Poziom zaangażowania amerykańskich żołnierzy w Polsce nie zmniejszy się. Może być inny rodzaj wojsk, ale będziemy rozmawiać o stałej obecności, a nie rotacyjnej - mówił wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w programie "Kropka nad i" w TVN24. Podkreślił, że Amerykanie dali gwarancję, że "decyzja o zmniejszeniu kontyngentu w Europie o pięć tysięcy amerykańskich żołnierzy docelowo nie dotknie Polski i jest to efekt rządowej ofensywy". - Mam dobre kontakty. Jakoś inni z Europy nie dotarli do Pete'a Hegsetha i nie usłyszeli oświadczenia "was to nie będzie dotyczyć", a Polska usłyszała - stwierdził szef MON.<br/> <br/><strong>Kluczowe wątki rozmowy:</strong><br/>- Obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce<br/>- Relacje polsko-amerykańskie<br/>- Bezpieczeństwo Polski<br/>- Ucieczka Zbigniewa Ziobry do USA