Pytanie w "Milionerach" o to, co łączy Komorowskiego, Tuska, Błaszczaka, Macierewicza, Giertycha oraz Schetynę

Najnowsze

Autor:
paj/pm
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Roman Giertych, Grzegorz Schetyna - wszyscy jak jeden mąż skończyli 60 lat, historię, akademię muzyczną czy ze sobą? Na to pytanie w "Milionerach" za 20 tysięcy złotych odpowiadała pani Anna Kowalewska z Wrocławia.

Uczestniczka "Milionerów" swoje pierwsze koło ratunkowe - pytanie do publiczności - zużyła podczas pytania za dwa tysiące złotych o środek ciężkości ciała. Z pomocy "pół na pół" skorzystała przy pytaniu o pochodzenie futbolu.

Do pytania za 20 tysięcy złotych dotarła z jednym kołem ratunkowym - telefonem do przyjaciela.

B. Komorowski, D. Tusk, M. Błaszczak, A. Macierewicz, R. Giertych, G. Schetyna - wszyscy jak jeden mąż skończyli:

A: 60 lat B: historię C: akademię muzyczną D: ze sobą

Pani Anna nie była pewna, która z odpowiedzi jest poprawna. Definitywnie wykluczyła odpowiedź D: "ze sobą" oraz C: "akademię muzyczną". Wahała się natomiast pomiędzy odpowiedzią A: "60 lat" oraz B: "historię".

Bez konsultacji wskazałaby, że każdy z wyżej wymienionych polityków skończył 60 lat. Mimo wszystko zdecydowała się poprosić o koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Jej tata wskazał, że odpowiedź A: "60 lat" nie może być poprawna, gdyż Grzegorz Schetyna na pewno nie skończył 60 lat.

Pani Anna posłuchała swojego taty i poprosiła o zaznaczenie odpowiedzi B: "historię". Była to poprawna odpowiedź.

B. Komorowski, D. Tusk, M. Błaszczak, A. Macierewicz, R. Giertych oraz G. Schetyna

Często różnią ich poglądy polityczne, ale łączy wykształcenie. Zarówno Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Roman Giertych, jak i Grzegorz Schetyna skończyli historię.

Tata uczestniczki miał rację - Grzegorz Schetyna nie skończył jeszcze 60 lat. Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej dokładnie 18 lutego obchodził 57. urodziny. W tym gronie polityków przed 60-tką są jeszcze niespełna 50-letni Mariusz Błaszczak oraz Roman Giertych.

Dalsza gra

Wrocławianka przeszła do pytania za gwarantowane 40 tysięcy złotych. Miała wskazać podmiot w zdaniu: "Tu jest kasa do wygrania". Kobieta poprawnie odpowiedziała, że jest to "kasa". Dzięki czemu dotarła do ósmego pytania.

W którym roku urodził się millenials?

Niestety na tym pytaniu zakończyła się gra pani Anny Kowalewskiej. Uczestniczka błędnie wytypowała odpowiedź i opuściła program z wygraną w wysokości 40 tysięcy złotych.

Autor:paj/pm

Źródło: "Milionerzy" TVN