Polska

Antywojenna stolica

Polska


W Warszawie doszło do demonstracji antywojennej zorganizowanej przez Inicjatywę "Stop Wojnie". Uczestnicy protestowali przeciwko obecności polskich wojsk w Iraku i Afganistanie oraz przeciwko budowie tarczy rakietowej.

Kilkuset manifestantów uzbroiło się w transparenty z napisami: "Nie chcemy wojny", "George Bush terrorysta", "Stop okupacji Iraku" i "Wyrzutnia dla rządu, nie dla rakiet". Maszerując ulicami Warszawy skandowali "tarcza, wojna, okupacja - to kaczorów demokracja", "polskie wojska precz z Iraku" i "rząd na front, jedzenie zamiast bomb".

Inicjatywa "Stop Wojnie" zbierała też na manifestacji podpisy pod petycjami żądającymi wycofania polskich wojsk z Afganistanu i Iraku. Protestujący chcieli też ogólnopolskiego referendum w sprawie rozmieszczenia na terytorium Polski elementów tarczy antyrakietowej.

Kilkaset osób wymaszerowało z Placu Defilad, przeszło ulicą Marszałkowską do Placu Konstytucji, zatrzymało się na kilkanaście minut przed amerykańską ambasadą i zakończyło marsz przed Sejmem.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Pozostałe wiadomości