"Jutro będziemy ustalać". Spotkanie liderów Nowoczesnej, PO i PSL

Rozmowy mają dotyczyć m
Rozmowy mają dotyczyć m.in. udziału w spotkaniu liderów w sprawie TK
Źródło: tvn24

W środę rano odbędzie się spotkanie, na którym PO, PSL i Nowoczesna będą dyskutować m.in. o tym, czy wziąć udział w spotkaniu liderów partii w sprawie projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS - zapowiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Schetyna był pytany na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu krajowego PO, czy Platforma wybiera się na spotkanie liderów partii w sprawie projektu ustawy o TK autorstwa PiS, które organizuje marszałek Sejmu Marek Kuchciński.- Jesteśmy umówieni na jutro na spotkanie z liderami innych partii opozycyjnych. Jutro rano się spotkamy i będziemy to ustalać. Chciałbym, abyśmy zorganizowali wspólne spotkanie klubów parlamentarnych PSL, Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej i o tym porozmawiali - powiedział szef Platformy. - Uważam, że bardzo ważne jest, żebyśmy ustalili płaszczyznę współpracy tutaj w opozycji parlamentarnej, jak budować wzajemne zaufanie, ale też jak prowadzić pewne wspólne projekty na poziomie parlamentu; to będzie bardzo ważne. Jestem przekonany, że w czwartek, a może już jutro, będziemy gotowi do odpowiedzi na temat obecności na tym spotkaniu (zorganizowanym przez marszałka Sejmu) - powiedział Schetyna.

Jak dowiedziały się "Fakty" TVN, planowane na piątek spotkanie liderów w sprawie Trybunału Konstytucyjnego zostało przełożone na przyszły tydzień.

"Byliśmy razem i takie poczucie wspólnoty od soboty czujemy"

Lider PO podziękował też KOD, Nowoczesnej, PSL, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszeniu Inicjatywa dla Polski za uczestnictwo w sobotnim marszu. - Byliśmy razem i takie poczucie wspólnoty od soboty czujemy - mówił. Wtorkowy zarząd krajowy PO był poświęcony m.in. podsumowaniu sobotniego marszu opozycji.

Autor: js/kk / Źródło: PAP, TVN24

Czytaj także: