Pościg za złodziejami paliwa

Uciekali jeepem po kradzieży paliwa
Krapkowice (woj. opolskie)
Źródło wideo: Google Maps
Źródło zdj. gł.: Opolska policja
Policjanci zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa ze stacji benzynowych w Krapkowicach (woj. opolskie). Okazało się, że kierowca był pijany, a w aucie znajdowały się kanistry na paliwo oraz rewolwer na metalowe kulki.

W środę, 4 lutego, policjanci w Krapkowicach otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa z dwóch stacji na łączną kwotę ponad 1800 zł.

Na terenie miasta zauważyli jadący z nadmierną prędkością pojazd marki Jeep, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. W pewnym momencie policjanci zdecydowali się go zatrzymać, uderzając w auto radiowozem. Nikt nie odniósł obrażeń.

Uciekali Jeepem po kradzieży paliwa
Uciekali Jeepem po kradzieży paliwa
Źródło zdjęcia: Opolska policja

"Policjanci krapkowickiej drogówki zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wskazało, że 35-letni kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie" - informuje opolska policja.

25-letni pasażer również był pijany. W samochodzie znajdowało się 10 kanistrów o różnej pojemności, do których mężczyźni tankowali paliwo na stacjach. Policjanci znaleźli też rewolwer na metalowe kulki, na którego posiadanie nie jest wymagane zezwolenie.

Zatrzymany złodziej paliwa
Zatrzymany złodziej paliwa
Źródło zdjęcia: Opolska policja

Złodzieje paliwa z zarzutami

Kierujący 35-latek usłyszał pięć zarzutów: jazdę w stanie nietrzeźwości, dwukrotną kradzież tablic rejestracyjnych, kradzież paliwa i ucieczkę przed pościgiem. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

25-letniemu pasażerowi za kradzież tablic rejestracyjnych i kradzież paliwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Na czas trwającego postępowania podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. 

Opracowała Svitlana Kucherenko /tok

Źródło: tvn24.pl
Czytaj także: