W piątek w programie "Jeden na jeden" w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz bardzo chwalił lidera "Solidarności". - Mamy na czele "Solidarności" człowieka dialogu. Można związkowcom pogratulować takiego lidera - stwierdził. Tomasz Nałęcz dodał, że według niego Duda jest pierwszym takim liderem Związku od czasów Lecha Wałęsy.Kaczyński jak Orban? Pytany o zdanie w tej sprawie Jarosław Kaczyński odpowiedział: - Z całą pewnością, jak to było w przypadku Orbana, będą ze wszystkich stron nieustanne próby, żeby tylko mnie podważyć. To jedna z tych prób. Jak dodał lider PiS, nie ma nic przeciwko wejściu Dudy do polityki. - Ma prawo konkurować o przywództwo, na razie jest szefem związku zawodowego, który nie chce być politykiem - powiedział.
Autor: jk,mn/tr / Źródło: tvn24