TVN24 | Polska

Z sankami na zamknięty stok. Minister zdrowia nie pozwala

TVN24 | Polska

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
Sankami na zamkniętym stoku. Minister zdrowia odpowiada
Sankami na zamkniętym stoku. Minister zdrowia odpowiadaRMF FM
wideo 2/23
RMF FMSankami na zamkniętym stoku. Minister zdrowia odpowiada

Stoki narciarskie są zamknięte - przypomniał minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, nie można z nich korzystać zarówno jeżeli chodzi o zjazdy na nartach, jak również na sankach. - To jest ta sama kategoria - podkreślił. W poniedziałek w całym kraju rozpoczęły się ferie zimowe. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa odbywają się w rygorze epidemiologicznym. 

Adam Niedzielski w poniedziałek był pytany o saneczkarzy, którzy korzystają z zamkniętych stoków narciarskich, także w kontekście rozpoczętych w poniedziałek ferii zimowych. - Stoki są zamknięte i po prostu nie można z nich korzystać. Czy są to narty, czy to są sanki - to jest ta sama kategoria - powiedział minister zdrowia w porannej rozmowie radiowej w RMF.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Stoki narciarskie zgodnie z rozporządzeniem rządu są nieczynne do 17 stycznia. Chodzi o rozporządzenia rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zgodnie z którym do 17 stycznia hotele, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, a w restauracjach jedzenie jest tylko na wynos. Ograniczona została także działalność galerii handlowych. Ze stoków narciarskich mogą korzystać tylko zawodnicy.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Ferie zimowe w rygorze epidemiologicznym

Z uwagi na pandemię COVID-19 ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021 odbywają się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie, czyli od 4do 17 stycznia 2021 roku. Dopuszczone są tylko dwie formy zorganizowanego wypoczynku - wyłącznie w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej oraz w formie obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Paula Włodarczyk z  Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę o zamknięciu dzieci w czasie ferii
Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę o zamknięciu dzieci w czasie feriiTVN24

W czasie ferii zimowych, czyli do 17 stycznia, obowiązuje wprowadzony pod koniec października nakaz, zgodnie z którym w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież do 16 lat muszą przemieszczać się pod opieką rodzica lub opiekuna.

Od tej zasady wprowadzono kilka wyjątków: dotarcie do szkoły lub placówki oświatowej; dotarcie do miejsca przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub egzaminu zawodowego; w przypadku małoletnich realizujących praktyczną naukę zawodu - dotarcie do miejsca realizacji tej nauki, powrót z nich do miejsca zamieszkania; przemieszczanie się w ramach obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego oraz uczniów oddziałów mistrzostwa sportowego; przemieszczanie się w ramach półkolonii.

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości