Kaczyński mówił o "dawaniu w szyję" przez kobiety, teraz komentuje swoje słowa

Źródło:
TVN24
Kaczyński odniósł się do swoich słów o "dawaniu w szyję" przez młode kobiety
Kaczyński odniósł się do swoich słów o "dawaniu w szyję" przez młode kobietyTVN24
wideo 2/22
Kaczyński odniósł się do swoich słów o "dawaniu w szyję" przez młode kobietyTVN24

Kryzys, nie ma co ukrywać, jest ciężki kryzys i on dotyczy także Polski. Ale my przyjęliśmy dwa założenia: zbrojenia i socjal, to musi być utrzymane - mówił w Wadowicach Jarosław Kaczyński. Po swoim wystąpieniu na tematy bieżące prezes PiS odniósł się do swoich słów o "dawaniu w szyję" przez młode kobiety. - Nie chciałem nikogo urazić. Chciałem tylko powiedzieć pewną prawdę - powiedział.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami swojej partii w Wadowicach (Małopolska) mówił o inflacji, wojnie za naszą wschodnią granicą, opozycji i nadchodzących wyborach. Poruszył też temat unijnych środków.

Według Kaczyńskiego "nie otrzymujemy z Unii Europejskiej nie tylko pomocy dotyczącej uchodźców, ale także nie otrzymujemy innych środków", a "zgodnie z prawem unijnym, całkowicie się nam należą". Polska czeka między innymi na środki z Krajowego Planu Odbudowy, które nie są nadal wypłacane Polsce ze względu na niewypełnienie przez polski rząd tak zwanych kamieni milowych, na które rząd się zgodził.

- My uważamy, że nam się należy i w dalszym ciągu walczymy i jesteśmy przy tym, jak trzeba, elastyczni, bo w polityce trzeba być często elastycznym. Walczymy o to, aby te środki uzyskać i jestem przekonany, że je uzyskamy. Ale to nie oznacza, że mamy realizować agendę antysuwerennościową, czyli niemiecką i agendę lewicową czy lewacką, którą można w skrócie określić, chociaż to nie tylko skrót, to coś znacznie więcej niż skrót, jako antychrześcijańską, a można nawet ją jeszcze inaczej określić, jako antywojtyliańską - oświadczył.

>> Więcej na portalu fact-checkingowym Konkret24: Kaczyński jeździ po Polsce i mówi. Ile w tym faktów, a ile bajdurzenia

Kaczyński: to nasza decyzja, żeby walka z inflacją była prowadzona w taki sposób

Wypowiadając się o wysokiej inflacji Kaczyński zauważył, że tą sprawą żyją dzisiaj "miliony Polaków". - I to jest zupełnie zrozumiałe, żyją sprawą inflacji, ta inflacja jest rzeczywiście bardzo wysoka. Jest to zjawisko międzynarodowe, światowe, w jednych miejscach bardziej natężone w innych mniej - mówił.

Tłumacząc, dlaczego inflacja w naszym kraju jest aż tak wysoka, Kaczyński przekonywał: - Otóż dlatego, że my prowadzimy, to jest nasza decyzja, to nie brak umiejętności czy brak świadomości, że można inaczej, to jest nasza decyzja, żeby walka z inflacją była prowadzona w taki sposób, żeby nie doprowadzić do tego największego nieszczęścia jakim jest bezrobocie.

- Bo wielkie bezrobocie to spadek popytu, spadek popytu to też spadek produkcji, spadek produkcji to z kolei jeszcze większe bezrobocie i to się tak kręci do dołu, bardzo trudno to zatrzymać. Tego rodzaju kryzysy, które są zwane strukturalnymi, a nie monetarnymi często bardzo trudno opanować nawet w ciągu dziesięciu lat, to znaczy dojść do punktu od którego kryzys się zaczął, natomiast te monetarne można opanować dużo, dużo szybciej. My to wiemy, to opiera się na wiedzy ekonomicznej - kontynuował.

Kaczyński uderza w osoby homoseksualne i transpłciowe

Kaczyński w Wadowicach ponownie uderzył w osoby homoseksualne. - Można na przykład w BBC stwierdzić, że z pary mężczyzn, jeśli w ogóle można mówić o parze, nie ma dzieci i następnego dnia mieć policję w domu. My takiej Polski nie chcemy. Nie chcemy kraju, a niestety te zjawiska już w Polsce się szerzą, że 12-letnie dziewczynki ogłaszają się lesbijkami - mówił. Dodał, że w Wadowicach spotkał grupę 11-letnich czy 12-letnich dziewczynek. - Pomyślałem sobie, no to mają być te... nie będę kończył. Co one w ogóle do tego mają? - pytał? - To jest szaleństwo. Temu szaleństwu trzeba się przeciwstawić - oświadczył prezes PiS.

Kaczyński mówił o osobach homoseksualnych. "To szaleństwo. Temu szaleństwu trzeba się przeciwstawić"
Kaczyński mówił o osobach homoseksualnych. "To szaleństwo. Temu szaleństwu trzeba się przeciwstawić" TVN24

"Szaleństwem" według Kaczyńskiego jest także to, jak mówił, że "zaczyna się wmawiać ludziom, że kwestia płci to kwestia decyzji". - Że jednego dnia można tak, a drugiego tak. Że krótko mówiąc, to wszystko, co jest w genach, co jest w Księdze Rodzaju, że to wszystko nie ma znaczenia. To też jest szaleństwo i ono też do Polski dociera - powiedział.

Kaczyński: nie tylko pogoda, Bóg nam sprzyja

Szef Prawa i Sprawiedliwości mówił także o nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Nie tylko pogoda, bo i Bóg nam sprzyja. W tej chwili przecież mógłby być mróz i śnieg, zupełnie normalne w tej części listopada, jest naprawdę pięknie i ciepło, ale jeżeli tylko zdołamy to przejść, to naprawdę i to są opinie naszych przeciwników, niechętnych nam socjologów i politologów, droga do zwycięstwa będzie otwarta, ale oczywiście trzeba będzie tego wielkiego wysiłku - stwierdził.

Przekonywał dalej, że opozycja w trakcie głosowania będzie chciała "zmienić wybory w wielką awanturę".

Kaczyński o swoich słowach o "dawaniu w szyję"

Kaczyński odniósł się także do swojej, szeroko komentowanej, wypowiedzi o "dawaniu w szyję" przez młode kobiety. - Kiedy powiedziałem, że młode dziewczęta, takie do 25 lat, piją tyle co ich rówieśnicy, a organizm mężczyzny i kobiety inaczej reaguje na alkohol, mężczyźni są tutaj dużo odporniejsi, to naprawdę nie chciałem nikogo urazić - powiedział. - Chciałem tylko powiedzieć pewną prawdę o pewnym szkodliwym zjawisku. Bo jestem głęboko, stuprocentowo, za równouprawnieniem kobiet i mężczyzn, we wszystkich dziedzinach życia, ale to nie oznacza, że kobiety mają udawać mężczyzn, a mężczyźni kobiety - oświadczył.

Konkret24: Kaczyński o "utrzymywaniu się stanu" picia wśród młodych kobiet - teza bez pokrycia. Dwie inne też

Kaczyński odniósł się do swoich słów o "dawaniu w szyję" przez młode kobiety
Kaczyński odniósł się do swoich słów o "dawaniu w szyję" przez młode kobietyTVN24

"Przyjęliśmy dwa założenia: zbrojenia i socjal"

W sesji odczytywanych z kartki pytań padło to dotyczące 13. i 14. emerytury i tego, czy te świadczenia zostaną utrzymane.

- Będą utrzymane. Kryzys, nie ma co ukrywać, jest ciężki kryzys i on dotyczy także Polski. Ale my przyjęliśmy dwa założenia: zbrojenia i socjal, to musi być utrzymane. Musimy wspierać rodziny, seniorów i niestety, musimy się zbroić - odpowiedział, tłumacząc, że zbrojenie jest potrzebne ze względu na postawę Rosji.

Na spotkanie nie wszyscy chętni do wejścia zostali wpuszczeni. Przed budynkiem, w którym przemawiał Kaczyński zgromadziła się grupa protestujących osób, przed którą ustawili się policjanci. Zgromadzeni mieli transparenty z hasłami "PiS=drożyzna" czy "Jarosław, najlepszy stand-up"

Jarosław Kaczyński przemawiał w Wadowicach. Przed budynkiem protest i patrole policji
Jarosław Kaczyński przemawiał w Wadowicach. Przed budynkiem protest i patrole policjiTVN24

Autorka/Autor:akw / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Wybory samorządowe dobiegły końca. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już wyniki II tury wyborów na prezydentów wszystkich miast, w których w niedzielę toczyła się walka o zwycięstwo. W tvn24.pl podajemy listę zwycięzców.

Wybory samorządowe - II tura. Pełne wyniki z miast

Wybory samorządowe - II tura. Pełne wyniki z miast

Źródło:
tvn24.pl

Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej wygrał wybory na prezydenta Krakowa, uzyskując 51,04 proc. głosów. Miał minimalną przewagę nad swoim kontrkandydatem, bezpartyjnym Łukaszem Gibałą, na którego zagłosowało zaledwie nieco ponad pięć tysięcy wyborców mniej niż na kandydata KO. Frekwencja w stolicy Małopolski wyniosła 45,5 procent.

Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa

Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

38-letnia Aleksandra Kosiorek wyraźnie wygrała drugą turę wyborów prezydenckich w Gdyni. Oddano na nią 62,49 proc. głosów, a na jej rywala Tadeusza Szemiota z Koalicji Obywatelskiej - 37,51 proc. Szemiot (KO) pogratulował swojej kontrkandydatce zwycięstwa. To oznacza, że w całym Trójmieście będą rządzić kobiety.

W Gdyni wygrała Aleksandra Kosiorek. Duża przewaga

W Gdyni wygrała Aleksandra Kosiorek. Duża przewaga

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Łukasz Filipowicz pokonał Agnieszkę Nowak-Gąsienicę z PiS – wynika z danych podawanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Nowy burmistrz podziękował już wyborcom i przyjął gratulacje od rywalki.

PiS bez burmistrza pod Tatrami, w sztabie Łukasza Filipowicza "owacje, śpiewy, euforia"

PiS bez burmistrza pod Tatrami, w sztabie Łukasza Filipowicza "owacje, śpiewy, euforia"

Źródło:
tvn24.pl

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda pokonała w Kielcach Marcina Stępniewskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Nowa prezydentka Kielc otrzymała w drugiej turze 56,54 proc. głosów. Na jej rywala, Marcina Stępniewskiego z PiS, głos oddało 43,46 proc. wyborców. - Tak często w tej kampanii wyborczej słyszałam, że Kielce nie są gotowe, by prezydentką miasta była kobieta. Prawdopodobnie są! – cieszyła się Wojda po ogłoszeniu sondażowych wyników.

Agata Wojda wygrywa wybory w Kielcach

Agata Wojda wygrywa wybory w Kielcach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Premier Donald Tusk opublikował serię wpisów w mediach społecznościowych po zakończeniu drugiej tury wyborów samorządowych. Wymienił w nich miasta, w których kandydaci popierani przez Koalicję Obywatelską "chyba" wygrali drugą turę.

Seria wpisów Donalda Tuska. "To jest dopiero coś"

Seria wpisów Donalda Tuska. "To jest dopiero coś"

Źródło:
TVN24

Rządzący od 18 lat Zieloną Górą Janusz Kubicki przegrał w drugiej turze z Marcinem Pabierowskim (Koalicja Obywatelska). Urzędujący prezydent już po pierwszych cząstkowych wynikach pogratulował rywalowi.

Prezydent Zielonej Góry sam ogłosił swoją porażkę

Prezydent Zielonej Góry sam ogłosił swoją porażkę

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Mirosław Lech od 33 lat jest wójtem gminy Korycin na Podlasiu – i właśnie wygrał kolejną kadencję. Tym razem jednak poczuł oddech rywalki na karku, bo o wyniku zadecydował dokładnie jeden głos.

W pierwszej turze różnili się 14 głosami, w drugiej już tylko jednym

W pierwszej turze różnili się 14 głosami, w drugiej już tylko jednym

Źródło:
tvn24.pl

Polityk Konfederacji, Patryk Marjan, zostanie nowym prezydentem Bełchatowa. W drugiej turze wyborów samorządowych uzyskał prawie 62,89 proc. głosów. "Wygrana zaledwie 32-letniego Patryka jest największym w historii sukcesem wyborczym środowiska wolnościowego w Polsce" - napisał w mediach społecznościowych lider partii Nowa Nadzieja, poseł Sławomir Mentzen.

Polityk Konfederacji będzie prezydentem. "Największy w historii sukces wyborczy"

Polityk Konfederacji będzie prezydentem. "Największy w historii sukces wyborczy"

Źródło:
tvn24.pl

Robert Szewczyk pokonał Czesława Małkowskiego w wyborach na prezydenta Olsztyna. Członek Platformy Obywatelskiej uzyskał w drugiej turze wyborów 53,33 proc. głosów.

Robert Szewczyk nowym prezydentem Olsztyna

Robert Szewczyk nowym prezydentem Olsztyna

Źródło:
tvn24.pl

Porażka kandydata PiS w gminie Czarny Dunajec. Burmistrz Marcin Ratułowski (Trzecia Droga) zachowa urząd. Dotychczas partia Jarosława Kaczyńskiego cieszyła się w tym rejonie dużym poparciem – to jednak nie wystarczyło, by zapewnić wygraną Pawłowi Dziubkowi.

PiS przegrał w jednym z podhalańskich bastionów

PiS przegrał w jednym z podhalańskich bastionów

Źródło:
tvn24.pl

Według wstępnych danych Paweł Gulewski z KO zdobył zdecydowaną przewagę nad urzędującym prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. Oznacza to, że walczący o kolejną reelekcję Zaleski po pięciu kadencjach żegna się z urzędem.

Szóstej kadencji w Toruniu nie będzie

Szóstej kadencji w Toruniu nie będzie

Źródło:
tvn24.pl

Krzysztof Kukucki wygrywa we Włocławku z prezydentem miasta Markiem Wojtkowskim z Koalicji Obywatelskiej. Na senatora Lewicy oddano 56,23 proc. głosów, a na jego rywala - 43,72 proc. głosów.

We Włocławku porażka prezydenta

We Włocławku porażka prezydenta

Źródło:
TVN24.pl

Jacek Wójcicki pozostanie prezydentem Gorzowa Wielkopolskiego. Zagłosowało na niego 61,23 proc. wyborców. Jego kontrkandydat - Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej - uzyskał 38,77 proc. poparcia.

Strażak nadal prezydentem. W Gorzowie bez zmian

Strażak nadal prezydentem. W Gorzowie bez zmian

Źródło:
tvn24.pl

Agnieszka Rupniewska zmierzyła się z urzędującą prezydentką Zabrza już po raz drugi – jednak tym razem udało jej się pokonać Małgorzatę Mańkę-Szulik. Po czterech kadencjach weteranka oddaje stanowisko.

Koniec epoki w Zabrzu. Prezydentkę zastąpi prezydentka

Koniec epoki w Zabrzu. Prezydentkę zastąpi prezydentka

Źródło:
tvn24.pl

Beata Dudzińska (Koalicja Obywatelska) wygrała wybory na prezydenta Piły. Zdobyła 71,01 proc. głosów, a Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości - 28,99 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Przejęła rządy komisaryczne, została prezydentką Piły

Przejęła rządy komisaryczne, została prezydentką Piły

Źródło:
PAP

Jacek Jaśkowiak zdecydowanie wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich w Poznaniu. Po przeliczeniu wszyskich obwodów głosowania na obecnego włodarza miasta wynika, że oddało na niego głosy 70,67 procenta poznaniaków.

W Poznaniu bez sensacji. Zdecydowana przewaga Jaśkowiaka

W Poznaniu bez sensacji. Zdecydowana przewaga Jaśkowiaka

Źródło:
tvn24.pl

Jacek Sutryk wygrał drugą turę wyborów we Wrocławiu. Zdobył aż 68,29 procent głosów, a Izabela Bodnar, kandydatka Trzeciej Drogi, 31,71 procent głosów - wynika z pełnych danych z miejskich komisji opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą po godzinie 2 w nocy. Tym samym nie dojdzie do zmiany władzy w stolicy Dolnego Śląska.

Wybory 2024. Zdecydowane zwycięstwo Sutryka w drugiej turze we Wrocławiu

Wybory 2024. Zdecydowane zwycięstwo Sutryka w drugiej turze we Wrocławiu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Maciej Gramatyka z Koalicji Obywatelskiej został nowym prezydentem Tychów (woj. śląskie). Polityk zdobył 58,64 proc. głosów, pokonując tym samym kandydata PiS Sławomira Wróbla. Gramatyka rządzi miastem od kilku miesięcy jako komisarz po tym, jak urzędujący od 2000 roku Andrzej Dziuba zdobył mandat senatorski.

Tychy mają nowego prezydenta. Zmiana po 24 latach

Tychy mają nowego prezydenta. Zmiana po 24 latach

Źródło:
PAP

Radosław Witkowski popierany m.in. przez Koalicję Obywatelską wygrywa z poparciem 60,5 proc. wyborców II turę wyborów prezydenta Radomia - wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą na zlecenie serwisu LokalnaPolityka.pl. Jego rywal Artur Standowicz z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 39,5 proc. poparcia.

W Radomiu bez zmian. Witkowski pozostanie prezydentem

W Radomiu bez zmian. Witkowski pozostanie prezydentem

Źródło:
PAP

Moda na hałas może nie jest powszechna, bo tylko w pewnych kręgach automaniaków, którzy lubują się w tak zwanych sportowych wydechach. Za to trudno jej nie zauważyć. Jeszcze trudniej z nią wytrzymać. I nie chodzi tylko o komfort.

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Groźna moda wśród niektórych kierowców. "To jest koszmar"

Źródło:
Fakty TVN

Chorwacja mierzy się z katastrofą demograficzną. Liczba zgonów drastycznie przewyższa liczbę urodzeń, a trend zwiastuje jedynie pogorszenie sytuacji - podaje w niedzielę dziennik "Jutarnji list". "Jeżeli w Chorwacji problem ten nadal będzie lekceważony, czekają nas dramatyczne problemy społeczne" - czytamy.

Katastrofa demograficzna w Chorwacji. "Czekają nas dramatyczne problemy społeczne"

Katastrofa demograficzna w Chorwacji. "Czekają nas dramatyczne problemy społeczne"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Dużo zimniej niż zwykle w kwietniu będzie jeszcze przez kilka dni, jednak chłód nie potrwa wiecznie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Źródło:
tvnmeteo.pl
Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Źródło:
tvn24.pl
Premium