Duda: to nie będzie prezydentura zamknięta, obiecuję to dzisiaj

"Ci, którzy zagłosowali za mną, opowiedzieli się za zmianą"
"Ci, którzy zagłosowali za mną, opowiedzieli się za zmianą"
tvn24
tvn24Andrzej Duda w radości po ogłoszeniu wstępnych wyników

- Prezydent, kiedy zostaje wybrany, ma służyć narodowi, ma słuchać i być otwartym. Dlatego drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych. Takich, z którymi się zgadzam i co do których mogę mieć wątpliwości - zapewnił Andrzej Duda, który według sondażu Ipsos dla dla TVN24, TVP1, TVP Info i Polsatu pokonał Bronisława Komorowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Według badania na Andrzeja Dudę głosowało 53 proc. głosujących, a na Bronisława Komorowskiego 47 proc. Błąd statystyczny przy tej metodzie badań wynosi około dwóch punktów procentowych dla każdego z kandydatów.

Według sondażu frekwencja wyniosła 56,1 proc.

- Dziękuję prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za rywalizację w tej kampanii wyborczej i za gratulacje, które mi złożył - powiedział Andrzej Duda po ogłoszeniu wstępnych wyników.

- Chciałem podziękować Polakom, którzy poszli do wyborów i zagłosowali na swojego kandydata, powtarzam: na swojego kandydata, bo dziękuję wszystkim. Wybory są solą demokracji. Chciałbym, żeby frekwencja była coraz wyższa. Mam nadzieję, że w następnych wyborach zagłosuje jeszcze więcej ludzi, że jeszcze więcej ludzi przekona się, że ich głos ma znaczenie - mówił Duda.

Podziękował szefowej swego sztabu Beacie Szydło. - Była wspaniałym, dobrym duchem tej kampanii. To dzięki niej mogłem odbyć tak wiele spotkań - podkreślił.

- Szczególnie dziękuję tym, którzy mi zaufali i oddali na mnie głos, jestem ogromnie wdzięczny. Ci, którzy zagłosowali za mną, opowiedzieli się za zmianą - mówił Duda.

"To nie będzie prezydentura zamknięta"

Zapewnił, że jest otwarty na rozmowę. - Prezydent, kiedy zostaje wybrany, ma służyć narodowi, ma słuchać i być otwartym. Dlatego drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych. Takich, z którymi się zgadzam i co do których mogę mieć wątpliwości. Ale jestem otwarty na rozmowę, dlatego że szacunek należy się każdemu człowiekowi. To nie będzie prezydentura zamknięta, obiecuję to dzisiaj. Wspólnotę buduje wzajemny szacunek i życzliwość - chciałbym, abyśmy zaczęli to w Polsce odtwarzać - podkreślił Duda.

- Mam nadzieję, że będę mógł się do tego przyczynić. Mam nadzieję, że po tych pięciu latach jak najwięcej moich rodaków będzie mogło mówić: Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków. Że jest dla nich otwarty, że nikogo nie wyklucza, że robi wszystko, aby podziałów nie było - dodał.

Na koniec przemówienia Duda podziękował swojej żonie i córce. Agata Kornhauser-Duda wyraziła nadzieję, że będzie dobrą pierwszą damą.

Całe wystąpienie Andrzeja Dudy
Całe wystąpienie Andrzeja Dudytvn24

Autor: kło / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości