Jeszcze można pomóc. Trwa Weekend Cudów Szlachetnej Paczki

TVN24

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polscetvn24
wideo 2/4

Przez najbliższe godziny można wpłacać jeszcze pieniądze na pomoc dla rodzin wytypowanych w akcji Szlachetnej Paczki. Trwa Weekend Cudów - właśnie teraz do potrzebujących trafiają przygotowane pakunki.

Niedziela to drugi dzień składający się na Weekend Cudów, czyli doroczny finał akcji Szlachetnej Paczki. Te trafią teraz do wszystkich potrzebujących włączonych do 19. edycji programu. W tym roku jest to 14,5 tysiąca rodzin.

Przez najbliższe kilkanaście godzin można jeszcze pomagać w ramach Weekendu Cudów. Wystarczy odwiedzić stronę Szlachetnej Paczki i wpłacić pieniądze na pomoc ubogim.

SZLACHETNA PACZKA. RAPORT O BIEDZIE W POLSCE. CZYTAJ WIĘCEJ >

Moc pomocy

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretna osoba wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Już od blisko 20 lat Szlachetna Paczka niesie mądrą pomoc tym, którym zabrakło szczęścia. Potrzebujący otrzymują wsparcie materialne, a wraz z nim – nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji i impuls do zmiany życia.

Do tej pory wartość pomocy przekazanej potrzebującym przekroczyła 339 mln zł. W niesienie pomocy angażują się również osoby publiczne. W zeszłym roku Szlachetną Paczkę tworzyli m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej, znani siatkarze, tacy jak Andrzej Wrona, siostry Radwańskie, Joanna Jędrzejczyk czy Olga Frycz. W zeszłym roku w działania Szlachetnej włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 mln zł.

Autor: mart/adso / Źródło: TVN24, TVN24 Kraków, PAP