Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące możliwości znieważenia flagi Polski poprzez umieszczenie na niej błyskawicy - jednego z symboli Strajku Kobiet. Wcześniej policjanci zarekwirowali flagę bez nakazu, wchodząc do prywatnego mieszkania, gdy był w nim ojciec opiekujący się trójką dzieci i mimo jego, jak twierdzi, sprzeciwu.

Waży około stu kilogramów, a połowa z tego to materiały wybuchowe, które w 1945 roku nie eksplodowały. We wtorek radziecką bombę, znalezioną w Lubaniu (województwo dolnośląskie), neutralizowali saperzy. By zmniejszyć zagrożenie i ewentualną strefę wybuchu, przez kilkanaście dni budowali sarkofag z wałów i ścian ziemnych, kopali rowy i zabezpieczali miejsce workami z piasku. Na czas akcji saperów konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców. Po kilku godzinach działania żołnierzy zakończyły się sukcesem.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że Nadleśnictwo Krynki może odstrzelić w Puszczy Knyszyńskiej do 20 żubrów, pod warunkiem że padną zwierzęta chore, ranne czy też niebezpieczne. Organizacje ekologiczne podkreślają jednak, że leśnicy nie przedstawili dowodów, iż nie chodzi tu tak naprawdę o odstrzał komercyjny i rozważają złożenie skargi. Wyrok nie jest prawomocny.