Najnowsze

Rusza nowy program dla maturzystów. "Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
mart,
akw/kab,adso
Źródło:
TVN24
Przesunięte matury i egzamin ósmoklasisty
Przesunięte matury i egzamin ósmoklasistyTVN24
wideo 2/2
TVN24Przesunięte matury i egzamin ósmoklasisty

Telewizja Metro (Grupa Discovery TVN) rozpoczęła 22 kwietnia emisję programu "Korki.tv", czyli cyklu lekcji wspierających uczniów szkół średnich w przygotowaniach do matury. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest inicjatywa społeczna W.I.E.M.

Projekt "Korki.tv" wystartował w środę 22 kwietnia. Od poniedziałku do piątku na antenie telewizji Metro będą emitowane ogólnodostępne dla uczniów szkół średnich lekcje. Wspólnie z programem maturzyści będą mogli przygotowywać się do egzaminu dojrzałości przez kolejne tygodnie.

Jak mówi szef kanału Metro Maciej Świerzawski, lekcje będą realizowane przez nauczycieli w domowych warunkach. - W programie przewidujemy podstawowe przedmioty maturalne i nauczanie zgodne z podstawą programową MEN – dodał.

Zajęcia emitowane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00, żeby nie kolidować z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Podzielone zostały na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji będzie emitowana następnego dnia o godzinie 9:00.

Na antenie TVN24 o projekcie opowiadała polonistka Katarzyna Włodkowska. - To nie będzie rewolucja, a ewolucja - zapowiedziała. - Te lekcje na pewno pomogą usystematyzować wiedzę, na pewno będziemy starali się kształtować pewne umiejętności, będziemy prowokować do myślenia, będziemy starali się powtórzyć materiał w ciekawej, modułowej formie - opisała.

Uczniowie szkół średnich przygotowują się do maturTVN24

Włodkowska przekazała, że "Korki.tv" to nie tylko polski, matematyka, historia, chemia i biologia, ale także lekcje wychowawcze. - Staramy się, żeby ten pakiet był szeroki - powiedziała.

Polonistka Katarzyna Włodkowska o "Korki.tv"
Polonistka Katarzyna Włodkowska o "Korki.tv"TVN24

W zebraniu grupy edukatorów pomogła inicjatywa społeczna W.I.E.M., która angażuje się w wiele projektów edukacyjnych. - Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii, mamy różne kompetencje, pasje i doświadczenia. Łączy nas jedno: mamy radość z uczenia i potrzebę niesienia pomocy. Szczególnie maturzystom, którzy 24 kwietnia kończą szkołę. Chcemy im pomóc przygotowywać się do egzaminu – wyjaśniła Anna Rzepa z W.I.E.M.

Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie i profilach społecznościowych telewizji Metro. Wszystkie odcinki "Korki.tv" dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player.

Ogólnopolska telewizja Metro, w której 22 kwietnia pojawiło się nowe pasmo, dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Autor:mart, akw/kab,adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości