Ustne porozumienie rządu z narodowcami w sprawie marszu 11 listopada

[object Object]
Orędzie premiera Mateusza Morawieckiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości (wideo z 9 listopada)tvn24
wideo 2/8

Strona rządowa i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości porozumiały się w sprawie wspólnego marszu 11 listopada. Negocjacje zakończyły się w piątek tuż przed północą.

Przedstawiciele obu stron opracowali wspólny komunikat, w którym zapraszają wszystkich w niedzielę 11 listopada na godzinę 14 na rondo Dmowskiego.

Poinformowali także, że o godzinie 15 przewidziane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego.

"Porozumienie nie jest spisane"

Szef KPRM, Michał Dworczyk powiedział, że oprócz niego w dogadywaniu ustaleń uczestniczyli szef MON Mariusz Błaszczak i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Ze strony środowisk narodowych obecni byli m.in. prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz i wiceprezes Stowarzyszenia Witold Tumanowicz.

- To nie jest spisane porozumienie. Ustaliliśmy ustnie zasady tego, w jaki sposób odbędą się wszystkie sprawy organizacyjne - poinformował Dworczyk.

Marsz pod hasłem "Dla Ciebie Polsko"

Wcześniej w piątek Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w niedzielę 11 listopada o godz. 15 rozpocznie się wspólny Biało-Czerwony Marsz pod hasłem "Dla Ciebie Polsko", organizowany pod patronatem prezydenta Dudy.

"Zapraszamy wszystkich, by wspólnie i uroczyście oddać hołd naszym przodkom, patriotom i żołnierzom, którzy poświęcili życie, aby Polska była niepodległa. Zapraszamy do wspólnego świętowania" - napisano w komunikacie resortu.

Autor: asty / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości