Rzecznik dyscyplinarny opublikował zeznania sędziego Szmydta w sprawie afery hejterskiej

Autor:
ads\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Szmydt o grupie "Kasta": wycofanie się z niej kończyło pewien etap
Szmydt o grupie "Kasta": wycofanie się z niej kończyło pewien etapTVN24
wideo 2/4
TVN24Szmydt o grupie "Kasta": wycofanie się z niej kończyło pewien etap

Rzecznik dyscyplinarny sędziów opublikował 50-minutowe nagranie z zeznań sędziego Tomasza Szmydta w sprawie afery hejterskiej. Nagranie pochodzi z września 2019 roku. Szmydt w ostatnim czasie w mediach ujawnił kulisy tej afery.

Na stronie Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych opublikowano w poniedziałek 50-minutowe nagranie z przesłuchania sędziego Tomasza Szmydta. Nagranie pochodzi z 20 września 2019 roku.  

"Zapis nie zawiera zeznań dotyczących danych wrażliwych świadka i jego najbliższych. Czynność procesowa została przeprowadzona z zachowaniem przepisów procedury karnej, po uprzednim pouczeniu świadka o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, co w protokole z tej czynności, świadek potwierdził własnoręcznym podpisem" - czytamy na stronie rzecznika dyscyplinarnego. Publikacja - poinformowano - jest zgodna z zarządzeniem Rzecznika z 4 maja. Zarządzenie to nie zostało jednak ujawnione.

Sędzia Tomasz Szmydt na przesłuchaniurzecznik.gov.pl

Tomasz Szmydt jest jednym z sędziów, który w ostatnim czasie w rozmowie z reporterką TVN24 Martą Gordziewicz ujawnił kulisy afery hejterskiej w resorcie sprawiedliwości, którą media opisywały w 2019 roku. On sam również brał udział w działaniu grupy hejterskej.

ZOBACZ REPORTAŻ "CZARNO NA BIAŁYM": "Kasta niezłomnych"

Nie udało nam się skontaktować telefonicznie z rzecznikiem dyscyplinarnym. Mailowo zapytaliśmy o powód publikacji nagrania i o to, czy upublicznione zostaną również zeznania innych sędziów. Do czasu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Autor:ads\mtom

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: rzecznik.gov.pl

Pozostałe wiadomości