Kolejne ofiary "świńskiej grypy"

 
Kobieta zmarła szpitalu w Chojnicach
Źródło: TVN24

Zmarły dwie kolejne osoby, u których potwierdzono zakażenie wirusem grypy A/H1N1: 60-letnia kobieta w szpitalu w Chojnicach i 20-letni mężczyzna w szpitalu w Tarnowie. W tym roku w Polsce na tzw. świńską grypę zmarły już 3 osoby. Do szpitali trafiają kolejne osoby zakażone wirusem.

60-letnia mieszkanka Chojnic została przyjęta do chojnickiego szpitala kilka dni temu z ciężką postacią zapalenia płuc.

20-letni mężczyzna mieszkający w okolicach Tarnowa został przywieziony do tarnowskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w ubiegłą środę, w ciężkim stanie. Miał wysoką gorączkę i dolegliwości żołądkowe. Po ponad dobie zmarł.

Krytyczny stan chorej w Pile

2 stycznia do szpitala w Pile trafiła 42-letnia kobieta z infekcją górnych dróg oddechowych. Podjęto silną kurację antybiotykową, jednak nie przyniosła ona efektów. 7 stycznia chora trafiła na OIOM z podejrzeniem wirusa grypy A/H1N1. Obecnie jej stan określany jest jako ciężki, jest w śpiączce farmakologicznej.

Kobieta nie przebywała za granicą. U członków rodziny nie zaobserwowano objawów.

Pierwsze przypadki "świńskiej grypy" w stolicy

Do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie trafiły dwie osoby zarażone grypą A/H1N1. Poinformował o tym portal tvnwarszawa.pl. To pierwsze w tym roku w Warszawie wykryte przypadki tzw. świńskiej grypy.

CZYTAJ WIĘCEJ O "ŚWIŃSKIEJ GRYPIE" W STOLICY

10 osób zakażonych w małopolsce

W województwie małopolskim jest 10 potwierdzonych przypadków zachorowania na grypę A/H1N1. Część z tych pacjentów została hospitalizowana.

Zarażony mężczyzna zmarł w niedzielę

W niedzielę w Słupsku zmarł 41-letni zarażony mężczyzna.

Badania przeprowadzone po śmierci 2,5 letniej dziewczynki z Olsztyna, u której podejrzewano zakażenie, wykazały, że nie była ona chora na "świńską grypę".

W ubiegłym roku wirus AH1N1 wywołał pandemię grypy. Eksperci zapowiadają, że teraz może wywołać drugą falę pandemiczną.

6 proc. chorych na grypę umiera

Według naukowców, wirus A/H1N1 nie jest bardziej niebezpieczny od zwykłej grypy sezonowej. Przypominają też, że szczepionki przeciwko grypie sezonowej, jakie były dostępne w 2010 roku, chronią także przed wirusem A/H1N1. Co roku z powodu grypy umiera w Polsce kilkaset osób, u około 6 proc. chorych może mieć ona ciężki przebieg.

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: