Polska

178 pielgrzymów z Iraku utknęło na krakowskim lotnisku. Powrót jeszcze dziś

Polska

Aktualizacja:
180 pielgrzymów z Iraku utknęło na krakowskim lotnisku
tvn24Pielgrzymi zostali odwiezieni autokarami do Centrum Jana Pawła II

178 Irakijczyków, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży, miało w poniedziałek wieczorem problem z wylotem z Krakowa do swojego kraju - poinformował rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz. Według nowych informacji pielgrzymi odlecą we wtorek po południu.

Jak zaznaczył rzecznik, wojewoda małopolski przy wsparciu straży pożarnej zorganizował jedzenie i picie dla pielgrzymów. Wysłał też na lotnisko autokary (te udostępniło wojsko), które odwiozły ich na nocleg do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Samolot nie doleciał

Rzeczniczka Lotniska w Balicach Monika Pabisek poinformowała, że lot ukraińskiego przewoźnika został odwołany.

- Samolot nie doleciał do Krakowa; w związku z tym 178 pasażerów zostało na lotnisku; została im udzielona pomoc. - powiedziała Pabisek.

Tuż po godzinie 10 Pabisek poinformowała, że Irakijczycy odlecą z Krakowa do Turcji we wtorek po południu.

Według niej przewoźnik, który w poniedziałek miał realizować dwa loty z pielgrzymami z Krakowa do Dalamanu w Turcji – ukraińska linia lotnicza Black Sea Airlines - zmieniła plan przylotu samolotu na dzień następny. Odloty planowane są na godziny 13:30 i 15:40.

W kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi są pracownicy departamentu konsularnego MSZ. - W związku z informacją o problemach w terminowym powrocie do kraju irackich pielgrzymów, które wynikły z przełożenia lotu czarterowego przez prywatnego przewoźnika, pracownicy departamentu konsularnego MSZ są w kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi - powiedział dyrektor Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rafał Sobczak. - Pośredniczyliśmy również w kontakcie z irackim konsulem, który podejmuje działania zgodnie w właściwością, oraz z koordynatorem grupy irackich pielgrzymów - dodał.

[object Object]
Premier podsumowała ŚDMtvn24
wideo 2/21

Autor: kg/kk / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości