TVN24 | Polska

85-latek przez dwa dni nic nie jadł, pił tylko wodę z kranu. Wypatrzyli go, gdy w oknie wzywał pomocy

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Oława
Mężczyzna mieszka w Jelczu-Laskowicach
Mężczyzna mieszka w Jelczu-LaskowicachGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthMężczyzna mieszkał w Jelczu-Laskowicach

Dwoje policjantów z komisariatu w Jelczu-Laskowicach pomogło samotnemu 85-latkowi, który ze względu na stan zdrowia nie był w stanie ruszyć się z domu. Okazało się, że mężczyzna nie miał nic do jedzenia i przez dwa dni pił tylko wodę z kranu.

Funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli starszego mężczyznę, który z okna jednego z domów wzywał pomocy - machał do przejeżdżających policjantów. 85-latek - z uwagi na problemy z chodzeniem - nie miał możliwości opuszczenia miejsca zamieszkania o własnych siłach. Mieszkał tymczasowo sam w Jelczu-Laskowicach na Dolnym Śląsku. Jak informuje policja, nie miał też możliwości zatelefonowania.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Co gorsza, nie miał też w domu pożywienia. Podczas rozmowy z mundurowymi przyznał, że od dwóch dni nic nie jadł, pił tylko wodę z kranu. 85-latek był trzeźwy, zadbany. Nie potrzebował pomocy medycznej, pragnął jedynie coś zjeść - mówi Wioletta Polerowicz, rzeczniczka policji w Oławie.

Patrol policji pomógł seniorowi w potrzebiePolicja Oława

Zwracajmy uwagę na osoby starsze

Na prośbę seniora funkcjonariusze zrobili mu zakupy w pobliskim sklepie. O sytuacji starszego, samotnego mężczyzny powiadomili również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jelczu-Laskowicach, który ma objąć go opieką i nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości.

Policjanci apelują: - Jeżeli wiemy, że w naszej okolicy mieszka osoba, która może potrzebować pomocy, to warto w tej sprawie skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Pamiętajmy, że pomóc może każdy, a nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Oława

Źródło zdjęcia głównego: Policja Oława

Pozostałe wiadomości