TVN24 | Polska

Były poseł Janusz Sanocki nie żyje. Chorował na COVID-19

TVN24 | Polska

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP

Nie żyje Janusz Sanocki, były poseł. Miał 66 lat. Był chory na COVID-19, od dłuższego czasu leżał w szpitalu pod respiratorem, w śpiączce farmakologicznej.

Informację o śmierci Janusza Sanockiego potwierdził były poseł Kukiz'15 Jerzy Jachnik. - Niestety dzisiaj o godzinie 16. ustała akcja krążenia serca - przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową. O przegranej przez Sanockiego walce z COVID-19 napisał też wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL.

Janusz Sanocki był chory na COVID-19

Sanocki o swojej chorobie poinformował w mediach społecznościowych 19 listopada. "Dopadł mnie COVID i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej 'walki' z covidem. Trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło" - napisał wtedy Sanocki.

Janusz Sanocki - kim był?

Sanocki to były burmistrz Nysy i były poseł, który w 2015 roku uzyskał mandat z listy Kukiz'15, ale do klubu nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo. Sanocki miał 66 lat.

Autor:ads/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości