Gowin o swojej przyszłości w rządzie i współpracy z Morawieckim

[object Object]
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas konwencji regionalnej Porozumienia w Kielcachtvn24
wideo 2/5

Inną taktykę trzeba przyjmować wtedy, kiedy najważniejszy jest aspekt społeczny programu Zjednoczonej Prawicy, a inną wtedy, kiedy na czoło wysuwają się sprawy gospodarcze - powiedział w sobotę wicepremier Jarosław Gowin. Teraz należy przyspieszyć program rozwoju gospodarczego - dodał.

Odnosząc się do zmiany na stanowisku premiera, Gowin ocenił, że ważna była zmiana priorytetów. - To jest tak, jak na boisku piłkarskim. Inną taktykę trzeba przyjmować wtedy, kiedy najważniejszy jest aspekt społeczny programu Zjednoczonej Prawicy, a inną wtedy, kiedy na czoło wysuwają się sprawy gospodarcze – powiedział, dodając, że teraz należy przyspieszyć program rozwoju gospodarczego oraz jak najlepiej i jeszcze skuteczniej koordynować prace poszczególnych resortów.

Doskonała współpraca

Zauważył zarazem, że "sprawa kształtu rządu to, z jednej strony, kwestia decyzji pana premiera, a z drugiej strony to kwestia ustaleń koalicyjnych, a takie ustalenia wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro zapadły w czwartek. Skład rządu będzie ogłoszony w najbliższy poniedziałek" – powiedział. - Wiem, że pan premier ceni to, co robię w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, ponieważ wspólnie przygotowaliśmy wiele ustaw zwiększających innowacyjność polskiej gospodarki. Myślę, że będziemy pracować razem dalej i pozostanę w rządzie – powiedział wicepremier. Dodał, że współpraca z premierem Mateuszem Morawieckim przez ostatnie 2 lata układała się "doskonale".

Autor: ps / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości