Podhale. Pędził wąską drogą. Gdy najechał na górkę, pojazd obrócił się i dachował. Prowadził bez uprawnień

Autor:
bp//rzw
Źródło:
tvn24.pl, KPP Zakopane
Pędził wąską drogą. Gdy najechał na górkę, pojazd obrócił się i dachował
Pędził wąską drogą. Gdy najechał na górkę, pojazd obrócił się i dachowałKPP Zakopane
wideo 2/9
KPP ZakopanePędził wąską drogą. Gdy najechał na górkę, pojazd obrócił się i dachował

Kierowca z dużą prędkością jechał wąską drogą przez Bustryk na Podhalu. Wpadł na pobocze i najechał na górkę. Rozpędzony samochód obrócił się, dachował i wylądował na boku. Kierowca może mówić o szczęściu, bo nie odniósł żadnych obrażeń. Odpowie jednak przed sądem, ponieważ prowadził samochód pomimo braku uprawnień, które zostały mu cofnięte.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 8 rano w Bustryku na Podhalu (Małopolska). Policjanci otrzymali informację o samochodzie, który przewrócił się na bok. Na miejscu okazało się, że samochód został całkowicie zniszczony, ale kierowcy nic się nie stało.

Policja: jechał zbyt szybko, nie opanował samochodu

Mężczyzna jadący wąską drogą w kierunku Białego Dunajca stracił panowanie nad pojazdem. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość - twierdzą funkcjonariusze.

Dachowanie w Bustryku na drodze do Białego DunajcaKPP Zakopane

- Widać ślady hamowania, kierujący najprawdopodobniej próbował opanować pojazd. Ten jednak zahaczył o pobocze i najechał na górkę. Pojazd obrócił się, dachował i wylądował na boku - poinformował nas aspirant sztabowy Roman Wieczorek, oficer prasowy zakopiańskiej policji.

Dachowanie w Bustryku na drodze do Białego DunajcaKPP Zakopane

Odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Oprócz tego odpowie za kierowanie samochodu pomimo odebranego przez sąd prawa jazdy.

- To przestępstwo z artykułu 244 Kodeksu karnego, który przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od jednego do 15 lat - przekazał nam Wieczorek.

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp//rzw

Źródło: tvn24.pl, KPP Zakopane

Źródło zdjęcia głównego: KPP Zakopane

Pozostałe wiadomości