie 19 Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRIT, poinformowała, że Krajowa Rada zakończyła postępowanie w sprawie rekoncesji dla programu TVN24. Dodała, że w głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów.

- Cztery głosy były za przyznaniem koncesji, jeden głos przeciwko - przekazała Brykczyńska.

Wcześniej mówiła, że przed głosowaniem "Krajowa Rada wypracowała projekt uchwały, która została jednogłośnie przyjęta. Ta uchwała jest efektem wielomiesięcznych analiz przeprowadzonych w ramach postępowania koncesyjnego dla programu informacyjnego TVN24. Uchwała o numerze 230/2021 jest uchwałą w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizji w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

ZOBACZ UCHWAŁĘ KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI

Pytana przez dziennikarzy, jaka jest zbieżność pomiędzy procesem koncesyjnym a podjętą uchwałą, odpowiedziała, że "jest zasadnicza, ponieważ bez tej uchwały Krajowa Rada nie będzie głosować w sprawie o koncesję".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Rzeczniczka KRRiT o głosowaniu w sprawie koncesji dla TVN24 i uchwale rady. Cała wypowiedź
Rzeczniczka KRRiT o głosowaniu w sprawie koncesji dla TVN24 i uchwale rady. Cała wypowiedźTVN24

Wiceprzewodnicząca KRRiT: TVN24 pozostaje w jurysdykcji polskiej

Wiceprzewodnicząca KRRiT Teresa Bochwic napisała po godz. 19. w mediach społecznościowych: "Koncesja przedłużona, w ten sposób TVN24 nie przechodzi w ręce holenderskie, co oznacza pozostanie w jurysdykcji polskiej".

W kolejnym wpisie dodała, że "uzupełnieniem jest uchwała z prawnymi zobowiązaniami". 

TVN24 uzyskała wcześniej holenderską koncesję na nadawanie.

Koncesja dla TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zwlekając z decyzją, twierdziła, że problem z przedłużeniem koncesji dla TVN24 leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu przypomniał, że w 2015 roku KRRiT zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN i podkreślił, że "struktura własnościowa Spółki jest zgodna z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji". Dodano, że "do czasu ubiegania się o przedłużenie koncesji dla programu TVN24 struktura własnościowa TVN nie budziła żadnych wątpliwości".

KONKRET 24: Lex TVN i koncesja TVN24: dwie różne sprawy, które połączono w czasie >>>

Od 2016 roku - w takich samych warunkach właścicielskich - KRRiT wydała wcześniej koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przyznanie koncesji TVN24 zgodne z przepisami. Przedstawiamy opinie prawne

Autor:ads,js,akr/adso

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości