Macierewicz: miejmy nadzieję, że polska młodzież nie będzie musiała przelewać krwi

Antoni Macierewicz został szefem MON
Antoni Macierewicz został szefem MON
Antoni Macierewicz objął urząd szefa MON

- To jest jedno z najważniejszych zadań państwa: zapewnić Polakom i zapewnić państwu pełne bezpieczeństwo - powiedział dziennikarzom Antoni Macierewicz. Nowy minister obrony narodowej przejął w poniedziałek obowiązki od swego poprzednika Tomasza Siemoniaka.

Nowy szef MON spotkał się dziennikarzami w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, przed pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

- Będą dla nas wszystkich wzorem poświęcenia swojego życia w walce o niepodległość - mówił Macierewicz o polskich żołnierzach, którzy zginęli m.in. w Iraku i Afganistanie. - Polska młodzież z pewnością będzie ich naśladować w odwadze i determinacji, miejmy nadzieję, że nie przelewając krwi - dodał.

Najważniejsze zadanie

Macierewicz nawiązał do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który mówił w poniedziałek o potrzebie odbudowy polskiej armii i wzmocnienia bezpieczeństwa, a także o konieczności współdziałania z sojusznikami z NATO i UE. - Wiemy, z wydarzeń, z którymi mamy dzisiaj do czynienia, że to jest jedno z najważniejszych zadań państwa: zapewnić Polakom i zapewnić państwu pełne bezpieczeństwo - podkreślił Macierewicz.

Nowemu ministrowi towarzyszyli poseł PiS Bartosz Kownacki oraz Tomasz Szatkowski, którzy według medialnych doniesień mają zostać wiceszefami MON.

Wcześniej Macierewicz pojawił się na warszawskim placu Piłsudskiego, gdzie złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie pojawił się w siedzibie MON. Tam powitał go ustępujący wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Antoni Macierewicz przed Grobem Nieznanego Żołnierza
Antoni Macierewicz przed Grobem Nieznanego Żołnierzatvn24
Antoni Macierewicz razem z Tomaszem Siemoniakiem w MON
Antoni Macierewicz razem z Tomaszem Siemoniakiem w MON

Autor: ts//rzw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości