TVN24 | Polska

Czarnek pisze list do uczestników obchodów 11 listopada

TVN24 | Polska

Autor:
asty
Źródło:
PAP
"Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy"
"Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy"TVN24
wideo 2/3
TVN24"Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście do uczestników Święta Niepodległości podkreśla, że "to bardzo ważne, aby w młodych ludziach kształtować szacunek dla naszej historii, przywiązanie do symboli narodowych, a także poczucie dumy z bycia Polakami". Szef MEiN napisał, że kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina, że każdego dnia jesteśmy zobowiązani do dbania o pomyślność naszego kraju.

W środę na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki ukazał się list szefa resortu Przemysława Czarnka skierowany do uczestników obchodów 11 listopada w całej Polsce. W liście minister podkreślił znaczenie tego święta w tradycji i historii Polski.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień w kalendarzu polskich rocznic historycznych. Pamięcią sięgamy do wydarzeń z 1918 roku, kiedy po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy" - napisał Przemysław Czarnek.

"Ze czcią wspominamy pokolenia Polaków, którzy w najróżniejszy sposób – często w odległych zakątkach świata – walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Myślimy o tych, którzy w najcięższych czasach zaborów zawsze zachowywali Polskę w swoim sercu i wytrwale dążyli do ocalenia naszej kultury oraz narodowej tradycji" - dodał.

Czarnek: ważne, aby w młodych ludziach kształtować szacunek dla naszej historii

Szef MEiN napisał, że kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina, że każdego dnia jesteśmy zobowiązani do dbania o pomyślność naszego kraju. "W trosce o wspólne dobro najpełniej przejawia się nowoczesny patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku. Tylko taka postawa pozwala nam być duchowymi spadkobiercami tych, którzy ofiarnie i bezgranicznie służyli Polsce" - zauważył.

W jego ocenie obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w znakomity sposób wpisują się w ideę pielęgnowania pamięci o bohaterach wolności. Dodał, że są one wyrazem szacunku i czci, a także świadectwem dla młodego pokolenia.

"To bardzo ważne, aby w młodych ludziach kształtować szacunek dla naszej historii, przywiązanie do symboli narodowych, a także poczucie dumy z bycia Polakami. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim radosnego świętowania" – przekazał Czarnek.

Autor:asty

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości