Koło. Dwóch dyżurnych policji było pijanych. Zostali odsunięci od służby, mają stracić pracę

Autor:
FC,
ek/
tam
Źródło:
Kontakt24, PAP
Do zdarzenia doszło w powiecie kolskim
Do zdarzenia doszło w powiecie kolskim
wideo 2/5
Do zdarzenia doszło w Kole

Jeden miał ponad 2,5 promila, drugi ponad promil alkoholu w organizmie - obaj byli na służbie w komendzie policji w Kole (woj. wielkopolskie). Podejrzane zachowanie dyżurnych zauważył jeden z mieszkańców. Funkcjonariuszy odsunięto już od służby i wszczęto wobec nich procedurę wydalenia z policji. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt24.

O tym, że dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole miało być pod wpływem alkoholu poinformował redakcję Kontaktu24 pan Paweł.

- Mam dozór policyjny i w sobotę przed godziną 6 udałem się na komendę. Zauważyłem dwóch policjantów, których spotykałem tam już wcześniej. Zachowywali się inaczej niż zwykle. Mieli problem z poruszaniem się, czułem woń alkoholu. Podejrzewam, że policjanci kończyli nocną zmianę. Zadzwoniłem pod 112, żeby powiedzieć o swoich przypuszczeniach. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze na konińskich numerach. Później komendant przekazał mi, że rzeczywiście policjanci byli pod wpływem alkoholu - relacjonuje mężczyzna.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Jak mówi pan Paweł z jego informacji wynika, że w sprawie zostało wszczęte postępowanie. - Byłem przesłuchiwany w tej sprawie w sobotę wieczorem. Zeznawała też moja koleżanka, która była świadkiem zdarzenia. To niedopuszczalne, żeby policjanci byli w takim stanie, zwłaszcza że jeden był z bronią - dodaje pan Paweł.

Policja: odsunięci od służby, wdrożony proces wydalenia ich z formacji

O to, co stało się w komendzie w Kole zapytaliśmy rzecznika tamtejszej policji. Daniel Boła potwierdził, że doszło do takiego zdarzenia. - O sprawie został powiadomiony komendant powiatowy policji w Kole, który przybył na miejsce. Komendant polecił zbadanie stanu psychofizycznego dyżurnych i niestety to badanie wskazało, że są oni pod wpływem alkoholu – powiedział Boła.

Okazało się, że jeden z policjantów miał ponad promil alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2,5 promila. - Zostali natychmiast odsunięci od służby i został wdrożony proces wydalenia ich z formacji – poinformował rzecznik kolskiej policji.

Pełniący funkcję dyżurnego i jego zastępca byli doświadczonymi funkcjonariuszami – jeden służył w policji 26, a drugi 19 lat. Boła przyznał, że policjanci nie tłumaczyli się ze swojego zachowania.

Autor:FC, ek/ tam

Źródło: Kontakt24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości